anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podejrzenie oszustwa na stronie allegro przy robieniu przelewu

dzako2015
#7 Wielbiciel#

Na swoim koncie nie mogę zmienić podmiotu który obsługuje płatność- nie ma opcji zmień. Na innym koncie mam taką możliwość ( wybieram ten sam bank ), dodam że płatność przez przelewy24 nie wygląda jak prawdziwa strona banku- podejrzewam oszustwo.dziw2.JPGdziw1.JPG

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@dzako2015 Czy opcja zmiany operatora płatności jest widoczna na koncie zwykłym czy firmowym? Prześlij też zrzut ekranu z widokiem strony, która wzbudziła Twoje wątpliwości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

dzako2015
#7 Wielbiciel#

jest to konto zwykłe .to co mi się wyświetla na przeglądarce ;

auth/pkobp.pl/secure/auth/authorize/html

a normalnie po za allegro strona do konta bankowego zaczyna się 

www.ipko.............

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@dzako2015 najprawdopodobniej jest to strona banku do weryfikacji tożsamości, abym mogła odpowiedzieć z pewnością konieczne będzie przesłanie zrzutu ekranu z całym oknem przeglądarki z tej strony. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@la_nika Przed momentem dokonałem zakupu i specjalnie wybrałem płatność przez przelewy 24 i logowanie do PKO i adres faktycznie był inny - "normalny". Zrobiłem nawet screena ale kurczę nie zapisał mi się...

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dziękuję @komis-bell za wiadomość! @dzako2015 może też zadzwonić do banku i w ten sposób zweryfikować tę stronę. Do weryfikacji konieczny będzie zrzut ekranu z widoczną stroną, która wzbudza wątpliwość. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie wygląda na oszustwo!

oznacz moderatorów

dzako2015
#7 Wielbiciel#

to jest normalna strona  bezpieczna?     ''auth/pkobp.pl/secure/auth/authorize/html''

oznacz moderatorów

szatynka0920
#1 Nowicjusz#

Mam podobną sytuację, też wyświetla mi się płatność pod linkiem auth/pkobp.pl/secure/auth/authorize/html. Czy tak powinno być? Mam kontynuować przelew? 

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@szatynka0920 Najlepiej prześlij nam zrzut ekranu z całą stroną, wtedy będziemy mogli to zweryfikować. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

karoollaaa
#7 Wielbiciel#

To nie oszustwo. Też zdarzała mi się taka sytuacja. Płatność przekierowywało właśnie na stronę auth/pkobp.... zamiast ipko/..... Po kliknięciu w symbol zamkniętej kłódki wyświetlała się jak zwykle informacja "zabezpieczone połączenie" i potem "certyfikat dla PKO Bank Polski, Warszwa, mazowieckie PL", czyli prawidłowo, wygląd strony, tj pole do wpisania loginu wyglądało jednak inaczej. Napisałam w tej sprawie do banku. Oto ich odpowiedź:

karoollaaa_0-1684868270266.png

 

oznacz moderatorów