anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Podwójna kwota za wysyłkę

MAMY ROZWIĄZANIE!
anton283
#7 Wielbiciel#

Mam dwa rózne przedmioty jednego dostawcy w koszyku. Dla każdego przedmiotu dostawca ma ustawioną przesyłkę kurierską z maksymalną ilością przedmiotów co najmniej 2 sztuki.
Mimo to allegro wylicza dla wysyłki tych przedmiotów podwójną kwotę za wysyłkę.

Czy to błąd allegro czy sprzedawca ustawił jeszcze jakąś opcję żeby tak to się wyliczało?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19
pinsplash
#21 Demiurg#

@anton283 Prawdopodobnie sprzedawcy - mogą to być przesyłki kurierskie różnego typu. Np Inpost i DPD

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Na każdej aukcji masz link - Pytanie do sprzedającego - czy nie lepiej z tego skorzystać?

Tutaj zaraz dostaniesz ileś tam... odpowiedzi i żadna nie będzie odpowiedzią szprzedającego

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

Oczywiście pytałem sprzedawce, odpowiedź była taka że mnie trochę zatkało:
"ceny na ofertach Allegro są z gory określane i przedstawiane klientom przed zakupem, nie ma możliwości w ich ingernencję i transakcji w innych kwotach niż te oferowane."

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

pinsplash: to na pewno nie, w aukcjach nie ma róznych typów kurierów, jest tylko jedna pozycja: "przesyłka kurierska"; normalnie w takich przypadkach jesli jest zdefiniowana ilość max 2 sztuki dla każdego przedmiotu, to przy opłacie wychodzi jedna wspólna cena przesyłki , a w przypadku aukcji które chce kupic tak nie jest

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@anton283 Prześlij mi proszę numery tych ofert. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

W Szczegółach dostawy w ofercie kliknij Koszt wysyłki dla wielu sztuk i sprawdź, czy sprzedawca nie ustawił dopłaty do drugiej sztuki w paczce.

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

xyz96: sprawdzę

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Prawdopodobnie Sprzedawca ma 2 różne cenniki

Oba z produktów są w oddzielnych, przez co paczka zostaje policzona x2

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

jesli nawet tak jest , to byłby to bład Allegro, bo ja w koszyku nie wybieram cennika tylko rodzaj dostawy Kurier

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ale mógł ustawić dopłatę do drugiej sztuki.

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

xyz96 : nie ustawił; powyżej 2 sztuk jest dopłata lub w drugiej aukcji 0

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@anton283 Cenniki w tych dwóch aukcjach są różne, zapewne sprzedawca ustawił koszt łączenia dla aukcji z różnymi cennikami - "przesyłki zostaną nadane osobno".

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/cennik-dostawy/jak-ustawic-odpowiedni-sposob-laczenia-kos...

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

xyz96: Jesli tak to byłby to bład sprzedawcy; bo w przypadku aukcji o które mi chodzi nie ma uzasadnienia wysyłka osobno lub liczenie podwójnego kosztu; nie są to przedmioty wielkogabarytowe; zresztą próbujac wybierać  z każdej aukcji osobno dwie sztuki wychodzi jeden koszt dostawy a więc prawidłowo. Szkoda tylko, że sprzedawca w odpowiedzi do mnie olał ten problem, bo można to łatwo rozwiązać przy odpowiednim porozumieniu.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak to musiał ustawić. W jednej ofercie kurier 15 zł w drugiej 16. Gdyby cennik był identyczny, byłby jeden koszt dostawy. Skontaktuj się z nim ponownie, poproś o wysyłkę w jednej paczce i zapłać mu bezpośrednio na jego rachunek bankowy.

oznacz moderatorów
ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

No cóż.... tak ustawił sobie sprzedawca... Ma takie prawo (chociaż osobiście rozwiązałbym ten problem na korzyść kupującego).

Całe Allegro jest pełne absurdów, Ty możesz dyskutować ze sprzedawcą, sprzedawca z Allegro już nie za bardzo.

To sprzedawca ustala warunki transakcji , możesz kupić u niego, a jak Ci nie pasuje - to u kogoś innego.

Takie same zasady ustala Allegro wobec sprzedawców - Albo stosujesz się do ich zasad, a jak Ci nie pasują, to sprzedawaj sobie gdzieś indziej....

 

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

jako Sprzedawca mam prawo mieć fobię pakować towar tylko do pudełek 10x10x10cm

lub po 2 przedmioty do jednej przesyłki bo jestem przesądny lub tak lubię

 

ale allegro też nie ułatwia Kupującemu i Sprzedawcy roboty

ja zawsze Kupuję przez koszyk i sprawdzam koszta wysyłki

 

 

 

oznacz moderatorów
anton283
#7 Wielbiciel#

RED: Trudno twierdzić że allegro ukrywa info o wysyłce, bo przecież jest link "Sprawdź koszt dostawy dla wielu sztuk" i tam można się dowiedzieć, więc trudno to okreslić jako ukrytą informację. Pozatym też kupuje przez koszyk bo tak można uniknac jakiś niespodzianek. 
W cytowanej ofercie jest faktycznie "1 przedmiot 1 paczka", ale dla zakupu przez paczkomat, a ja przecież pisze w poscie o przesyłce kurierskiej dla której są dwie sztuki możliwe.

Zasadniczo tu jest sprawa rozwiązana , xyz96 napisał o co chodzi. Irytujace jest tylko to że sprzedawca to olewa, bo ewidetnie nie chodziło mu w przypadku tych przedmiotów o zarabianie na przesyłce, skoro kazdy z tych przedmiotów osobno mogę kupic po dwie sztuki w jednej przesyłce kurierskiej, ale już razem nie. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No trochę Allegro to ukrywa, moim zdaniem celowo, aby od razu nie odstraszać wyższym kosztem dostawy wielu sztuk. Dawniej ta informacja nie była ukryta pod linkiem, była widoczna zawsze. Nawet teraz jak wyświetlisz informację o wielu sztukach, to na górze pokaże Ci się "Ukryj koszt dostawy dla wielu sztuk".

oznacz moderatorów