anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie wczoraj sprzedałem przedmiot w postaci konta w grze online chciałbym się dowiedzieć na jakiej zasadzie to działa ten POK... Kupujący otrzymał ode mnie przedmiot zgodny z opisem, następnego dnia składa reklamacje nie potrafi w żaden sposób uzasadnić przyczyny reklamacji w wiadomościach prywatnych pisał jedynie że PRZYPUSZCZA iż konto zostanie zablokowane poprzez administrację gry oraz że sprawę zgłosi do POK okej wszystko super ja reklamacje odrzuciłem oraz rzecz jasna odmówiłem zwrotu pieniędzy gdyż nie mam sobie nic do zarzucenia ani przedmiotowi który sprzedałem . Osoba zajmująca się sprawą ku memu zdziwieniu zdecydowała że spór zamykamy kupujący zatrzyma przedmiot dostanie rekompensatę nie obciążająca mojego salda za co naprawdę i szczerze chylę czoła... Pytanie moje jest takie dlaczego kupujący mój przedmiot którego z czystym sumieniem mogę nazwać oszustem żerującym na lukach w polityce allegro ma otrzymać 2 rzeczy na raz i w ten sposób allegro wspiera działania takiego oszusta oczywiście temat jest załatwiony podkreślam. Czysta ciekawość pozdrawiam Mateusz

oznacz moderatorów
47 ODPOWIEDZI 47
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

To mi śmierdzi sposobem na szybki zarobek nieletnich nierobów ile taka rekompensata może wynosić na jakiej podstawie jest wyliczana 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szlak19911 Cześć 🙂 Kupujący przedstawił w dyskusji powody reklamacji (m.in. inny lvl postaci w grze, zatajone bany, brak pełnego ekwipunku). Oboje przedstawiacie racjonalne argumenty (z wyłączeniem wiadomości, w których się wyzywaliście), zatem chcemy sprawiedliwie rozstrzygnąć tę sprawę. Zwrot z Programu Ochrony Kupujących nie został jeszcze złożony ani rozpatrzony. 

Dodatkowo nie możesz również nazywać nikogo "oszustem", jeśli nie zapadł prawomocny wyrok w sprawie, ponieważ może to stanowić naruszenie dóbr osobistych. W tej samej sprawie skontaktowaliśmy się również z Kupującym. Czekamy na jego wyjaśnienia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry otóż już mówię jak to działa . Gra jest polska administracja gry zagląda sobie tutaj i konta które uda im się zweryfikować dostają dożywotni ban stąd też powód zaniżania lub zawyżania poziomów w opisach kont do tej gry dlatego też screeny z tej i wielu innych gier są częściowo zamazywane by zakryć informacje pozwalające wyłapać blokady kont. Kupującemu przedstawiłem sytuację z jednym banem wiele lat temu w wiadomościach prywatnych przedstawił w sporze screen z supportu gry z listą zgłoszeń i wciskał kit że to moje kary próbując wykorzystać nie znajomość mechaniki gry przez operatora allegro otóż nie bo z tego ssa był jeden ban w 2016 roku zgodnie z tym co mu napisałem a reszta to są moje zgłoszenia odnośnie innych graczy. Ekwipunek był w pełni taki sam jak na zdjęciach aukcji i sam to przyznał że jak chce konto to żebym zrobił mu zwrot bo konto stoi tak jak mu sprzedałem i że ekwipunek nie został ruszony. W nocy zas stary znajomy zapytał ile chce za skórkę z mojej epickiej broni która jest kluczowa częścią tego konta tak że ekwipunek już jest spieniezany tak jak mówiłem w sporze konta w całości bym nie uzyskał niezależnie od drogi jaką obralibysmy w sporze bo osoba wykorzystuje jakieś błędy lub luki w systemie ale jest w tym dobry...

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka  dodam rowniez ze osoba kupujaca przekreca screeny oraz fakty 🙂 wczoraj dostalem informacje od osoby z forum gry gdzie prowadze burzliwa konwersacje na ten caly temat ze grozilem jego dziewczynie powieszeniem !!! a to ci heca bo napisalem do tej kobiety bo znalazlem Ją na facebook i chcialem poinformowac ze ktos z jej konta probuje mnie oszukac gdy odpisala "a ty jego" od razu osobe zablokowalem bo co bede rozmawial ze wspolniczka... oczywiscie jesli zostane o to zapytany przedstawie screeny. tak ze allegro! prosze sie nie dac wykiwac osoba juz handluje moimi przedmiotami a sprawa chyba jeszcze nie jest zakonczona pisze tutaj by byla jasnosc jak wyglada moja sytuacja by bylo czarno na bialym bo widzialem ze w wielu przypadkach POK oddaje osobie kupujacej pieniazki osoba ta ma zwrocic towar (w tym przypadku konto bedzie na bank puste) a sprzedajacy musi zwrocic POK nie pozwole sie oszukac tej osobie dlatego chcialem moja sprawe opisac tutaj gdyz mysle ze to wspanialy dzial do uswiadamiania ludzi o konsekwencjach handlu z roznych gier online.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szlak19911 Takie sytuacje nie powinny mieć miejsca, screeny prześlij nam tutaj (w wiadomości proszę dołącz numer zamówienia/link do dyskusji z tym kupującym lub chociaż jego login). 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka  jakie screeny mam zalaczyc bo nie do konca zrozumialem z discord gdy mnie znajomy pyta o cene przedmiotu ktory kupujacy wystawial ze sprzedanego mu przeze mnie konta? slabo tez u mnie z czasem mam wiele na glowie chcialbym jak najszybciej rozwiazac te sprawe i cieszyc sie swietym spokojem. osoba otrzymala dokladnie to za co zaplacila juz jest "po ptokach" bo przedmioty sa juz sprzedane tak ze nie wiem w sumie czy ciagniecie sprawy jest konieczne, ta Para jest znana w swiecie gry do ktorej sprzedalem mu dostep dowiedzialem sie tego przed chwila

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szlak19911 W nawiązaniu do zdania "dodam rowniez ze osoba kupujaca przekreca screeny oraz fakty 🙂 wczoraj dostalem informacje od osoby z forum gry gdzie prowadze burzliwa konwersacje na ten caly temat ze grozilem jego dziewczynie powieszeniem". Jeśli masz zrzuty ekranu, które mogą świadczyć o zniesławianiu, możesz nam je przesłać. 

Dodatkowo skontaktowaliśmy się z Kupującym w celu wyjaśnienia, dlaczego z konta korzysta osoba trzecia. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka  czy mozna otworzyc gdzies z Panią czat i porozmawiać na spokojnie ?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szlak19911 Przykro mi, ale nie ma takiej możliwości 😞 Jeśli chcesz prywatnie opisać sprawę - najlepszym rozwiązaniem będzie wiadomość mejlowa: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a....  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka no dobrze, gdzie znajde numer oferty? 

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka albo odpuszcze, zona mowi by to poprostu zakonczyc nie chce go oskarzac o znieslawienie chce by to sie zakonczylo tak jak pracownik allegro napisal w sporze, kupujacy zachowuje przedmiot otrzymuje rekompesate oraz ja zachowuje srodki ktore otrzymalem za przedmiot ktory jest juz spieniezany i chce sie rozejsc w spokoju ten post tutaj zalozylem czysto informacyjnie nie chce tu prowadzic sporu dlatego nie podalem zadnych nicków czy loginow kupujacego. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Szlak19911 Rozumiem. Informacyjnie jednak numer oferty to 93bcf3d9-2d04-4b3c-bba4-65aeb7bef21d. Możesz go odnaleźć m.in. na stronie z Twoją ofertą:

ko_alka_0-1656063123084.png

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka  pomijajac znieslawienie pokryje to co napisalem o sprzedawaniu dóbr z konta ktore sprzedalem  oczywiscie zamazalem slowa wulgarne gdyz jest to publiczne forum w swiecie gry i znajomych nie obowiazuje etykietaScreenshot_9  diiiii.pngScreenshot_9 discord cenzura.png

oznacz moderatorów
Szlak19911
#7 Wielbiciel#

@ko_alka tak że w tej sprawie rozwiazanie jest juz tylko jedno nie chce ponosic zadnych kar z tytulu POK ja produkt sprzedalem w stu procentach uczciwie i zgodnie z opisem o ktory kupujacy sam nalegal, temat mozna tam wrzucic do rozmow w POK nie wiem jak to przebiega ale moze w nim zapewne sie odniesc do tego tematu. oraz licze ze sprawa w POK bedzie zalatwiona tak jak przedstawiciel allegro obiecal pozdrawiam z tego miejsca oraz zycze udanych zakupów 

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

Konto jest nie zgodne z opisem, zatajone zostały blokady na koncie, do tego sprzedający grozi nie tylko w życiu realnym lecz również że zablokuje konto gdzie zgłoszenie aby konto zablokowane zostało już zrobił. Ja chce odzyskać pieniądze za konto niezgodne z opisem, zatajanie przede mną ważnych informacji na temat konta.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a masz jakiś na to dowód, że takowe wysłał? w tedy sprawa będzie dziecinnie prosta 😀

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

Oczywiście że mam, lecz jak widać nikt z tym nic nie robi. Nawet oznajmia ludziom że konto zostało już przez niego zgłoszone.

oznacz moderatorów
cd-keye_pl
#11 Animator#

@Bea8a czy możesz to wrzucić na jakiś darmowy hosting zdjęć i wstawić linki? Oczywiście dane wrażliwe zamaż chodzi o dane osobowe jeśli są widoczne.

oznacz moderatorów
Bea8a
#7 Wielbiciel#

https://zapodaj.net/e499964cc1a38.png.html

https://zapodaj.net/2e4aa68f66021.png.html

Prosze, to sa tylko wyrywki do mnie prywatnie rowniez napisal o zablokowaniu konta, i jak widac nic sie nie dzieje ze strony allegro.

oznacz moderatorów