anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prośba o usunięcie komentarza

jacek1986sz
#7 Wielbiciel#
  • Witam . Dzisiaj wystawiłem negatywny komentarz sprzedającemu 
  •  Później sprzedający poprosił mnie o usunięcie komentarza w zamian za zwrot pieniędzy, wysłał mi na melia prośbę o usunięcie komentarza. I teraz pytanie czy jeśli usunę swoją ocenę dostanę zwrot. Jak to dokładnie działa .
oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

LEW433
#21 Demiurg#

@jacek1986sz To dwie różne sprawy, jeżeli chcesz zmienić to poczekaj za zwrotem i już. Ogólnie to tak nie powinno działać, to takie 'przekupstwo", ale to twoja decyzja.😁

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@jacek1986sz  "... sprzedający poprosił mnie o usunięcie komentarza w zamian za zwrot pieniędzy..."

To bez sensu, jeżeli zwróciłeś przedmiot, sprzedający ma obowiązek zwrócić pieniądze. Szybciej otrzymasz zwrot jeśli  rozpoczniesz dyskusję ze sprzedającym na swojej stronie Allegro.

Komentarz  nie ma nic do tego, uważam nawet że jeśli zmienisz komentarz  sprzedający nie będzie miał żadnej motywacji do zwrotu pieniędzy. Najskuteczniejszym narzędziem do zwrotu  wpłaty jest dyskusja a potem Program Ochrony Kupujących.

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

A co jeśli kupujący nie zwrócił przedmiotu? dlaczego z góry zakładasz nieuczciwość sprzedającego.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@TATLOK  "A co jeśli kupujący nie zwrócił przedmiotu?"

No to warto się zastanowić ile chce  zapłacić sprzedający za ten komentarz,  ile konkretnie,  a nie jakiś groszowy nienależny zwrot. Tak daleko posuniętej nieuczciwości  sprzedającego nie zakładałem.

 

oznacz moderatorów

majster_man
#14 Krzewiciel#

W branży narzędziowej stawka to 100zł bez względu na wartość przedmiotu którego komentarz dotyczył.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@majster_man 

Z takiej "działalności" to można chyba nieźle sobie dorobić, co nie ? Kupujesz, odbierasz, negatyw, czekasz na propozycję od sprzedającego i stówka wpada ;]

A na serio. Ja nie wiem kto w tym wszystkim jest naiwniejszy:

- sprzedający, którzy myślą, że jak zapłacą, to problem zniknie i nie wróci

czy

- "kupujący", którzy sądzą, że ich propozycje dla sprzedających za poprawę komentarza zawsze ujdą im na sucho

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@jacek1986sz Jeżeli usuniesz komentarz, a nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, będziesz mógł komentarz wystawić ponownie, o ile nie minęło 90 dni od zakupu.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@jacek1986sz Jeśli doszło do odstąpienia od umowy, Sprzedający nie może uzależniać zwrotu pieniędzy od tego, czy usuniesz komentarz. Jako Kupujący masz 14 dni, aby podjąć decyzję o usunięciu oceny. Po usunięciu oceny będziesz miał jeszcze 90 dni (od daty zakupu), aby wystawić nową ocenę do tego samego zamówienia.

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów