anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym

Kardamon013
#9 Pomysłodawca#

Witam mam pytanie odnośnie zachowania kupującego.

Już od początku był problem, bo kupujący założył mi spór na allegro na następny dzień od zakupu, że paczki dalej nie ma ja rozumiem jak by to był tydzień, ale nie kilka godzin następnie 4 dni po zakupie napisał, że żąda uznania reklamacji, bo zgłosi sprawę do sądu oraz że jest policjantem (dziecko zepsuło lalkę urwało jej rękę) napisałam, że reklamacja niezasadna a wada powstała na skutek złego użytkowania następnie dostałam wiadomość, że żąda rzeczoznawcy i wydania decyzji z pieczątką oraz że zgłosi mnie do UOKiK i Państwowej Inspekcji Handlowej. Jak się odnieść do całej sprawy ?

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

Kardamon013
#9 Pomysłodawca#

Tyle że allegro zablokowało wam konto z którego kupił Pan drugą lalkę i drugi raz ta sama sytuacja dziecko uszkodziło to dlaczego mam uwzględnić reklamację skoro to uszkodzenie mechaniczne to raz a dwa ciągle mnie Pan zastrasza po czym znowu kupuje lalkę z konta pana partnerki a wcześniej mnie prosi że mam pana odblokować bo chce Pan kupić lalkę coś tu się nie zgadza 

oznacz moderatorów

Jacent34
#7 Wielbiciel#

Dnia 31 marca 2022 23:18 Allegro Kontakt napisał(a):

 

 

 Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość, chętnie pomogę. Przykro mi, że nie może Pan kupować produktów u wybranego Sprzedającego. Oczywiście zależy nam, aby funkcjonalność dodawania do zakładki nieaktywnych kupujących była używana przez Sprzedawcę zgodnie z przepisami prawa. Upomniałam właśnie Sprzedawcę i przypomniałam mu o zasadach korzystania z zakładki. Być może dodał Pana do niej przez przypadek i dzięki wiadomości ode mnie zda sobie sprawę z tej pomyłki. Sprzedawcy mogą używać tego narzędzia, jednak muszą mieć do tego uzasadniony powód. Przykładem może być niefinalizowanie zakupów, które naraża Sprzedającego na realne straty. Mam nadzieję, że dzięki mojej wiadomości uda się Państwu skontaktować i wypracować rozwiązanie na drodze dialogu. 🙂 Wiem, że zapewne poświęcił Pan dużo czasu na wyszukanie produktu u tego Sprzedawcy i zależy Panu na zakupie. Zachęcam jednak, aby sprawdził Pan, czy w międzyczasie w Allegro nie pojawiły się oferty w równie atrakcyjnych cenach. Gdyby miał Pan do mnie dodatkowe pytania, proszę o kontakt. Pozdrawiam // Monika [edycja] Zespół Allegro

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Jacent34
#7 Wielbiciel#

Konsument może zwrócić się z wnioskiem o wszczęcie postępowania w sprawie pozasądowego rozwiązywania sporów konsumenckich dotyczących zawartej Umowy sprzedaży do Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 36 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. 2001 Nr 4, poz. 25 ze zm.).
- Konsument może również wystąpić z wnioskiem o rozpoznanie sporu dotyczącego zawartej Umowy sprzedaży przez stały sąd polubowny działający przy odpowiednim wojewódzkim inspektoracie Inspekcji Handlowej, zgodnie z art. 37 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o Inspekcji Handlowej (Dz.U. 2001 Nr 4, poz. 25 ze zm.).

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Jacent34 Czegoś tu ne mogę zrozumieć. Lalka zepsuta > dostałeś zwrot z POK . sprzedawca nie chce zwrotu lalki, to do śmietnika. Po co się upieraz na odesłanie ? Po co kupiłeś drugą lalkę od tego samego sprzedawcy, skoro pierwsza była zła ? Chyba w celu popsucia i zrbienia sprzedawcy na złość i pokazania "jaki to ja jestem ważny > jestem policjantem, prawnikem itd" Za chwilę napiszesz "jestem Allach, Jahwe, Manitou > i mojr słowo jest prawem" Moim zdaniem ewidentnie kręcisz i całe to Twoje pisanie to tylko chęć "dowalenia sprzedawcy" 

oznacz moderatorów

Jacent34
#7 Wielbiciel#

Nie zna Pan sprawy ale obstaje przy wersji sprzedawcy. Allegro w ramach przeprosin że mnie zablokowała niezgodnie z regulaminem zaoferowało mi 10 monet allegro. Jesteś tak samo nieuczciwym sprzedawcą jak kardamon? Chyba Ci płaci za te "komentarze". I nie obrażaj mnie że jestem policjantem. Za długo służę dla tego kraju żeby sobie Policją mordę wycierać. Żeby nie my to dopiero by była anarchia. Nie znasz mnie. Nawet nie wiesz ile spraw sądowych w życiu wygrałem z nieuczciwymi ludźmi.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Jacent34 Jeżeli napisanie, że "jestes policjantem" jest obraźliwe to Ci wspólczuję. Dostałeś 10 monet za zablokowanie to o co Ci jeszcze chodzi ? Chces kupić jeszcze 5-10 lalek od tego samego sprzedawcy, żeby sprawdzić czy rączki się trzymają ?

'Jesteś tak samo nieuczciwym sprzedawcą jak kardamon"  Skoro Jesteś policjantem to chyba wiesz, że pomówienie jest karalne ( a przynajmniej powinieneś wiedzieć ) 

"Żeby nie my to dopiero by była anarchia"  Taka anarccha, jak widziałem na stacji benzynowej ? ddwóch policjantów z drogówki bijących bezdomnego za to, że spał po drzewem obok stacji. I widziałem to od sanego początku > podjechali > obudzili go i zaczeli bić pałkami.  Nagrałem, wezwałem kogoś wyższego stopniem i dałem nagranie i nr radiowozu.

"Nawet nie wiesz ile spraw sądowych w życiu wygrałem z nieuczciwymi ludźmi."  "nie strasz, nie strasz bo się zes... nuu zbudzisz"

oznacz moderatorów

Kardamon013
#9 Pomysłodawca#

Ciekawa jestem czy inni sprzedawcy "oszuści"też mieli problem z użytkownikiem @Jacent34 zapewne tak bo ten sam schemat

oznacz moderatorów

Kardamon013
#9 Pomysłodawca#

Dokładnie @Ziolko39 

A Pan @Jacent34 proszę o niekupowanie już z innych kont lalek u nas do testów ile wytrzymają  czemu pan nie kupił tej samej lalki u innego sprzedawcy za 250 tylko u mnie z innego konta I jeszcze wysyłał wiadomości żebym pana odblokowała czegoś tu nie rozumiem.

oznacz moderatorów

Kardamon013
#9 Pomysłodawca#

Sądząc po toku rozumowania tego Pana to rozbite szklanki też reklamuje i reklamacja musi zostać uwzględniona  💁‍:płeć_żeńska:

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@Do wszyskich myślących forumowiczów Nie reagujcie na bzdurne wpisy "sami wiecie kogo"  Szkoda klawiatury na odpisywanie "straszkowi" "Wewnętrzne dochodzenie" > śmiech na sali > "szczęśliwy w swym szaleństwie, człowiek wziął w ramiona diabła"

oznacz moderatorów

Jacent34
#7 Wielbiciel#

Dokładnie. Nie odpisywać. I czekamy na decyzję allegro. 

oznacz moderatorów