anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z przekierowaniem na stronę banku ING

MAMY ROZWIĄZANIE!
mussonek
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry. Dużo kupuję na allegro dla siebie i dla firmy. Mój problem polega na tym, że chcąc zapłacić szybkim przelewem z banku ING system przekierowuje mnie na niewłaściwą platformę banku ING, to znaczy na "Moje ING". Tymczasem bank ING ma oddzielną platformę "ING Business" do obsługi kont korporacyjnych. Korzystając z szybkiego przelewu nie mam możliwości wyboru właściwej platformy w banku ING (tak jak ma to miejsce w przypadku bezpośredniego wejścia na stronę banku). Myślałem, że to kwestia, że kupuję z konta prywatnego, więc specjalnie założyłem drugie konto dla spółki z o.o. lecz nic się nie zmieniło. System i tu otwiera stronę "Moje ING" bez możliwości wyboru.

Zacząłem więc robić zakupu z opcją "przelew tradycyjny" ale i tu są niespodzianki. W tym przypadku płacę przez PayU z wykorzystaniem smarta. Tu problem jest taki, że prawie w każdym przypadku kwoty na fakturach zakupu nieznacznie różnią się od faktycznej wpłaty. Jest to problem księgowy w przypadku firm.

Jaka jest przyczyna i co zrobić aby móc kupować dla firmy i płacić szybkim przelewem z konta firmowego?

Bardzo proszę o poradę bo mam problem z księgowaniem niespójnych dokumentów.

 

 

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
xyz96
#21 Demiurg#

Opisany przez Ciebie problem dotyczący tego banku był już tu poruszany. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nie ma sposobu na przekierowanie na odpowiednią platformę. Różnice pomiędzy płatnością przelewem tradycyjnym a kosztami wskazanymi na fakturach biorą się stąd, że przy Smart sprzedawcy fakturują Ci dopłaty do wysyłki, które otrzymują od Allegro, czyli są to te kwoty, których Ty nie płacisz.

oznacz moderatorów
mussonek
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Miałem nadzieję ,że to może coś źle ustawione w moim komputerze. Może jak się będzie o tym dyskutować to ktoś poprawi system. A może jeszcze ktoś będzie miał jakiś pomysł.

oznacz moderatorów
Client:38787523
#7 Wielbiciel#

Mam ten sam problem. Robiąc pierwszą transakcję w Allegro szybkim przelewem z ING pojawił mi się ekran i mogłem wybrać Moje albo Business dla tej transakcji, była tam też opcja zapisz albo zapamiętaj, niefortunnie zaznaczyłem to też i od tej pory już mi się ten ekran nie pojawia.to była w Firefoxie.

Chociaż później jak zmieniłem przeglądarkę z Firefoxa na Chrome i płaciłem szybkim przelewem ING to znowu mi się ten wybór pojawił, mądry po szkodzie już nie zaznaczałem zapamiętaj ale niestety jakiś czas potem znowu to się "skasowało" i teraz się ekran wyboru w Chrome również nie pojawia.

Niemniej sugeruję zmienić przeglądarkę albo jest też opcja jak się zaznaczy szybki przelew to pod nim małą czcionką jest napisane czy ma iść przez Przelewy24 czy PayU - te kombinacje też mogą pomóc.

Powodzenia i dajcie znać czy coś pomogło!

oznacz moderatorów
plasteeer
#1 Nowicjusz#

Mam dokładnie taki sam problem nie ma wyboru na ING business i tak myślę czy to wina allegro czy banku jest to bardzo uciążliwe 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

 @plasteeer  Ani to wina banku ani Allegro. Przez ING Business nie ma możliwości zrobienia szybkiego przelewu. Zapłać kartą, a potem opisz wydatek.

oznacz moderatorów
killua
#1 Nowicjusz#

No chyba to jednak jest czyjaś wina skoro jakoś do mbanku np mozna wybrać. Ja się zastanawiam właśnie poważnie nad zmianą banku z ING bo coraz więcej mam problemów z płatnościami ze nie moge zaplacić szybkim przelewem jak w mbanku np. 

oznacz moderatorów
Agent051
#16 Inspirator#

@killua Skoro korzystasz z ING Business, to masz pewnie sp. z o.o. albo podobną formę działalności. Nie wiem czy którykolwiek bank udostępnia przy takiej działalności szybkie przelewy.

oznacz moderatorów
misiak17
#7 Wielbiciel#

Nie masz racji. Posiadam ING Business i robię wiele płatności przez szybki przelew. Allegro jest jednym z nielicznych "miejsc" gdzie nie mogę zapłacic przez PayU tylko musze robić tradycyjny przelew. Kiepsko...

oznacz moderatorów