anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z reklamacją, dlaczego mój komentarz do zakupu został usunięty?

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Wygrałam krajalnicę z aukcji: "Zassenhaus Klasyczna krajalnica do chleba, stal", zapłaciłam i przyszła, ale okazało się że jest gorszym stanie niż się spodziewałam. Krajalnica posiadała prócz grubych rys na czerwonej obudowie również porysowany sam nóż (solingen)! Otworzyłam spór, pokazłam zdjęcia a sprzedający wyparł się wszystkiego reklamację z góry uznał za bezzasdną i jedynie na swój koszt miałam odesłać towar. Nie wyraziłam na to zgody, bo miałbym tylko większe straty. Wystawiłam wobec tego komentarz negatywny o treści: 

"Produkt otrzymałam uszkodzony,o czym nie było nic wspomniane w aukcji.Zaproponowałam polubownie obniżkę ceny,na co sprzedawca się nie zgadzał mimo że przedstawiałam zdjęcia z uszkodzeniami,to sprzedający wszystkiego się wyparł i winę zrzucił na mnie a zdjęcia zrobiłam zaraz po wyjęciu z opakowania gdzie zauważyłam uszkodzenia zarówno czerwonej obudowy jak i nawet samego noża.Takie rysy nie powstają od tak sobie.Sprzedawca kazał mi towar zwrócić na mój koszt więc byłabym jedynie bardziej stratna!" 
Jednak po kilku dniach komentarz został usunięty, bo ponoć naruszyłam Regulamin Allegro 

odpowedź Pracownika A:

"Dobry wieczór, dziękuję za wiadomość. Postaram się pomóc.
Przykro mi, że Pani komentarz został usunięty. Nasz dział bezpieczeństwa usunął go, ponieważ naruszał on punkt 11.6 Regulaminu Allegro. Sprawdziłam również, że otrzymała Pani w tej sprawie ostrzeżenie wysłane 29.01.2021. Proszę jednak pamiętać, że według Artykułu 11.9 : "po usunięciu oceny w trybie opisanym w art. 11.7. Kupujący może ponownie ocenić przebieg Transakcji, pod warunkiem, że nie minęło jeszcze 90 dni od daty zawarcia umowy w ramach danej Oferty".
Gdyby miała Pani dodatkowe pytania lub wątpliwości, zachęcam do kontaktu. Chętnie pomogę." 
Na moje pięciokrotne zapytania kiedy miałam otrzymać to ostrzeżenie i faktycznie kiedy złamałam regulamin nigdy mi żaden Pracownik A nie odpowiedział dlatego pytam się tutaj. Dodatkowo dyskusja została zamknięta przez Pracownika A. jako rozwiązana:

Proszę kupującego o jednoznaczne potwierdzenie, czy zamierza odesłać towar do sprzedającego w ramach reklamacji z tyłu rękojmi.
 
 02 lutego 2021 10:41
Proszę kupującego o informację czy chce odesłać towar w ramach reklamacji. Jeśli Kupujący nie chce skorzystać z tego roszczenia to proszę o doprecyzowanie zgłoszonego problemu.
 
 03 lutego 2021 20:15
Kupujący nie zgłasza dalszych problemów, dlatego zamykamy dyskusję.
03 lutego 2021 20:15
Zakończyliśmy dyskusję w związku z rozwiązaniem problemu.
Nie chodzi mi o to żeby rzucać negatywami, ale wielu spraw tu nie rozumiem i Was proszę o pomoc. 




oznacz moderatorów
231 ODPOWIEDZI 231

Knowhere
#21 Demiurg#

"Mi kiedyś zrobili dokładnie to samo. Jeszcze w czasach, gdy usunięte komentarze przywracali, a nie jak teraz, można je było wystawiać ponownie. Usunęli go bezpodstawnie, potem się do tego przyznali, ale komentarza nie przywrócili ze względu na rzekomy "błąd techniczny". W tym samym czasie przywracali inne usunięte komentarze i ten błąd jakoś nie występował, co zostało im udowodnione. Zwlekali tak długo mimo monitów (kilka miesięcy), do czasu zmiany systemu komentarzy, kiedy to oceny można wystawiać tylko w czasie 90 dni. Dalsze monitowanie było więc daremne, sprzedawca nigdy nie otrzymał zasłużonego i zgodnego z regulaminem negatywa"cóż, "nikomu nie usuwają bez powodu. Może ciebie po prostu nikt w Allegro nie lubi?"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Na 100% ktoś czuwa nad tym sprzedawcą z Allegro aby ten sprzedawca miał specjalne przywileje i był chroniony przed restrykcjami regulaminów Allegro 😂 Tu tylko można sprawę oczyścić z podejrzeń wskazując (upubliczniając) całą historię kasowania komentarzy kto, kiedy z dokładną korespondencją, jednak myślę, ze to jest załatwiane telefonicznie. Bo inaczej nie da się tego wyjaśnić i tych zdjęć nowych towarów w używanych które są nietykalne przez tyle czasu pomimo poruszania w wątku regulaminów przez samych moderatorów. 😄 

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Jestem też dokładnie tego samego zdania 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Może allegro Ci da jakiś kupon lub coś w tym rodzaju, aby jak najszybciej zamknąć sprawę i wyciszyć temat o tym uprzywilejowanym sprzedawcy do czasu kolejnego, innego kupującego z problemem 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

😄 nie, nie zgodzę się! 😉

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@la_nika   jakieś nowe ustalenia w temacie ?????

oznacz moderatorów

Online-kauf
#10 Popularyzator#

Tak i wrzucam treść @:
"Dobry wieczór,

kontaktuję się w nawiązaniu do poprzedniej wiadomości.

Sprawdziłam dlaczego Pani komentarze zostały usunięte. Widzę, że Sprzedający od_zlotowy skontaktował się z nami i poprosił o usunięcie komentarzy, ponieważ według niego, były niezgodne z naszymi zasadami.

Doradca natomiast usunął te komentarze zbyt pochopnie i bezpodstawnie, ponieważ nie naruszały one naszego regulaminu.

W systemie zostawiona jest już informacja, aby nie usuwać nowego komentarza, więc w przyszłości już to się nie powtórzy.

Najmocniej przepraszam za całą tę sytuację i związane z nią niedogodności.

Gdyby miała Pani jakieś pytania, proszę o informację, chętnie odpowiem.

Życzę udanego wieczoru!"

...

Dobry wieczór, dziękuję za odpowiedź i jeszcze mam pytanie czy to ta sama osoba dwukrotnie usunęła mój komentarz? 

Pytam się, ponieważ sama miałam sytuację, kiedy ktoś wystawił mi komentarz negatywny do transakcji której nigdy nie opłacił a Pracownik Allegro mimo wszystko nie widział podstaw do usunięcia komentarza. Dopiero dalsza interwencja odniosła da mnie sprawiedliwy skutek.
Pozdrawiam
...
Dziękuję za wiadomość.

Sprawdziłam i widzę, że było to dwóch różnych doradców. Sprzedający kontaktował się w tej sprawie kilkukrotnie i po tych kontaktach usunięto te komentarze.

Tym bardziej ponownie przepraszam za to niedopatrzenie.

Życzę udanego wieczoru!

Pozdrawiam
...
I jak będzie coś noweg w temacie to tu wrócę 🙂
 
Miłego dnia wszystkim!
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Online-kauf Szkoda, ze nie zadałaś pytania,

"Doradca natomiast usunął te komentarze zbyt pochopnie i bezpodstawnie, ponieważ nie naruszały one naszego regulaminu."

Czy doradca zbyt pochopnie nie ocenia sytuacji nie zauważając iż wystawiona oferta jest niezgodna z regulaminem wystawiania zdjęć do rzeczy używanych 😉

Przydałoby się jakieś szkolenie dla doradców 😉 😄

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@ZibiK30  a mnie zainteresowało coś innego : 

"Sprzedający kontaktował się w tej sprawie kilkukrotnie i po tych kontaktach usunięto te komentarze."

Dla mnie wniosek jeden. Przy nastepnym negatywie tłuc głową do skutku i wówczas ktoś dla swietego spokoju go usunie.

Ot ciekawa sytuacja.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@_Likos_ Wydaje mi się, ze to inaczej działa 😉 o ile pamiętam to ten sprzedawca też straszy prawnikami i przepisami. "Doradcy" się nie znają to dla świętego spokoju idą na rękę. Druga możliwość, to może się na kogoś powołuje, Pana "Janka Kowalskiego" z działu nadzorującego inne działy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Online-kauf bardzo Cię przepraszam za tą sytuację! Tak jak pisaliśmy w komunikacji mailowej, nieporozumienie wyniknęło ze zbyt pochopnej decyzji pracownika. Sprawdziłam i teraz są odpowiednie zapisy, aby nie usuwać komentarza, więc taka sytuacja już nie powinna się powtórzyć. Mam nadzieję, że ten temat już nie powróci, ale gdyby, to oczywiście daj proszę znać, będziemy to wyjaśniać!   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@la_nika A dlaczego ten sprzedawca może używać zdjęć nowych produktów do sprzedaży używanych? Przecież to jedno z głównych przyczyn całego zamieszania. Udało mu się usunąć trzykrotnie komentarz a Allegro nie jest w stanie wyegzekwować od sprzedawcy wystawiania ofert zgodnych z regulaminem. 🤔 Ponad 100 ofert na pewno.

To tak jak by policja wstawiała pianym kierowcom mandaty za jazdę po pianemu i puszczała go dalej w drogę 🤣

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów