anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problemy z allegro protect

MAMY ROZWIĄZANIE!
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Odstąpiłem od umowy. Przesyłka została odesłana ( nota bene w tym samym dniu, w którym ją otrzymałem). 

Skutecznie zatem odstąpiłem od umowy. Paczka została uszkodzona przez przewoźnika. Sprzedający spisał protokół. 

Allegro przedłuża wypłatę środków i uzależnia ją od wyniku reklamacji. 

Sprawa jest zgłoszona do Rzecznika Praw Konsumenta, jako rażące naruszanie prawa przez allegro. 

Dochodzenie praw od przewoźnika to sprawa między allegro ( przesyłka smart) a przewoźnikiem. Nie byłem stroną. Mi się należy zwrot od Sprzedającego. Jeżeli się uchyla, powinno wypłacić allegro protect.

Ktoś miał podobne doświadczenie? 

oznacz moderatorów
59 ODPOWIEDZI 59
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kilawok5 zapoznałam się z tym zgłoszeniem i wymianą wiadomości na ten temat. Mogę powtórzyć słowa Doradczyni, ponieważ zdaje sobie sprawę, że nie jest to komfortowa sytuacja, ale obowiązują nas procedury, których musimy przestrzegać. 
Czekamy na decyzję przewoźnika i gdy tylko ją otrzymamy, to damy znać w prowadzonej korespondencji. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Proszę zatem o interpretacje cz. II pkt 8 regulaminu Allegro protect! 
jakie procedury Allegro ma na mysli

? proszę merytorycznie przywołać zapis z regulaminu, ustawy. Ja przytaczam ww. pkt regulaminu i ustawę z 2007 o ochronie konsumenta. 
Pytam: jakie procedury Allegro przestrzega??? Proszę o merytoryczną wypowiedz ( ustawa, regulamin) @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów
medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kilawok5  napisał(a):

  ale wezwanie Rzecznika już nie tak łatwo będzie zignorować. 


A dlaczego niby? Jeśli sprzedawca, czy tam Allegro uznają, że mają rację oni, nie rzecznik, to odpiszą, że pozostają przy swojej decyzji i jej nie zmienią. A rzecznik odpowie Ci, że może bezpłatnie poprowadzić Twoją sprawę przed sądem, który to orzeknie kto ma rację.

Jedyne co rzecznik może wobec sprzedawcy, to wystawić mandat za brak odpowiedzi na pismo z interwencją. Natomiast próbować podważyć np. decyzję reklamacyjną czy odmowę uznania odstąpienia może jedynie przed sądem, prowadząc sprawę w Twoim imieniu.

Jeśli uważasz, że sprzedawca musi stosować się do "poleceń" rzecznika praw konsumenta, to jesteś w dużym błędzie. Rzecznik działa jako mediator.

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Owszem, na to się zapowiada, ale sprawa jest bardzo oczywista, więc sądu w ogóle się nie obawiam. Allegro doskonale zdaje dobie sprawę, że łamie prawo

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Czytales te wyroki? Owszem oba gwarantuja ci zez wrot musi zostac przyjety bo kwestinuja abuzywne zapisy w umowie sprzedawcy z konsumentem, owszem sprzedawca zwrot przyjmie i wyplaci np 1zl druga rzecz sam piszesz ze uszkodzonej przez przewoznika tj jak reklamacja u przewoznika przebiegnie po twojej mysli czyli przewoznik uszkodzil paczke a nie w przypadku domniemania uszkodzenia paczki przez przewoznika. Poza tym prawo pocztowe jasno okresla ze za paczke odpowiada nadawca do momentu jej dostarczenia

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Zapomniałeś jeszcze o ustawie konsumenckiej 😉 

I pytanie: po co to allegro protect, chyba na takie sytuacje miało być, tak? Bo jest to ubezpieczenie

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

A ty o prawie pocztowym przypominam ci ze w pl nie ma prawa precedensu tzn ze w sprawach identycznych dla dwoch powodow sady w pl moga zasadzic dwa rozne wyroki bo taki maja kaprys 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

Dziś rano wniosek z Allegro Protect w tej sprawie został zaakceptowany, więc de facto temat zakończył się zanim pojawił się na Gadane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Tak??? Może mówisz o innej aukcji. Bo miałem drugą sytuację, gdzie była zaginiona paczka i tu fakt, allegro zobowiązało się do zwrotu. Druga moja dyskusją z uszkodzoną paczką każą jeszcze czekac

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Mówisz o innej aukcji!!!! 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kilawok5 W takim razie poproszę numer zamówienia lub dyskusji, o którą chodzi. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Nr aukcji 12855200893, dyskusją jest już zamknięta, bo przecież wystąpiłem o zwrot

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Moderatorka _HolaOla_ czy się w końcu zorientowałaś, że ws która podjąłem allegro protect nie zaakceptowało wniosku???? 

Dxisiejsza akceptacja dotyczyła innej aukcji. 

Proszę więc napisz, że rzeczywiście się pomyliłaś, ok?

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oj trochę inaczej jak zwracasz ze Smartem ale tak odpowiada nadawca.

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Że smartem był zwrot 🙂 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Masz zaakceptowany wniosek więc koniec problemu.🤗

oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Nie mam zaakceptowanego. Znowu allegro ściemnia!!!! Akceptacja dotyczyła zwrotu z innej aukcji ( tam przesyłka zaginęła i to raptem o 40 zł chodzilo)

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@kilawok5 Nie, nie pomyliłam się, bo w pierwszej wiadomości nie podałeś żadnych informacji, które wskazałyby dokładnie o jaką sprawę chodzi. Jedna i druga dyskusja, którą prowadzisz ze sprzedającymi pasuje do tego opisu, więc jeśli oczekujesz od nas odpowiedzi, następnym razem poproszę o konkretne informacje dotyczące zamówienia. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
kilawok5
#8 Zapaleniec#

Nieprawda. Uszkodzona paczka jest w jednej dyskusji! Aukcja nr 12855200893

oznacz moderatorów