anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony kupujących a zwrot towaru

freedomwords
#7 Wielbiciel#

Witam, mam pytanie bo, otrzymałem od allegro informację że, otrzymam 100% rekompensaty i mam czekać na przelew czy przedmiot muszę odesłać sprzedającemu czy zostaje on u mnie już bo, i tak jest uszkodzony i niezgodny z opisem ??

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

pinsplash
#21 Demiurg#

@freedomwords Jak dostajesz zwrot z POK to towar przechodzi na Allegro. Napisz do nich przez kontakt co masz z nim zrobić ( tak raczej pro forma, aby mieć podkładkę, bo pewnie i tak nie będa tego chcieli).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@freedomwords Gdybyś miał komukolwiek odsyłać, to najpierw domagaj się przelania na swoje konto kosztów przesyłki, gdyż towar wadliwy odsyła się na koszt sprzedawcy.

oznacz moderatorów

freedomwords
#7 Wielbiciel#

A czy w takiej sytuacji jak POK wyplaci kase to sprzet mam zwrocic sprzedawcy ? Bo ten do mnie z tekstem ze mam go zwrocic a do zwrotu kasy nie byl taki chetny

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

No więc mu zwróć, tylko wcześniej nich Ci przeleje na konto koszt wysyłki. On pewnie musiał oddać pieniądze do POK, które Tobie wypłacono, dlatego teraz chce ten swój wadliwy towar.

oznacz moderatorów

freedomwords
#7 Wielbiciel#

No odesle tylko pytanie bylo inne czy mam taki obowiazek zeby odeslac bo sprawa jest na policji czy czasami nie musze trzymac materialu dowodowego u siebie w domu ?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@freedomwords  najlepiej spytaj policję, jeżeli przedmiot jest im potrzebny, to sami go zabezpieczą, a ty dostaniesz od nich pokwitowanie🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Ja widzę, że Ty nie chcesz tego odsyłać i szukasz pretekstu 🙂

Gdy otrzymasz pieniądze z POK i gdy sprzedawca Ci wpłaci za odesłanie - wtedy możesz odesłać 🙂

 

oznacz moderatorów

freedomwords
#7 Wielbiciel#

Allegro zwraca mi lacznie z przesylka

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@freedomwords Allegro ci zwraca z POKu a nie sprzedawca, przedmiot przechodzi teraz pod władanie  Allegro, także sprawa na Policji, nie ustalaj z sprzedawcą tylko z Allegro, poinformuj ich o sprawie na Policji.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@freedomwords Ale Allegro Ci nie zapłaci za odesłanie wadliwego towaru. Jeśli sprzedawca go chce otrzymać, a ma takie prawo, bo zwrócił do Allegro pieniądze, to niech Ci zapłaci koszt wysyłki do niego, a Ty mu to odeślesz.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@freedomwords, w takiej sytuacji kwestię zwrotu towaru powinieneś ustalić bezpośrednio ze Sprzedającym. Może on oczekiwać jego odesłania. Dlatego najlepiej, abyście porozumieli się w tej sprawie. 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

PawelWojowski
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry pani maju, mam również problem jednak troche inny chodzi tu o zwrot środków z POK sprawa wygląda tak że allegro odpisało mi potrzebując potwierdzenia wniosku na policji. Czy jest to bardzo konieczne i nie można tego szybciej rozwiązać?

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@PawelWojowski Zgodnie z informacją mailową, którą od nas otrzymałeś, w przypadku Twojego wniosku. potwierdzenie zgłoszenia sprawy na policję jest niezbędne. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Czy mogę prosić o podanie punktu Regulaminu, który zobowiązuje Kupującego korzystającego z POK do:

  • odesłania towaru Sprzedającemu

lub

  • porozumienia się z nim w tej kwestii?

@ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@WielkiPlantronik Cześć. Jeśli wniosek POK został zaakceptowany, to zapewne doszło do sytuacji, kiedy Sprzedawca nie zareagował w sprawie (nie rozpatrzył reklamacji w ustawowym terminie, nie poinformował kupującego o odesłaniu towaru w celu jej rozpatrzenia).

Wtedy to sprzedający powinien skontaktować się bezpośrednio z kupującym i ustalić szczegóły związane z odesłaniem towaru. Sprzedający ma prawo oczekiwać odesłania towaru, aby na tej podstawie wydać ewentualną decyzję reklamacyjną. 

Po stronie kupującego nie ma obowiązku co do tego, aby dostarczyć rzecz sprzedawcy, aby ten mógł zbadać produkt i podjąć decyzje o wymianie rzeczy bądź jej naprawie. Zatem kwestię odesłania sprzedający musi już ustalić z klientem. Nie ma punktu Regulaminu, który zobowiązuje kupującego korzystającego z POK do odesłania towaru sprzedającemu.  

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@ko_alka Żaden zwrot z POK dotyczący firmy w której pracuję nie był orzeczony z naszej winy. Pisanie więc, że "zapewne doszło do sytuacji, kiedy Sprzedawca nie zareagował w sprawie" jest sporym nadużyciem. Na podstawie moich doświadczeń z POK, mogę wręcz stwierdzić, że zwykle doszło do pogubienia się/bredzenia/wklejania nie pasujących odpowiedzi* przez pracownika Allegro w dyskusji lub komunikacji mailowej z Kupującym.

*niepotrzebne skreślić

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

@ko_alka Dziękuję za potwierdzenie

@kostas11 Nie mogę bo jestem człowiekiem, a role się w życiu zmieniają. POK uważam za zapisy przyjmowane dobrowolnie i na zasadzie swobody. Ale chętnie dowiem czy masz na myśli coś bardziej precyzyjnego niż Art 494 i 496 KC.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WielkiPlantronik możesz rozwinąć temat, jesteś sprzedającym czy kupującym, chcesz zmusić kupującego o zwrot czy masz towar i dostałeś odszkodowanie i chcesz zachować towar ?

Pamiętaj że nad regulaminem allegro są ustawy mające wyższość 🙂 towar powinien zostać odesłany na koszt sprzedawcy, ( allegro wypłaca odszkodowanie i dolicza do rachunku sprzedawcy ) więc zostaje bez kasy i towaru 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów