anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc, zakupiony zepsuty produkt uszkodził mi moje inne urządzenie

Artur1985-26
#8 Zapaleniec#

Witam serdecznie. zakupiłem nową kamizelkę grzewczą na allegro. Po podłączeniu do powerbanka prycisk kamizelki tylko mrygnął a z powerbanka wydobył sie tylko zapach ,,siarki''. powerbank przestał działać. Chyba kamizelka spaliła mi dosyć drogi powerbank. co mam teraz zrobić??? czy alegro ma jakichś fachowców którzy sprawdzą dlaczego kamizelka uszkodziła mój powerbank?

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23

mikeza
#20 Guru#

sam napisałeś "chyba". To musi być pewnik, a allegro z pewnością nie ma zadnych fachowców, którzy mogą zaocznie stwierdzić co dokładnie się stało. Musiałbyś sam we własnym zakresie zdobyć taką opinię, która stwierdzałaby związek przyczynowo - skutkowy pomiędzy podpięciem kamizelki, a uszkodzeniem powerbanka. Dopiero na tej podstawie można byłoby dochodzić odszkodowania od sprzedawcy. Podejrzewam tylko, że koszty takiej opinii znacznie przekraczają wartość tego sprzętu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@Artur1985-26 Żaden ze mnie elektryk, jednak mam przedziwne wrażenie, że coś zrobiłeś źle lub sam powerbank był uszkodzony. Kamizelka raczej nie miała szans go zjarać, bo ona pobiera prąd. Powerbank pozwala zazwyczaj pobrać prądu tyle, ile sekcja zasilania pozwala. Jeżeli sekcja zasilania powerbanka była walnięta, to jest możliwe że przy większym obciążeniu się zjarała (zakładając, że taka kamizelka grzewcza potrzebuje więcej energii niż ładowanie telefonu).

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@Client:94057046: równie dobrze mógł to być azjatycki wyrób. Tyle, ze autor wątku nie zadał sobie trudu zeby podac te podstawowe dane (co to za kamizelka, jaki/jakiej firmy powerbank). Duża czesc piszących oczekuje oczekuje "cudu", ze uzytkownik forum bedzie jasnowidzem albo posiadaczem szklanej kuli.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A czy jest jakaś instrukcja, zapoznałeś się nią, może są podane jakieś warunki > moc prąd itd? nie wiem tylko pytam, bo może power bank był nie kompatybilny z kamizelką! Żeby odzyskać środki czy power bank w ramach reklamacji>rekompensaty musiałbyś to udowodnić.

oznacz moderatorów