anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prywatny sprzedawca

MAMY ROZWIĄZANIE!
kondzio510
#7 Wielbiciel#

  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_ Przestroga dla kupujących od prywatnego sprzedawcy.

Kupicie sprzęt nowy, którym handluje z prywatnego konta i nie będzie zgodny z opisem, to będzie problem ze zwrotem, mimo że przepisy praw konsumenta mówią co innego. Czyli w/g sprzedawcy ,, widziały gały co brały " Może traficie na uczciwego człowieka -ja nie. Oceńcie sami czy warto ryzykować 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
Ziolko39
#21 Demiurg#

@kondzio510 Przesadzasz i to mocno. W razie problemów masz "dyskusję" lub "zgłoś problem z zamówieniem" Tam piszesz o co Ci chodzi i czekasz na odpowiedź sprzedawcy, a w razie problemów prosisz o pomoc Allegro.

Rozmawiałeś ze sprzedawcą w sprawie zwrotu ? > opisz co się nie zgadza z zakupem > takie napisanie tu na AG "uwaga zły pies" niewiele daje > przydały by się jakieś szczegóły.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kondzio510 Przepisy praw konsumenta określają zasady dla zakupu konsumenckiego.
Zakup konsumencki jest wtedy kiedy jedna strona transakcji to osoba prywatna a druga to przedsiębiorca.
Przy zakupie od osoby prywatnej nie przysługuje Ci prawo do zwrotu, czy też konkretniej -  odstąpienia od umowy (niezależnie od przyczyny) ale masz pełne prawa korzystać z rękojmi opierając się na niezgodności towaru otrzymanego z opisywanym w ofercie - zakładając, że sprzedający nie wyłączył rękojmi a ma do tego prawo.

oznacz moderatorów
kondzio510
#7 Wielbiciel#

W przypadku, gdy stroną sprzedającą jest osoba fizyczna, podstawą prawną do reklamacji towaru zakupionego w internecie są przepisy art. 556 — 576 Kodeksu cywilnego. Zgodnie z przepisami o rękojmi, sprzedawca jest odpowiedzialny względem kupującego, jeżeli rzecz sprzedana ma wadę fizyczną lub prawną. Przepisy te dotyczą również sprzedawcy, który jest osobą prywatną. Odpowiedzialność sprzedawcy za towar obowiązuje niezależnie od tego, czy jest to produkt nowy czy używany. Taka szczególna ochrona prawna przysługuje nabywcy, który jest konsumentem. Opis nowego przedmiotu nie zgodny z prawdą jest wadą fizyczną w/dalszych przepisów. Skorzystałem z pomocy Allegro i nic to nie wnosi. Sprzedawca twierdzi że zgodny z opisem. Nawet kłamliwe odpowiada na komentarz, że użytkowałem jak było ciepło a teraz chłodniej to chcę zwrócić. A reklamację złożyłem w dniu dostawy, po 7godz pracy urządzenia. Tym bardziej,że handluje nowym sprzętem z prywatnego konta.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kondzio510 O tym właśnie piszę.

 Powiedz co było oferowane w aukcji którą zakupiłeś a co otrzymałeś od sprzedającego?

oznacz moderatorów
kondzio510
#7 Wielbiciel#

Klimatyzator przenośny. Opis aukcji mówi pomieszczenie do 22m2 schłodzi do nawet 16°C. W rzeczywistości w dniu dostawy miałem włączone przez 7godz i schłodziło o 1,5°,z 27 na 25,5°.Pokój 17m2 i 2,30m wysokości. Ściany ocieplone i opuszczona roleta zewnętrzna.O godz 22/40napisalem reklamację. W pomocy z Allegro kilkanaście postów bez sensu. Sprzedawca -nowe zgodne z opisem ja ze nie zgodne. Kilkanaście lat na Allegro i pierwsze takie moje problemy, choć zdarzyły się 2 lub 3 reklamację.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@kondzio510 Ciężki temat. Przypuszczam, że ten klimatyzator nie będzie miał problemu ze schłodzeniem pomieszczenia "do nawet 16°C" ale nie z 27°C tylko pewnie z 18...
Klimatyzatory przenośne niestety to jest w większości "pic na wodę".

oznacz moderatorów
kondzio510
#7 Wielbiciel#

To jest klimatyzator z czynnikiem chłodniczym a nie na wodę czy lód. A że pic, to się akurat przekonałem. Podobna sprawa z Allegro lokalnie. Dlatego napisałem tego posta, żeby nie było rozczarowania. Ja do tej pory i wszyscy moi znajomi nie wiedzieliśmy o możliwości takich problemów. Na Facebooku też prawie nikt o tym nie wiedział. Ja teraz najpierw sprawdzę od kogo kupuję. Do tej pory sprawdzałem tylko negatywy. 

oznacz moderatorów