anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przekierowanie przesyłki do innego punktu przez PP

MAMY ROZWIĄZANIE!
gpz500
#12 Orędownik#

Opłaciłem zakup z darmową dostawą SMART z odbiorem w punkcie - stacja paliw Orlen kilkaset metrów od domu. Sprzedający poprawnie wysłał przesyłkę, jednak PP nie dostarczyła przesyłki do punktu odbioru tylko - z nieznanych przyczyn - przekierowała przesyłkę do odległej o 5 km własnej placówki pocztowej. Czy mam obowiązek jechać tam i stać w kolejce po odbiór? Kto poniesie koszt przesyłki zwrotnej, jeśli nie odbiorę przesyłki?

oznacz moderatorów
56 ODPOWIEDZI 56
konto zamknięte
Nie dotyczy

w sumie, skoro zapłaciłeś za towar to raczej musisz po niego jechać, by odebrać, w tych czasach na takie akcje są przyzwolenia, więc do końca koron tak może być 🙂 chyba, że ci nie zależy na odbiorze no to nie wiem 😛

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

/.../ to raczej musisz po niego jechać /.../

Dlaczego tak piszesz?

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

no a jak? 😮 raczej nikt nie przywiezie spowrotem na orlen, skoro dostałeś informację 🙂
no chyba że ci nie zależy, ale to już sprzedający nie odpowiada za brak chęci odbioru 🙂

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@gpz500 

Niestety, ale pracownicy poczty doopy nie ruszą.

Miałam już z nimi "przeboje" z próbą doręczenia paczek, których wcale nikt mi nie doręczył, tylko sobie wklepali w system, bo się nie chciało.

Dzwoniłam więc na pocztę i poprosiłam o ponowne doręczenie, bo ja za to nie odpowiadam i opłaciłam paczkę z doręczeniem, a nie z odbiorem w punkcie. Odmówili i kazali przyjść na pocztę 😠

To, jak grochem o ścianę 😞 Musisz niestety udać się na tę choler.ną pocztę, wystać swoje w kolejce i odebrać osobiście 😕

Jeśli masz paczkomat blisko Twojego miejsca zamieszkania, to olej pocztę i zamawiaj do paczkomatu. Odbierzesz po pracy, kiedy masz czas i po kłopocie 🙂

Wiola
oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

@Wioletta2701 - od zawsze (od kiedy są paczkomaty) tak robię. Teraz, to nawet podjeżdżam pod sam paczkomat i otwieram skrytkę siędząc jeszcze w kabinie! Najczęściej nawet nie muszę silnika gasić. Ale ten Sprzedający nie udostępnił paczkomatów...

oznacz moderatorów
Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@gpz500 

Szkoda, że tak się stało. Też mam poczty powyżej dziurek w nosie i zamawiam tylko, jeśli nie ma innej opcji, jak Ty.

Głównie zamawiam do paczkomatu, bo wygodniej się już naprawdę nie da.

Pozdrawiam 🙂

Wiola
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Pierwsze pytanie czy od razu tam trafiła czy Ty nie odebrałeś na czas i trafiła do palcówki ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Od razu dostałem awizo SMS-em o odbiorze w placówce PP. Moja stacja Orlen cały czas jest czynna, tyle tylko, że obsługuje przez okienko, do wewnątrz się nie wchodzi.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

Napisz do sprzedawcy niech, złoży reklamację na poczcie, odbiory w punktach poczty działają poprawnie a wręcz poczta zachęca do takiego nadawania, więc albo pomyłka albo jakiś problem, skoro wybrałeś stację nie masz obowiązku jechać i stać na poczcie. Ale poinformuj sprzedawcę o zaistniałej sytuacji niech interweniuje.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Jeśli na liście przewozowym widnieją poprawne dane, takie które podałeś Sprzedawcy, to nie jest to jego wina

 

Podejrzewam że przez aktualny stan, zrzucają paczki do jednego punktu- tego najbardziej przystosowanego, w celu uniknięcia niebezpieczeństwa większej ilości placówek, na przykład taka stacja paliw, jest to kluczowe miejsce i zagrożenie wyeliminowania tego miejsca na czas dezynfekcji itp. wiążę się z ogromnymi stratami, stąd możliwe przekierowania

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Powtórzę: Sprzedający poprawnie wysłał przesyłkę, jednak PP nie dostarczyła przesyłki do punktu odbioru tylko - z nieznanych przyczyn - przekierowała przesyłkę do odległej o 5 km własnej placówki pocztowej.

 

Ten "najbardziej przystosowany" to według Ciebie placówka pocztowa? W tym przypadku UP Warszawa 4 przy ul. Targowej 73 to chyba drugi co do wielkości urząd pocztowy w Polsce, po poczcie głównej przy ul. Świętokrzyskiej.

Moim zdaniem odbiór w punkcie, zwłaszcza na stacji benzynowej obsługującej przez małe okienko, jest duuużo bezpieczniejszy.

oznacz moderatorów
Adekpol
#13 Ambasador#

Ciężko powiedzieć co było faktycznym powodem, i dokładnej informacji raczej też nie jesteśmy w stanie poznać

Aktualnie znacznie zwiększyła się sprzedaż przez internet, co za tym idzie większa ilość paczek, więc może przepełnienie

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Nie szukamy tu powodu takiego stanu rzeczy. Nie ma też dla sprawy znaczenia, jaki duża jest ostatnio sprzedaż przez internet.

Pytania są dwa:

1. Czy mam obowiązek jechać tam i stać w kolejce po odbiór?

2. Kto poniesie koszt przesyłki zwrotnej, jeśli nie odbiorę przesyłki?

oznacz moderatorów
phbuarku
#8 Zapaleniec#

Jeśli coś kupiłeś to tak powinienieś jechac i odebrać przesyłkę,

Jesli była to płatność poprzez smart zwrot jest darmowy

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Czy mam obowiązek jechać tam i stać w kolejce po odbiór?

 

Z naciskiem na słowo OBOWIĄZEK.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

dobrze, że nie przerzucili na Orlen przy Prymasa 😂

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

Pomiędzy Orlenem, który ja wybrałem, a UP do którego PP przerzuciła przesyłkę, jest wiele punktów odbioru duuuużo bliżej.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

do których pewnie też nie podrzucają 😕

oznacz moderatorów
gpz500
#12 Orędownik#

I nie zamieszczają żadnych informacji na swoich stronach.

oznacz moderatorów