anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka pocztowa polecona firmowa zamiejscowa

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Kupiłam 13.08. przedmiot na portalu ogłoszeniowym z przesyłką pocztową poleconą firmową zamiejscową. Etykietę generuje portal. 

16.08. o godzinie 16:03 przesyłka została nadana. Do dziś nie dotarła. Czy też tak długo idą Wam te przesyłki lub tak długo na nie czekacie?

Poczta pogrywa sobie z nami w piki 😡 Serwis gwarantuje zwrot pieniędzy, ale mi zależy na zamówieniu. Czy spotkaliście się z czymś takim?

Wiola
oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Chodzi Ci o Allegro przesyłka polecona? Tak, one idą stosunkowo długo, około 5,6 dni.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96  Nie, nie chodzi o Allegro, a o Vinted. 

Czekam jeszcze jutro, a potem dzwonię na pocztę.

Najgorsze w tym, że w śledzeniu przesyłek masz tylko informację, że nadano, gdzie i o jakiej godzinie oraz o rodzaju przesyłki.

Nie można prześledzić historii przesyłki -punktów, sortowni..., gdzie przesyłka się znajduje 😒

Tragedia 🤬

Wiola
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@Wioletta2701 - więc chyba kompletnie pomyliłaś portale. Po co tutaj piszesz o zakupach na Vinted? Równie dobrze możesz pisać o zakupach na Amaz.., Eb.., i innych platformach. To forum dotyczące transakcji na Allegro, a nie  Vinted. To są kompletnie 2 różne rzeczy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Chciałam zapytać tylko o tę formę przesyłki doświadczonych osób. Czy coś w tym złego?

Forum dostępne jest dla każdego, a więc ktoś może posiąść istotną informację.

 

 

Wiola
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@Wioletta2701  cóz skoro etykiete generuje tamten portal to warunki moga być inne niż allegro przesyłka polecona ( nie muszą lecz mogą) wszystko zależy jaką umowę ma tamten portal z pocztą.

Sugeruje napisac tam do supportu pewnie tam Ci najdokładniej wyjaśnią.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@Wioletta2701 Możesz poprosić sprzedawcę o numer nadania przesyłki a sama po numerze sprawdzisz gdzie się znajduje.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kolekcjoner608  przy przesylce poleconej nie sprawdzi. Nie ma dokładnego trackingu. Jest tylko godzina i miejsce nadania a potem dopiero jest pokazane kiedy dojedzie do placówki doręczającej.

Przez cały czas jest status " w transporcie"

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

@_Likos_ No ale chociaż widać czy sprzedawca nadał czy zwleka z wysyłką.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Ni właśnie, że nie widać. Automatycznie dostaję numer przesyłki, a śledząc widziałam tylko kiedy i gdzie przesyłka została nadana i kiedy była w doręczeniu.

Co się z przesyłką w międzyczasie działo nie było wyświetlane, bo tak działa poczta , co jest bynajmniej dziwne 😒

 

Wiola
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Wioletta2701 

Kiedyś gdzieś czytałem, że listy - z racji zbiorczego transportowania - nie są w międzyczasie pojedynczo skanowane. Dlatego w przypadku paczek dane są dokładniejsze.

oznacz moderatorów

Client:98572120
#13 Ambasador#

@Wioletta2701 Wiesz, że możesz pisać na forum Vinted? Tam na pewno jest więcej doświadczonych vintedzianek niż tutaj.

__________________
Czas zlikwidować czarną listę kupujących. Najwyższa pora! Zagłosuj, powiedz innym - wszyscy zyskają.emoji
oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

Nie wiedziałam, alez racji większego doświadczenia allegrowiczów wolałam zapytać tutaj ☺️

Grzechu ciężkiego raczej nie popełniłam 😉

Wiola
oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Wioletta2701 

To jeszcze nie jest tragedia (jeśli chodzi o czas dostawy), zwłaszcza w przypadku ekonomicznej.

A śledzenie, w przeciwieństwie do paczek, właśnie tylko tyle pokazuje, czyli start i dostarczenie.

oznacz moderatorów

firmakrzak
#10 Popularyzator#

Listy polecone czesto ida tak dlugo, to normalne. Mysle, ze w poniedzialek, najpozniej wtorek otrzymasz przesylke 🙂

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@firmakrzak @xyz96 Dziękuję Wam za informacje. 

Przesyłka jest dziś w doręczeniu. Tak długo mi jeszcze polecony nie szedł, ale zawsze musi być kiedyś ten pierwszy raz 😉

Miłego dnia ☺️

Wiola
oznacz moderatorów