anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przypadkowo opłaciłem całe zamówienie, jak mogę to cofnąć?

Jeantaxfree
#8 Zapaleniec#

Chcialem zaplacic za jedna paczke spieszylem sie i nie zauwazylem ze Allego jak przychodzi do zaplyty odkresla wszystko co jest w koszyku, zaplata poszla natychmiastowo karta i nawet nie zauwazylem co sie stalo, a mianowicie ze zaplacilem jednoczesnie innemu sklepowi w ktotym po pierwsze chcialem jeszcze kontynuowac zakupy a po drugie uzywam tylko kuriera w ostatnim czasie a paczka zostala wyslana do "starego" paczkomatu w calkiem innej miejscowosci okolo 300 km od miejsca gdzie chcialbym ja otrzymac.

Co mam zrobic zeby Allegro nie decydowalo za mnie za co ma placic? nawet nie wiem co mam teraz zrobic bo podobno paczka poszla z powrotem do nadawcy, jestem wsciekly bo to juz chyba drugi raz sie stalo.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kostas11
#21 Demiurg#

@Jeantaxfree nie robić zakupów w pośpiechu i sprawdzać co masz w koszyku za co płacisz i jaka jest dostawa i gdzie przyjdzie, nic nie zrobisz 😞 możesz odstąpić od umowy lub pokryć koszt powrotu i ponownej wysyłki na poprawny adres 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Jeantaxfree Musisz czytać wszystkie komunikaty, płacić za to, czego potrzebujesz, nie pochopnie, bez namysłu. Musisz sprawdzać adres dostawy i w razie konieczności go zmieniać. Jeśli będziesz to robił ostrożnie, wszystko zauważysz.

Jeśli paczka wróciła do nadawcy, wyślij mu mailem rezygnację z zakup (odstąp od umowy), wtedy on będzie Ci musiał oddać koszt towaru + koszt wysyłki do Ciebie. Przy paczkomacie powrót paczki jest darmowy, więc wyżej ktoś wprowadza Cię w błąd.

oznacz moderatorów

Jeantaxfree
#8 Zapaleniec#

Dziekuje za informacje, ta sama informacje dostalem od sprzedajacego.

oznacz moderatorów

Jeantaxfree
#8 Zapaleniec#

Mieszkam poza granicami Polski i tutaj takie praktyki sa zabronione przez urzad konsumenta poniewaz jak i jeden tak i drugi kraj lezy w UE wiec nie jestem wcale przekonany ze Allegro robi to wedlug obowiazujacego prawa.

oznacz moderatorów