anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przypisanie Paczkomatu do Odbiorcy

AsikPik
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry

Chciałem Państwu zaproponować usprawnienie polegające na przypisaniu paczkomatu do danego odbiorcy. Obecna opcja podpowiadania przez system ostatnio wybranego paczkomatu jest dość uciążliwa gdy często wysyłam do tych samych osób z listy odbiorców i muszę za każdym razem ręcznie zmieniać paczkomat.

 

Idąc dalej wybór paczkomatu który jest w innej części Polski niż Kupujący to znów uciążliwa czynność polegająca na przewijaniu i powiększaniu mapki z tysiącami ikonek paczkomatow zamiast możliwość wpisania kodu paczkomatu który znam na pamięć.

Będąc właśnie na wakacjach za granicą zrezygnowałem z zakupu gdyż wybranie paczkomatu obok rodziców to lada wyzwanie po wcześniejszych zakupach żony z wysyłka na paczkomat teściow 😞

Nie mam takich problemów na innych równie znanych marketplace nawet zagranicznych.

 

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@AsikPik Jeśli w formularzu dostawy i płatności zmienisz adres dostawy, to zaznaczymy tę metodę dostawy, z której ostatnio skorzystałeś przy zamówieniu na konkretny adres (do konkretnej osoby). Dodatkowo, jeśli zmienisz adres dostawy, na który nigdy nie robiłeś zakupów, to opcja metody dostawy nie zostanie zaznaczona. Będziesz musiał ją wybrać ręcznie. Ta metoda automatycznie zaznaczy się przy następnych zakupach.

Podczas zakupów wyświetla się automatycznie metoda dostawy, z której ostatnio skorzystałeś na konkretny adres dostawy.

Wiem, że brzmi to skomplikowanie, dlatego podam przykład 🙂 Zamówiłeś ostatnio paczkę do One Box by Allegro w Warszawie przy ustawionym adresie warszawskim. Ten punkt wyświetli Ci się i będzie zaznaczony, jeśli będziesz robił następne zakupy na ten adres. Załóżmy jednak, że co jakiś czas robisz zakupy dla swojej cioci, która mieszka w Poznaniu i wysyłasz jej to do One Box by Allegro. Jeśli zmienisz adres na poznański, to automatycznie pokaże Ci się automat w Poznaniu, do którego ostatnio zamówiłeś przy tym adresie. Ograniczyliśmy tym samym ryzyko omyłkowej wysyłki do innego punktu odbioru 🙂 

Ta opcja działa obecnie na przeglądarce, ale planujemy wprowadzenie jej również w aplikacji mobilnej. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

AsikPik
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź. Nie mogę sie więc doczekać tej opcji w aplikacji gdyż tylko tak robię zakupy.

oznacz moderatorów