anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Kupuję i płacę" - wygląda identycznie do przycisku "dodaj do koszyka"

mariush74
#7 Wielbiciel#

Wczoraj przez przypadek to nacisnąłem bo wygląda identycznie do przycisku "dodaj do koszyka". Może wygląda IDENTYCZNIE ale działa **piiip**YCZNIE. Co za **piiip**a wpadł na taki bezsensowny pomysł? Przed zakupem chciałbym wybrać opcję dostawa kurierem zamiast paczkomat. Tego nie mam ustawionego jako podstawowe ponieważ czasem jest to płatne. Przy zakupie pow. 100zł wolałbym jednk aby był to kurier. Czasem mam kilku kurierów do wyboru (jedni potrafią dowieźć towar nie uszkodzony inni raczej tylko czasem)  więc ta opcja mimo że są ustawiane opcje do zakupu taniego jest **piiip**YCZNA. Chciałbym to usunąc z mojego konta.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

@mariush74 Wygwiazdkowali nam

oznacz moderatorów

mariush74
#7 Wielbiciel#

Słowo "idi o ta" stało sie wulgarnym 🙂 Straszne czasy 🙂

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mariush74 Wzmiankowane słowo nie jest wulgarne, tylko obraźliwe (również wg sjp.pwn.pl) i dlatego właśnie jest na czarnej liście.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@mariush74 widzę, że zrobiło się tu zamieszanie, odsyłam Cię do pełnego artykułu w pomocy, dotyczącego "kup teraz" oraz "kupuję i płacę".

Kiedy skorzystasz z szybkiego zakupu oraz jak zrezygnować z tej opcji?

Z opcji [kupuję i płacę] skorzystasz, jeśli:

  • masz konto na Allegro i robisz zakupy po zalogowaniu
  • masz zapisane dane karty płatniczej lub Payu Express
  • cena przedmiotu wynosi od 40 do 150 zł
  • w ofercie możliwa jest darmowa dostawa w ramach Allegro Smart! i masz wykupiony pakiet Smart!

Wtedy na stronie oferty zamiast przycisku [kup teraz] zobaczysz przycisk [kupuję i płacę]:

cloudcloud_0-1594020102132.png

 

Jak kupować w ten sposób

Zanim klikniesz [kupuję i płacę] sprawdź, czy zgadzają się dane dostawy i płatności:

  • sposób i adres dostawy - podpowiemy ostatnio wybraną darmową lub najtańszą metodę dostawy oraz adres z ostatniego zakupu
  • metoda płatności - tu znajdziesz zapisaną na Twoim koncie kartę płatniczą lub płatność z PayU Express
  • faktura VAT - domyślnie proponujemy zakup bez faktury.

Jeśli chcesz zmienić te dane, skorzystaj z przycisków [zmień dostawę], [zmień płatność] lub [dodaj fakturę]. Przeniesiemy Cię wtedy do formularza dostawy i płatności, gdzie wygodnie zmienisz dane swojego zamówienia.

Jeśli jednak wszystko jest w porządku, kliknij [kupuję i płacę]. Gotowe!

Możesz w ten sposób kupić do 5 sztuk przedmiotu - łączna wartość zamówienia może wynosić maksymalnie 150 zł.

Przycisku [kupuję i płacę] nie zobaczysz w kategoriach, w których płatność kartą lub PayU Express nie jest możliwa.

Jakie opcje są niedostępne podczas szybkiego zakupu

Jeśli skorzystasz z opcji [kupuję i płacę]:

  • nie wykupisz ubezpieczenia
  • nie skorzystasz z kuponów i monet
  • nie przedłużysz pakietu Smart!
  • nie napiszesz wiadomości do sprzedającego.
Co zrobić, jeśli nie chcesz korzystać z opcji [kupuję i płacę]

Zawsze możesz dodać przedmiot do koszyka i zrobić zakupy tak jak do tej pory. Możesz również usunąć dane karty płatniczej lub PayU Express ze swojego konta na Allegro. Wtedy nie zobaczysz już opcji [kupuję i płacę] na stronach ofert.

Jak anulować szybki zakup

W ciągu 5 sekund od kliknięcia [kupuję i płacę] możesz przerwać zakup. Wystarczy, że klikniesz [anuluj zakup]:

cloudcloud_1-1594020102127.png

 

Po zakupie możesz anulować swoje zamówienie w zakładce Kupione. Możesz to zrobić dopóki sprzedający nie zmieni statusu zamówienia na "W realizacji", "Przygotowane do wysyłki", "Wysłane" lub nie poda w zamówieniu numeru do śledzenia przesyłki.

Jeśli już nie możesz anulować zamówienia, przedmiot kupiony z dostawą Allegro Smart! zwrócisz za darmo.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

mariush74
#7 Wielbiciel#

Cześc Klaudia,

Załóżmy, że przez pomyłkę zrobiłem zakup poprzez opcję "kupuję i płacę".

Mam dodaną kartę na stałe do Allegro aby nie bawić sie we wpisywanie za kazdym razem nr karty.

1. Ile trzeba czekać na zwrot pieniedzy jeżeli anuluję zakup a pieniadze juz poszły na konto sprzedającego?

2. Płatnosc odbywa sie automatycznie , bez autoryzacji tak jak jest to np w Aplikacji na telefon.
Czy jest mozliwość autoryzowania płatnosci przy jej wykonywaniu? Nie chcę usuwac karty z systemu allegro ale chciałbym aby płatnosci były autoryzowane.

oznacz moderatorów