anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty, opóźniona wysyłka - kiedy zaczyna się spłata?

MAMY ROZWIĄZANIE!
yasio11
#8 Zapaleniec#

Kupuje sprzęt przez kup teraz, raty 10x0%,
sprzedjacy informuje w ogłoszeniu ze wysyłka nastąpi w grudniu - i tu mam dwa pytania 

1 - kiedy rozpoczyna się płacenie rat? Po dostawie, czy przed dostawa)

2 - co w przypadku, kiedy sprzedający na początku grudnia poinformuje mnie ze wysyłka opóźni się jeszcze bardzie (Np. Luty 2023) a ja bede chciał zrezygnować? Bede mógł? Co z ratami ?

Jan

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@yasio11 Cześć. 🙂 Raty spłacasz zgodnie z umową, od czasu zakupu produktu, w tym przypadku będzie to przed dostawą. 

Będziesz mógł zrezygnować z zakupu. Sprzedający zwróci wtedy otrzymane środki bezpośrednio na rachunek pożyczkodawcy powiązany z kredytem. Następnie należy rozwiązać umowę z pożyczkodawcą i zwrócić się do niego z prośbą o zwrot nadpłaty. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
yasio11
#8 Zapaleniec#

Dziekuję!

oznacz moderatorów
A3dam
#19 Nestor#

@yasio11 
co w przypadku, kiedy sprzedający na początku grudnia poinformuje mnie ze wysyłka opóźni się jeszcze bardzie (Np. Luty 2023) a ja bede chciał zrezygnować? Bede mógł?

Będziesz mógł wyznaczyć sprzedawcy dodatkowy termin, a po jego bezskutecznym upływie od umowy odstąpić.
Tylko POD ŻADNYM POZOREM ! nie wypełniaj wówczas formularza ZWROT-u na Allegro - bo złożone w ten sposób oświadczenie o odstąpieniu jest z zupełnie innego paragrafu i będziesz zobowiązany towar odesłać w ciągu 14 dni od kliknięcia w zwrot, a sprzedawca będzie miał prawo "wstrzymać się ze zwrotem środków do czasu otrzymania rzeczy z powrotem) - co może być trudne do zrealizowania w sytuacji gdy towar jeszcze nie będzie nawet wysłany.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów
yasio11
#8 Zapaleniec#

Dzięki!

oznacz moderatorów