anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty w BNP, jak mogę z nich zrezygnować?

MAMY ROZWIĄZANIE!
misiakolasker
#7 Wielbiciel#

Kupiłam przedmiot na raty odnawialne w BNP Paribas, ale weryfikacja wniosku i zakup trwał tak długo, że pomyślałam iż wystąpił jakiś błąd i kupiłam ten sam przedmiot w ramach innych rat (tych z allegro). Anulowałam ten zakup z BNP.

Jednak co z tymi pieniędzmi? One jakoś wrócą na konto banku? Gdzie mogę to zobaczyć? To i ten kredyt odnawialny w banku, bo póki co to nigdzie tego nie widzę... Nie chce mieć teraz długów w banku.. 

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10
xyz96
#21 Demiurg#

Gdy sprzedawca zwróci wpłatę, otrzymasz stosowny komunikat e-mail od Allegro. Pieniądze wrócą do banku i zasilą Twój limit odnawialny w ramach rat BNP. Limit będzie do wykorzystania na kolejne zakupy, ale nie ma obowiązku korzystania z niego. Utrzymanie aktywnego limitu nie wiąże się z żadnymi kosztami. Jeśli chcesz zamknąć limit odnawialny, po zwrocie wpłaty skontaktuj się z bankiem 48 503 221 521.

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/raty-odnowa/raty-od-nowa-czym-jest-limit-na-zakupy-na-allegr...

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/raty-odnowa/raty-od-nowa-jak-korzystac-z-limitu-na-zakupy-na...

oznacz moderatorów
misiakolasker
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo!  🙂 

oznacz moderatorów
Malutka094
#7 Wielbiciel#

czy jest możliwa wcześniejsza spłata rat?np zostało 400zl do spłaty,  Chcialabym zamknąć limit w przyszłym msc, ale moje raty wynoszą np po 100zl. Czy mogę przelać całą kwotę zadłużenia wcześniej?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Malutka094 Na pewno możesz. Dobrze by było tylko skontaktować się wcześniej z bankiem i zapytać, czy przelać na ten sam numer konta co zwykle.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Malutka094 możesz spłacić raty od.nowa w dowolnym momencie. Dostępny limit na zakupy w ramach Rat Od.nowa zwiększa się wraz z każdą wpłatą, którą wykonujesz, dzięki temu możesz ponownie skorzystać z Rat Od.nowa. Pamiętaj tylko proszę, że jeżeli dokonujesz nadpłaty kredytu to nie zwalnia Cię ona z obowiązku spłaty raty w kolejnym miesiącu. W Zestawieniu transakcji utrzymałaś indywidualny numer konta do spłat, nie ulega on zmianie przy wcześniej spłacie rat lub nadpłacie.   

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika 

Pamiętaj tylko proszę, że jeżeli dokonujesz nadpłaty kredytu to nie zwalnia Cię ona z obowiązku spłaty raty w kolejnym miesiącu.

To jest zupełnie niezrozumiałe i może wprowadzać pytającego w błąd. Jeżeli jednym przelewem spłacił całość zobowiązania, ma niby obowiązek spłać kolejne raty.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 dla mnie ta informacja jest jasna, ponieważ jeżeli Kupujący spłaci całość to nie będzie miał kolejnej raty do spłacenia, jeśli natomiast dokona nadpłaty to ta wpłynie na zmniejszenie kolejnej raty. Kupujący powinien uregulować ją w terminie. Dziękuję jednak, że zwróciłeś na to uwagę, mam nadzieję, że teraz dla wszystkich jest to zrozumiałe 🙂

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@la_nika Więc nie ma co gmatwać. Pytanie dotyczyło spłaty całego zadłużenia wcześniej. Jeśli taka spłata nastąpi, nie ma żadnego obowiązku spłaty rat w kolejnych miesiącach 🙂

oznacz moderatorów
Malutka094
#7 Wielbiciel#

Dziękuję bardzo za wyjasnienie

oznacz moderatorów
iwo_waw
#7 Wielbiciel#

Jak długo czekałaś na uruchomienie rat odnawialnych?

oznacz moderatorów