anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Raty zero mbank

MAMY ROZWIĄZANIE!
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Dziś zakupiłem na raty komputer wybrałem raty payU i mBank, wypełniłem wniosek i wszystko było ok, decyzja zaakceptowana ale w treści czekała mnie niespodzianka: "zapraszamy do placówki w celu podpisania umowy".

Zrobiłem przecież przelew weryfikujący, myślałem że nie trzeba wychodzić z domu.

Czy tylko w mBanku jest taka "dziwna" procedura czy wszystkie raty na allegro łączą się z tym że muszę wyjść z domu i podpisać umowę ? Dodam że to mój pierwszy zakup w taki sposób a informacji o tym że będę musiał coś podpisać osobiście nie było NIGDZIE- dowiedziałem się dopiero na infolinii że jeżeli nie mam konta w tym banku to muszę się stawić. Wiem że umowa nie podpisana jest nie ważna.

Czy istnieje jakaś alternatywa ? 

oznacz moderatorów
40 ODPOWIEDZI 40
xyz96
#21 Demiurg#

To co piszesz jest niezgodne z informacjami przekazywanymi przez Allegro, dotyczącymi rat dostępnych na Allegro. Zgodnie z zasadami raty przy zakupie na Allegro są przyznawane bez wychodzenia z domu. Sprawdź, czy nie masz przedmiotu w zakładce Kupione, bo może już masz, a komunikat został błędnie wysłany.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Tyle że to prawda, dlatego dziwi mnie to strasznie o to treść maila od mBanku:

"Dzień dobry,

miło nam poinformować, że Twój wniosek o mPożyczkę rozpatrzyliśmy pozytywnie. Przyznana dla Ciebie kwota kredytu wynosi xxxx zł.

Zapraszamy do podpisania umowy w placówce, którą wybrałeś we wniosku kredytowym:
i tu adres placówki"

Rozmawiałem na infolinii dwa razy i stwierdzili że muszę udać się do placówki i podpisać umowę.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Cóż, czyli Allegro wprowadza w błąd co najmniej w tym artykule; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/informacje-ogolne/jak-kupowac-na-raty-rKxBgYZnDIX#jak-wypeln...

Co najmniej, gdyż nigdzie na Allegro i w wypowiedziach pracowników Allegro nie padło, że do przyznania rat potrzebny jest własnoręczny podpis.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Dzwoniłem też do placówki w której jest umowa i Pani uświadomiła mnie że trzeba ją podpisać osobiście. Jestem zawiedziony tym że nie informują o tym nigdzie.

oznacz moderatorów
fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Dokonywałam zakupu na allegro z ratami w mbanku, trzykrotnie, i nigdy nie musiałam podpisywać umowy w placówce. Wszystko zdalnie.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

A masz tam konto ? Mnie poinformowała Pani na infolinii ze jak nie mam tam konta to bez obecności w placówce umowy nie można podpisać

oznacz moderatorów
fabrykasokow
#10 Popularyzator#

Tak, mam konto,to pewnie dlatego. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

To były raty PayU? Zostaw ten wniosek i wypełnij drugi, w jednym z kroków masz wybór banku, spróbuj z innym bankiem.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Boje się bo co jeśli nagle będę miał dwie pożyczki ? Albo druga próba zakończy się identycznie. 

Teraz jestem w sytuacji ze w transakcjach ratalnych mam status „rozpoczęta” i na mailu info z mbanku ze czekają na mnie w placówce.

tylko zastanawia mnie po co ten przelew weryfikujący skoro i tak trzeba być osobiście. 

oznacz moderatorów
fabrykasokow
#10 Popularyzator#

To na infolinii trzeba zapytać czy można zrezygnować, jeśli nie chcesz wychodzić z domu. Jeśli nie masz konta w mbanku to trochę tłumaczy fakt osobistego podpisania umowy. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ciekawe, co na to Allegro? Zapytaj tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=03326446-3f17-47ae-adf1-2d52e1419d5a&subjectId=8688a2af-7...

Zapewne otrzymasz jakąś wymijającą formułkę.

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Dzięki za pomoc, zapytam choć nie oczekuje cudownego rozwiązania ze strony Allegro. Jestem na kwarantannie i na pewno nic osobiście nie podpisze, prędzej kupię za gotówkę. Temat zbadam jeszcze jutro i napisze artykuł by przestrzec takich nowicjuszy w ratach jak ja. 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przemek934 To bardzo dziwna sytuacja. Konsultuję Twoją sprawę, jak tylko czegoś się dowiem to wrócę z odpowiedzią.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje, ja odpowiedzi nadal nie mam. Sytuacja jest bardzo dziwna. Będę naciskał żeby Allegro zamieściło takie informacje przy zakupie na raty. Póki co czekam

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przemek934 otrzymałam informację, że kredyt został przyznany, a jeśli chodzi o informację od mbanku powinna być taka, że jako kredytobiorca - decyzję potwierdzasz jednorazowym hasłem SMS lub możesz udać się do banku.

Jeśli otrzymałeś informacje tylko o tym, że masz udać się do banku, to niezbędny będzie zrzut z widocznym komunikatem i Cie o niego poproszę, byśmy mogli skonsultować to z bankiem. 


   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje za pomoc, rozwiązałem już ten problem. Dostałem informacje z Allegro ze mbank potwierdza za pomocą smsa lub osobiście w placówce. Ja nie będę nic z tym robił i sprawa się sama wygasi. Zrobiłem zakup jeszcze raz i wybrałem alior bank który potwierdza samym smsem, wszystko się udało i mam już sprzęt w kupionych. 

Mam nadzieje ze tak jak zapewniał mniej konsultant z Allegro wystarczy ze nie pójdę podpisać nic z mbankiem a sprawa wygaśnie. 

oznacz moderatorów
przemek934
#9 Pomysłodawca#

*w alior potwierdziłem przelewem 

oznacz moderatorów
cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@przemek934 super, dziękuję za wiadomość 🙂

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@cloudcloud W materiałach informacyjnych Allegro nie wspomina o konieczności potwierdzenia decyzji SMS-em lub własnoręcznym podpisem. To jakiś zgrzyt na linii Allegro - partner pożyczkowy, no i dodatkowe utrudnienie dla kupujących.

oznacz moderatorów