anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamacja towaru zakupionego jako gość.

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:27710966
#7 Wielbiciel#

Prawie dwa lata temu zakupiłam 2 leżaki turystyczne na allegro jako gość. Niestety leżaki uległy zepsuciu. Chciałabym skorzystać z możliwości reklamacji. Czy allegro mogło by mi pomóc w zgłoszeniu reklamacji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Client:27710966, opisz, proszę swój problem bardziej szczegółowo. 🙂  

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów
Client:27710966
#7 Wielbiciel#

Zakupilam 2 leżaki prawie dwa lata temu (5.08.2020r.) jako gość. Leżaki uległy zepsuciu tzn puściły nity, ogólnie stan leżaków uważam za bardzo dobry, nie korzystaliśmy z nich zbyt często. Sprzedawca nie chce uwzględnić reklamacji. Dlatego prosiłabym o pomoc Allegro w rozmowach ze sprzedawcą.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:27710966 

Przez rok trwania odpowiedzialności sprzedawcy istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Taka sytuacja ułatwia złożenie reklamacji, gdyż to przedsiębiorca musi udowodnić, że wada powstała z winy konsumenta.

W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców.

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

oznacz moderatorów
Client:27710966
#7 Wielbiciel#

Nawet jeśli spezedawca w ramach gwaranta udzielił gwarancji na okres 24-ech miesięcy od daty sprzedaży?

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:27710966  jeśeli to była gwarancja to musisz odnaleźć karte gwarancyjną i tam odszukać warunki gwarancji oraz jak postepować w przypadku uszkodzenia.

Natomiast w przypadku reklamacji z tytułu rękojmi - masz już sytaucje opisaną

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@Client:27710966 Gwarancja to dobrowolne świadczenie sprzedającego które może zawierać całą masę różnych wykluczeń itp.
Sprzedający podał przyczynę odmowy uznania reklamacji?

oznacz moderatorów
Client:27710966
#7 Wielbiciel#

Sprzedający odpisał tak:  "Mali czy nie mało używane, nie zmienia to faktu że ktoś zamiast normalnie usiąść to sobie na ten leżak skoczył. Te oczka od tak sobie nie puszczą. To jest po prostu zerwane. Gdybym miała jakąkolwiek reklamację na leżak (3rok sprzedaję) to można by było brać pod uwagę wadę fabryczną. Ale tutaj taka sytuacja nie zachodzi więc powód jest jeden wspominany wyżej."

Ja po leżaku nie skakałam ani nikt z mojej rodziny więc dlatego chciałabym spróbować z Panią dojść do porozumienia.

 

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:27710966  jeżeli reklamacja jest zgłaszana powyżej roku użytkowania to zdaje sie że domniemanie wady wygasa. Wówczas to na kupującym (reklamującym) ciąży obowiązek wykazania że towar był wadliwy w momencie zakupu

"

Przez rok trwania odpowiedzialności sprzedawcy istnieje domniemanie, że stwierdzona wada lub jej przyczyna istniała już w momencie sprzedaży. Taka sytuacja ułatwia złożenie reklamacji, gdyż to przedsiębiorca musi udowodnić, że wada powstała z winy konsumenta.

W przypadku zauważenia wady w późniejszym terminie, czyli między 12. a 24. miesiącem od wydania towaru, to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców

źródło: https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/reklamacje/rekojmia/

 

@komis-bell  haha zdaje sie że korzystamy z tych samych żródeł 🙂 tylko ja troche wolniej 🙂

oznacz moderatorów