anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Revolut - płatność rozpoczęta

MAMY ROZWIĄZANIE!
Malewicz87
#2 Obserwator#

Witam

Użyłem karty revolut do płatności na allegro kilka godzin temu i płatność ma ciągle status rozpoczęta czyli sprzedawca nie dostał środków w aplikacji ma status Przetwarzanie i pieniądze zeszły z konta.

Czy jest to normalne i nie mam się czym martwić czy może coś poszło nie tak i będę musiał czekać na zwrot kilka tygodni?

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8
mdrogeria
#21 Demiurg#

EW , zwrot trwa 3 dni robocze , Dopóki status platności nie zmieni się na zakończona sprzedawca nie otrzyma środków, 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Malewicz87 Przy płatności kartą status Rozpoczęta nie powinien trwać tak długo. Poczekaj jeszcze i jeśli nic się nie zmieni, przy płatności kliknij Anuluj. Pieniądze wrócą na rachunek karty w ciągu 2-3 dni, a Ty ponów płatność i zapłać inną metodą.

oznacz moderatorów
Malewicz87
#2 Obserwator#

Już czekam z 7+ godzin czyli pora najwyższa na anulowanie płatności czy czekać dalej z nadzieją że przejdzie?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Moim zdaniem już nie przejdzie.

oznacz moderatorów
Malewicz87
#2 Obserwator#

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi - właśnie płatność przeszła po 8 godzinach, gdy sprawdziłem ostatni czas zalogowania sprzedawcy - niespełna 10minut temu.

Więc dla wszystkich w przyszłości którzy by mieli taki sam problem - trzeba być cierpliwy i czekać, prawdopodobnie sprzedawca musi zaakceptować płatność manualnie na allegro.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Malewicz87 Sprzedawca niczego nie musi ręcznie akceptować. Mało tego - nawet nie ma takiej możliwości.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
Malewicz87
#2 Obserwator#

@Knowhere To w takim razie jedynym wytłumaczeniem jest że Revolut nie działa 24 godziny na dobę tylko z 16h i trzeba czekać aż pracownicy manualnie zaakceptują tranzakcie.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@Malewicz87 Ty serio myślisz, że przy tym wolumenie transakcji jaki tam mają, ktoś siedzi i klika to ręcznie?😂
Nawet taki BLIK potrafi czasem niektórym ściąć się na kilka czy kilkanaście godzin, bo akurat jest jakaś przerwa serwisowa, albo po prostu przydarzyła się awaria.
Revolut natomiast to karta wielowalutowa, która nie jest wydawana przez bank (w dodatku nie w Polsce, choć nie wiem czy to ma akurat jakieś znaczenie) i stąd mogą być czasem opóźnienia w realizacji płatności z niektórymi podmiotami, takimi jak np. allegro.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów