anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu za pobraniem

Client:43491356
#8 Zapaleniec#

Proszę o pomoc. 

Zamówiłam agregat za pobraniem i opłacona wysyłka 150zl. Towar jest w drodze lecz chciałabym zrezygnować z tego zakupu.

Czy powinnam zgłosić zwrot towaru ? 

Czy nie przyjąć przesyłki kiedy do mnie dotrze? 

Pomocy

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43491356 Wyślij sprzedawcy zwykłego maila z rezygnacją (odstąpieniem od umowy), możesz też kliknąć Zwrot w zakładce Moje zakupy, jeśli masz taką opcję. Towaru wtedy odbierać nie musisz, wróci on do sprzedawcy. W takiej sytuacji jesteś zobowiązany pokryć tylko koszt POWROTU paczki do sprzedającego. Rozliczysz się więc z nim, skoro już zapłaciłeś 150 zł. 

oznacz moderatorów

Client:43491356
#8 Zapaleniec#

Jeszcze nie jest zapłacony koszt wysyłki. Wszystko powinno być opłacone gdy towar do mnie dotrze. Co mogę zrobić w takiej sytuacji

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:43491356 jeśli przesyłka jest w drodze koszt powrotu jest po Twojej stronie , sprzedawca zapewne Ci tego nie odpuści .

oznacz moderatorów

Client:43491356
#8 Zapaleniec#

Czyli jak powinno się teraz to odbyć kroku ? 

Robię rezygnację na allegro i przy kurierze opłacam przesyłkę zwrotną ? Czy jak ?

oznacz moderatorów

WielkiPlantronik
#11 Animator#

Zgłaszasz odstąpienie w allegro w szczegółach zakupu i

albo odbierasz płacisz i odsyłasz samodzielnie (na swój koszt i ryzyko)

albo nie odbierasz nie płacisz i czekasz jakiej kwoty i czy w ogóle będzie się domagać sprzedawca

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43491356 Napisałeś wyżej, że koszt wysyłki 150 zł opłacony. Teraz piszesz, że nie został opłacony. Wyślij maila z rezygnacją lub zrób Zwrot w zakładce Moje zakupy, jeśli jest tam taka opcja. Nie odbieraj przesyłki, po prostu jeśli kurier przyjedzie powiedz, że zrezygnowałeś z zakupu. Niczego nie podpisuj kurierowi i niczego mu nie płać. Sprzedawca w tej sytuacji może się u Ciebie upomnieć o zwrot kosztu POWROTU paczki. Tylko powrotu. Poda Ci numer konta, wtedy mu zapłacisz. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Client:43491356 Czy jesteś pełnoletni ?czy żarty sobie robisz?

Właśnie trafiłeś na Czarna Listę wielu sprzedawców i jak nie będziesz mogli zrobić zakupu u konkretnego sprzedawcy na allegro nie bądź zdziwiony.

Natomiast jeszcze parę takich żartów i po zgłoszeniach sprzedawców allegro zablokuje cię konto i będziesz robił zakupy na lokalnym targowisku oczywiście jeżeli tam tez nie podpadłeś sprzedawcom.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:43491356 Nie słuchaj tych bredni powyżej. Allegro nie blokuje kont za korzystanie z prawa do odstąpienia od umowy. A na czarne listy jest prosty sposób. Zawsze kupisz u kogo chcesz. 

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

@Client:43491356 Osoba wypowiadające kolejne bredni nie wie ze twoje działania mogę być  traktowane przez Serwis Allegro jako celowe działania na szkodę sprzedawcy.

 Kolejne żarty i twoje konto zostanie zablokowane.

oznacz moderatorów