anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rezygnacja z zakupu

Kreciosmucios
#8 Zapaleniec#

Witam 11.04.zakupiłem oraz zapłaciłem na aukcji maseczki,czas dostawy był do siedmiu dni.

Do tej pory nie otrzymałem zakupionego towaru,chciałem anulować zakup, sprzedawca pisze że ten towar nie podlega zwrotowi.Pytanie czy w takiej sytuacji mogę anulować zakup ?

pozdrawiam

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

xyz96
#21 Demiurg#

Tak, możesz odstąpić od umowy, czyli anulować zakup. Produkty higieniczne nie podlegają zwrotowi gdy są dostarczone kupującemu w zapieczętowanym opakowaniu i opakowanie to zostało otwarte przez kupującego. Sprzedawca wprowadza Cię w błąd. Wyślij na piśmie oświadczenie o odstąpieniu od umowy i zażądaj zwrotu całej wpłaty. Będzie problem, otworzysz mu Dyskusję.

oznacz moderatorów

Kreciosmucios
#8 Zapaleniec#

gdzie znajdę to oświadczenie ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Kreciosmucios 

Odstąpienie od umowy zakupu przedmiotu.

 

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot.

 

Druga opcja to wysłanie sprzedającemu mailem oświadczenia o odstąpieniu od umowy, czyli krótkiego pisma z datą zakupu, numerem oferty, nazwą przedmiotu, swoimi danymi osobowymi, informacją o rezygnacji z zakupu oraz numerem konta do zwrotu wpłaty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Kreciosmucios Czas dostawy czy wysyłki ?  Odstąp od umowy jak nie wysłał nie powinien robić problem, jak wysłał to zależy co to za maseczki i jak zapakowane bo możesz lub nie odesłać Art. 38. punk 5 

Jak wysłał to poproś o nr nadania, dostawy mają opóźnienie gorsze niż przed świętami, a czas dostawy na aukcjach dopisuje allegro z czapy wzięte 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kreciosmucios
#8 Zapaleniec#

czas wysyłki minął wczoraj , nie chce podać numeru przesyłki chyba nie ma.Napisał że nie może anulować zakupy który jest w trakcie realizacji

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Kłamie, odstąpienie od umowy jest wiążące, po odstąpieniu umowa jest uznana za niezawartą.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Jak nie wysłał i nie podał nr przesyłki to odstąp od umowy instrukcję podał wyżej @xyz96 na potrzeby sporu pewniejszy i szybszy będzie: 

Wejdź w Kupione, przy właściwym przedmiocie kliknij „Szczegóły”, potem na dole „Zwróć całość lub część zakupu”, następnie zaznacz przedmiot i wskaż jeden z powodów, najlepiej zaznacz „Bez podania przyczyny”, wpisz numer konta i na koniec zatwierdź zwrot.

Po tym sprzedawca ma 14 dni na zwrot kasy, jak wyśle to nie odbieraj olej to nic Ci nie zrobi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów