anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skutki prowizji Allegro

konto zamknięte
Nie dotyczy

Witam. Od pewnego czasu obserwuję jaki wpływ na ceny mają podwyższone prowizje i nowa prowizja od kosztów wysyłki. Efekt jest jednoznaczny - ceny rosną, a za wszystko mają płacić kupujący.

Większość sprzedających ma swoje strony internetowe na które po podwyżkach zaglądam i tak:

- dzisiaj zakupiłem basen z akcesoriami, w stosunku do ceny na Allegro zapłciłem niej o 45 zł, a Allegro nie zarobiło nic;

- wczoraj dokonałem zakupu akcesorii meblowych, w stosunku do ceny na Allegro zaoszczędziłem 215 zł , Allegro nie zarobiło nic;

- kilka dni temu kupowałem płyny eksploatacyjne do samochodu, w stosunku do Allegro zapłaciłem mniej o 37, 50 zł, Allegro nie zarobiło nic.

Tylko przez ostatnie kilka dni zaoszczędziłem 297,50 zł kupując w sklepie internetowym od sprzedawców którzy mają te same towary na Allegro. Dla mnie to dużo.

Jaki ma to wszystko sens ? Kto to wymyśla ? W mojej ocenie sprzedaż, ani kupno na Allegro nie ma już sensu. Kiedyś było to miejsce gdzie można było kupić najtaniej, ceny były nawet niższe od cen producentów. Dzisiaj to najdroższe miejsce. Nie rozumiem tej polityki Allegro.

oznacz moderatorów
44 ODPOWIEDZI 44

Knowhere
#21 Demiurg#

@konto zamknięte "ceny były nawet niższe od cen producentów" - że niby jak?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Zakładam, że chodzi o SRP, które sprzedawcy i tak olewają, żeby być jak najwyżej spośród wszystkich sprzedających towar jednego hurtownika. Firmy co pilnują swoich cen mają takich klientów, którzy wymazują kody ze zdjęć i usuwają je z opisów, żeby to wszystko pominąć, ale to tak na boku 😉

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Knowhere

Co w tym dziwnego. Podam Ci prosty przykład, który znam. Firma produkuje przedmioty dla grup rekonstrukcyjnych. Przykład czapek - pojedyńcza czapka kosztuje u nich 250 zł. Przy jednorazowym zakupie kilkuset jesteś w stanie uzyskać cenę 150 zł. Sprzedajesz w detalu po 220 zł. Masz cenę niższą od producenta.

oznacz moderatorów

grubcio2987
#11 Animator#

Ceny katalogowe:)

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@konto zamknięte To są ceny niższe niż katalogowe a nie producenta !!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie. To jest cena niższa niż cena producenta. Nie mówiłem poniżej kosztów producenta, a to różnica.

oznacz moderatorów

donmlody
#8 Zapaleniec#

Panowie nie po to został temat założony, i tak zgadzam się allegro przegięło, zagraniczny portal na e u Nas raczkuje tak naprawdę dopiero, ale Mają zasoby żeby przejąć to podwórko i jak na razie allegro samo im je wpycha...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@donmlody Patrząc na pewną grupę roszczeniowych kupujących, którzy korzystają z allegro jak z wypożyczalni, to czarno to widzę, biorąc pod uwagę, że na ębayu jest (chyba) tylko paypal😏
Wtedy to co niektórzy wzniosą się na wyżyny swojej kreatywności w kombinowaniu.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Multi-Drukarnia
#8 Zapaleniec#

Na allegro będzie jeszcze drożej, bo własnie mimo że zarabiają miliardy to znów prowizja poszła w górę!
Teraz juz 12% i to wraz z ceną wysyłki!

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

Brawo, tak trzymaj. To nie jest nic nowego, a będzie za chwilę jeszcze drożej na All.

Trzeba wspierać rodaków i zakupy w sklepach internetowych.

Ceny na All są wyższe niż w sklepach internetowych (chociaż nie zawsze). Ale są darmowe wysyłki (za które w ostateczności to sprzedawcy płacą) i zwroty - to niejednokrotnie opcje dla cwaniaczków chcących zaoszczędzić 7 zł na kosztach wysyłki. All i tak to wszystko ściągnie ze sprzedawców. Prognozuję w niedługim czasie szybszy wzrost sprzedaży w sklepach internetowych - konkretni kupujący właśnie tam kupują i nie kombinują. Po zakupie w sklepie nigdy nie miałem żadnego zwrotu.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Ja przewiduję, że jak zrobią pełną produktyzację, czyli w tej drugiej połowie przyszłego roku, to pewnie będzie stałe 10-12% we wszystkich kategoriach, albo i nawet 25%, bo dla prezesa złotówka za słaba.

Ewentualnie się sprzedadzą a-mazonowi z pełną bazą produktów.

Mnie to bardziej ciekawi czy wprowadzili prowizję od kosztów wysyłki, bo ze smarta mieli coraz mniej kasy 😄

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Pozwól, że posłużę się dwoma cytatami.

"Ponad 2 miliony Polaków korzysta już z darmowych dostaw z Allegro Smart! - inicjatywy Allegro pomagającej klientom bezpiecznie kupować i oszczędzać pieniądze podczas pandemii koronawirusa. Liczba Polaków, którzy korzystali z miesięcznego Allegro Smart! za darmo podwoiła się w ciągu miesiąca, a oszczędności klientów na kosztach dostaw przekroczyły 200 mln zł. Allegro przedłuża akcję na kolejny, trzeci miesiąc.

Aktywni klienci w czasie pandemii oszczędzali dzięki darmowym dostawom z Allegro Smart przeciętnie od 80 do 120 złotych, ale rekordzista, który zamówił ponad 1000 paczek, zaoszczędził 6,2 tys. PLN na dostawach."
https://magazyn.allegro.pl/96842-allegro-przedluza-program-darmowych-dostaw-smart-dzieki-ktoremu-pol...

"W 2019 roku klienci zaoszczędzili 500 mln zł na kosztach dostawy dzięki usłudze Allegro Smart! Rekordziście udało się zaoszczędzić już 90 tys. zł."
https://magazyn.allegro.pl/86333-przed-allegro-kolejny-rok-inwestycji

Czyli w pierwszym przypadku ktoś za darmo (gdyż to było 2 pierwsze miesiące darmowego smarta "bo koronaświrus") dostał 6,2 tys. zł, a w drugim za 49 zł (tyle kosztuje smart na rok bez obecnej promocji) dostał 90 tys. zł. Chyba nawet na giełdzie takiej stopy zwrotu w inwestycję nie osiągniesz😂
Wcześniej 500 mln zł przez cały 2019 rok, a teraz 200 mln zł tylko przez pierwsze 2 miesiące darmowego smarta. Na chłopski rozum allegro musi na kimś to sobie odbić, bo raczej nie są instytucją charytatywną rozdającą na lewo i prawo dziesiątki tysięcy zł.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

accadia
#12 Orędownik#

Allegro odbija sobie to na wysylkach typu Allegro Ruch, Allegro Kurier itp. (nie smartowych). 

Oni sa normalnie brokerem kurierskim, który ma wynegocjonowane spore rabaty i sprzedaje je jednoczesnie na tym zarabiajac.

Oprocz tego dolicz prowizje od sprzedazy jaka pobiera - i wcale zle na tym nie wychodza... a dzieki Smart obroty zapewne wzrosly znacznie.

1000 paczek x 40 zł  (liczac minimalna wartosc) daje 40 tys.  - z czego 10% przyjmijmy idzie dla nich.

1000 paczek x 62 zł (nie mam pojecia jaka jest srednia wartosc paczki zamawianej ze Smartem, ale na pewno sporo wiecej niz 40 zl) i 10% z tego - daje 6200  - czyli to co wspomniany wyzej gosciu zaoszczedzil, a Allegro "stracilo". Tylko, ze gdyby nie smart, to ten gosciu pewnie by tego wszystkiego nie kupil. 

 

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@accadia W Twoim przykładzie, skoro allegro wzięło 10% od 40 tys. zł, a musiało zasponsorować komuś paczki na 6,2 tys. zł, to są na tym interesie w plecy jakieś 2,2 tys. zł, jakby nie liczyć.
Kupiłby kupił, bo skoro kogoś stać na wydanie co najmniej 40 tys. zł na zakupy w zaledwie 2 miesiące, to myślę że te 6,2 tys. zł dla takiej osoby, to praktycznie jakieś drobne.

Allegro prawdopodobnie odbija sobie koszty na przesyłkach niesmartowych na takiej samej zasadzie, na jakiej jak rząd przeznacza pieniądze z podatku drogowego na drogi😏
I stąd prowizja od kosztów dostawy i zbójecka podwyżka prowizji od końca lipca.

No i tak na koniec policz sobie: 2 mln osób korzysta ze smarta, po 49 zł od łebka daje 98 mln zł, a allegro tylko przez pierwsze 2 miesiące darmowego smarta wydało 200 mln zł na sponsorowanie kosztów dostawy tym teoretycznie 2 mln osób😉

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

To że "  oszczędności klientów na kosztach dostaw wyniosły 200 mln zł. " nie oznacza bynajmniej że Allegro wydało 200mln. zł. na finansowanie Smarta. Oznacza to jedynie że kupujący NIE WYDALI takiej kwoty. Allegro jako duży gracz na rynku z całą pewnością ma wynegocjowane niezwykle korzystne uowy z przewoźnikami, i płaci za przesyłki wielokrotnie mniej niż klient indywidualny, bądź wręcz nawet płaci niskie ryczałty miesięczne lub roczne. Wcale bym się nie zdziwił gdyby się okazało że koszty poniesione przez Allegro są 3-4 razy niższe niż oszczędności kupujących smartowiczów.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@glenmoranghie Serio uważasz że coś, co inpost oferuje komuś prosto z ulicy za np. 11,99 zł (najtańszy paczkomat), allegro "dostaje" hurtowo za ~20% wartości?
200 mln zł to poszło tylko przez pierwsze 2 miesiące darmowego smarta (czyli można założyć, że rok smarta to jakiś miliard zł kosztów - zaokrąglając w dół). 2 mln osób używa smarta - przyjmijmy że każda z tych osób wykupiła go na 2 lata do przodu (niech nawet za te 49 zł, a nie w promocji), co daje to ok. 200 mln zł. Gdzie reszta? Serio myślisz, że inpost sprzedaje hurtowo allegro usługę za ~20% wartości i jeszcze na dostarczaniu tych przesyłek zarabia (przypominam, że cały czas liczę od ceny 11,99 zł, a nie 8,99 zł)? Przecież trzeba zapłacić kurierom, kupić auta, paliwo, robić im przeglądy, ubezpieczyć, naprawiać, uwzględnić koszty logistyki i zarobki prezesów. Myślisz, że to wszystko da się zrobić za dwapisiont od paczki?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

glenmoranghie
#13 Ambasador#

Inpost nie kupuje żadnych aut. Kurierzy jeżdżą własnymi, różnymi gruchotami, są zatrudniani na jakichs umowach śmieciowych za grosze, a poziom ich frustracji często wpływa destrukcyjnie na ich kulturę osobistą. 
Dlatego nigdy nie korzystam z żadnych usług inpostu poza paczkomatami, bo korzystając z paczkomatów nie mam bezpośredniego kontaktu z nikim żywym.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@glenmoranghie Doprawdy, nie wiem z kim się zadajesz, że takie pierdy piszesz.Inpost jeździ gruchotami,kurierzy własnymi autami. Taaaa i wszyscy jakoś mają /Renault/ zarejestrowane auta w Kielcach.Pozdrawiam z Tarnowa.

oznacz moderatorów