anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż bezpośrednio z Chin

gp1484
#7 Wielbiciel#

Na allegro pojawiło się wielu sprzedających bezpośrdnio z Chin . W prakryce gdy wrzucisz filtr cenowy 90% ofert jest oferowanych bezpośrednio z kraju środka. Jest to o tyle ciekawe że wiem jakim obostrzeniom i rygorom podlegają sprzedawcy z Polski i ciekawi mnie jaką kontrolę allegro ma nad sprzedawcami z Chin? Zwrot towaru? Jest tylko opcja wysyłki do Chin nawet jak dostawa była realziowana za pośrednictwem firmy z Polski. Czy planowanie urlopów też obowiazuje chińskiego sprzedawcę?  Allegro windykuje ich za pomocą chińskiego komornika?:))) A może już są podwójne standardy i wizja dochodów pozyskanych od Chińczyka przesłoniła zasady?  Czy ktoś może wie coć więcej w temacie? Opcję zwrotów i wymiany już znam i odbiega ona od polskich parametrów

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

@gp1484 Nie ma podwójnych standardów. Warunki zwrotów i reklamacji są podane w odpowiednich zakładkach - nie odpowiada, nie kupujemy. Program Ochrony Kupujących obejmuje także te transakcje. Urlopy - tak samo jak u wszystkich. Jak kto ich windykuje, nie wiem, pytaj Allegro.

oznacz moderatorów

gp1484
#7 Wielbiciel#

Po mojemu jednak są. Opcja wymiany nie istnieje bo nie ma fizycznie na nią szans. Mailing oczywiście po angielsku Odp. Proszę zamknąć dyskusję zwrócimy pieniądze. A ja nie chcę pieniędzy tylko inny rozmiar bo na stronie było podane XL o takich parametrach a okazuje się ze spodnie są rybaczki:))  To właśnie jest transakcja z autopsji. A warunki zwrotów i reklamacji nie zawsze są wypełnione tak jakby ktoś masowo otwierał kolejne konta na allegro i nie za bardzo zdążył je ogarnąć. To jedno. Druga sprawa to że  w okresie zwłaszcza przedświątecznym ludzie w pośpiechu nie zaglądają we wszystkie zakładki nie sprawdzają zę sprzedacą jest wu schanh jank z paczimatsu.  A koszt odesłania do Chin? Jest jakiś cennik?

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@gp1484 Jak chcą Ci zwrócić pieniądze to je bierz. Nie wyślą Ci przedmiotu w prawidłowym rozmiarze, bo pewnie mają tylko chińskie XL 🙂 Nikt nie odsyła towaru do Chin, bo adresy firmy i do zwrotów i tak są zazwyczaj lewe.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@gp1484, co do zasady każdy - zarówno Sprzedający, który oferuje swoje usługi za pośrednictwem Allegro, jak i Kupujący, potwierdza, że zapoznał się z Regulaminem i zgadza się go przestrzegać. Zasady korzystania z Allegro są dostępne również w języku angielskim. Są one jednakowe dla wszystkich. Możesz sam to sprawdzić, podlinkowałam Ci dwie wersje językowe Regulaminu. 🙂

Co więcej, Sprzedający na Allegro nie ma innej możliwości, jak stworzyć ofertę w języku polskim. W przypadku każdego zakupu konsument zawsze może skorzystać z prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni. Informacja, na jaki adres należy zwrócić przesyłkę pochodzącą od Sprzedającego z zagranicy, powinna znajdować się w zakładce Zwroty. Jedyna różnica w przesyłce zagranicznej jest taka, że koszt odesłania produktu może być wyższy, niż na terenie Polski, a cały proces może trwać dłużej - o czym Kupujący musi zostać poinformowany.

Powiedziałeś, że “Opcja wymiany nie istnieje bo nie ma fizycznie na nią szans”. Podany przez Ciebie przykład nie sprawdzi się również w przypadku zakupów od polskiego Sprzedającego. Musisz dokonać zakupu przedmiotu w innym rozmiarze (w innej ofercie), by go otrzymać. W przypadku, gdy otrzymasz towar niezgodny z opisem, możesz żądać jego naprawy, wymiany na wolny od wady fizycznej lub prawnej czy obniżenia ceny. Twoje prawa jako konsumenta na Allegro opisaliśmy w tym artykule, zachęcam Cię do zapoznania się z nim.

Jeśli chodzi o Urlop rozumiany jako ustawienie przez Sprzedającego komunikatu o nieobecności na 7 dni przed jej rozpoczęciem - wszystkich Sprzedających (również tych zagranicznych) obowiązują te same zapisy Regulaminu. Mogą oni z niego skorzystać, dopełniając odpowiednich formalności, o których pisaliśmy tutaj.

Natomiast jeśli chciałbyś zwrócić naszą uwagę na konkretną ofertę która nie spełnia wymogów Regulaminu, podaj proszę jej numer tutaj, na Gadane. Zweryfikujemy każde takie zgłoszenie.



   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma pożartowaliśmy, pożartowaliśmy i niestety czas do pracy 🤗 Czy mam zgłaszać ponad setkę aukcji wystawionych w złej kategorii jedna po jednej?

Poczytaj z ostatnich dni posty o tym ze wysyłka z Chin , teoretycznie odebrana ale nie przez tego kupującego co zamawiał...

itp itd po prostu sobie z tym nie radzicie. fakt.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów