anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Zostałem dodany do czarnej listy

MAMY ROZWIĄZANIE!
domarski_m
#7 Wielbiciel#

Sprzedający dodał mnie do czarnej listy przez co nie mogę zrobić u niego zakupów. 

Ale dlaczego to zrobił? Moje podejrzenie jest takie. Po zakupie, oceniłem transakcję i poleciłem sprzedającego z tym, że za koszt przesyłki dałem jedną gwiazdkę. Za wysyłkę taśmy klejącej zapłaciłem 24,99zł.  Mam wrażenie, że sprzedający obawia się, być może złej opinii po kolejnym moim zakupie i przez to mnie zablokował. Myślę, że to jest nie fair i allegro powinno coś z tym zrobić.  Jestem na czarnej liście za opinie o zakupie... 

oznacz moderatorów
396 ODPOWIEDZI 396
bodykon
#8 Zapaleniec#

W Sądzie nie ma mandatów, są tylko grzywny i jeszcze znacznie większe dolegliwości. Przyjęcia wszelakiego rodzaju mandatów można odmówić. Wtedy osobnik/a wystawiający/a mandat zagrozi Ci, że skieruje sprawę o ukaranie do Sądu. A to jest łamanie prawa, bowiem groźba jest zawsze groźbą karalną. Do Sądu kieruje się sprawy o wyjaśnienie. Jednak w postępowaniu  na podstawie Kodeksu Wykroczeń istnieje postępowanie nadzwyczajne, gdzie w pierwszej kolejności Sąd proponuje zaocznie jakąś mała grzywnę do przyjęcia.  Można albo przyjąć, i przez 1 rok do momentu zatarcia będzie się osobą skazaną z tytułu jakiegoś artykułu z Kodeksu Wykroczeń. Albo złożyć sprzeciw i sprawa pobiegnie tokiem zwyczajnym, ale wówczas można bardzo mocno oberwać. Policjanci mogą złożyć do Sądu wniosek o ukaranie nawet bez żadnych dowodów, albowiem zawsze i wszędzie są całkowicie bezkarni. Prokuratorek będzie pisał ewidentne bzdury i kpiny z obywatela, aby tylko wybronić kolesiostwo ze swojej kasty. Ponadto członkowie takiej kasty posiadają na siebie wzajemne haki i teczki, dla własnego bezpieczeństwa. Czy ktoś widziała czy słyszał, aby jakiś policjant i już tym bardziej prokurator oberwał za wrabianie obywatela w jakąś winę ?    I właśnie, im więcej obywateli zostanie, nawet bez żadnej winy czy niesłusznie, wpływa na uzyskanie profitów przez kastę. Oczywiście pieniędzy z grzywny nie mają, ale podatnicy, pod bezpośrednim przymusem, zapłacą funkcjonariuszom wysokie premie za rzekomo pozytywnie zakończone sprawy przeciwko obywatelom. Dojdą do tego awanse z tytułu pozytywnie zakończonych spraw  o oczywiście podatnicy przymusowo zapłacą za większe pensje dla kasty.

Co do treści powyższego wpisu, to oczywiście można mandatu czy grzywny nie zapłacić, Ale wówczas zostanie uruchomiona maszynka do mielenia obywateli. Będą ściągać, póki żyjesz. Jeśli będziesz się bronił i stawiał opór, to ta machina ma prawo nawet Ciebie uśmiercić , członków Twojej rodziny włącznie nawet z niemowlakami. Piszę bzdury, to się przekonaj i wyrzuć fizycznie komornika i służącym mu z pomocą policjantom.  Przyślą wówczas do Cie grupę GO, GO, GO, a oni mają prawo zdemolować Ci dom, i zabić Ciebie z Twoją rodziną. Spróbuj stawić im opór. Na nich działa tylko ogień.

Zapewniam, że artykuł 135 KW, może jest trochę anachroniczny, ale działa. Sprzedawcy najczęściej wpisują na czarną listę klientów, którzy z godnie z przepisami odstąpili od umowy zawartej na odległość. Klient ma prawo do odstąpienia od takiej umowy, i to sprzedawca musi się postarać, aby klienci nie odsyłali towaru. Zdjęcia zrobione przy blasku gwiazd i opis w stylu "Polecam i zapraszam do kupna" w niczym nie ukazują walorów sprzedawanego przedmiotu. Klient , jak zadecydował w RP USTAWODAWCA, kupując towar na odległość nigdy nie jest pewien przedstawianych mu właściwości towaru.  A jeśli po zwrocie towaru, zgodnie z przepisami, sprzedawca uniemożliwia takiemu klientowi zakupy w jego sklepie  to popełnia wykroczenie na podstawie art. 135 KW. Po złożeniu doniesienia klient może żądać także od sprzedawcy odszkodowania z tytułu poniesionych strat, utraty swojego czasu czy z tytułu przebytego stresu. Osoba nie będąca przedsiębiorcą podlega pod przepisy z kodeksu cywilnego i kodeksu postępowania cywilnego).

Prowadzę sklep i zapewniam, że należy być bardzo ostrożnym w stosunku do klientów. Będąc pewnym siebie i zadufanym można dużo stracić, począwszy od renomy sklepu i skończywszy na skazaniu. A będąc w recydywie Sędzia nawet nie patrzy w kolejnej sprawie, czy jesteś niewinny. Recydywistę skazuje się w RP obligatoryjnie na znacznie surowsze kary.

Jak przeczytałeś moje wypociny, to usiądź i odpocznij

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@bodykon "Przyjęcia wszelakiego rodzaju mandatów można odmówić. Wtedy osobnik/a wystawiający/a mandat zagrozi Ci, że skieruje sprawę o ukaranie do Sądu. A to jest łamanie prawa, bowiem groźba jest zawsze groźbą karalną." - jeden prosty trik, policjanci nienawidzą go, kliknij i zobacz jak🤣

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
hardybejs
#12 Orędownik#

Wiesz chciałbyś komuś coś przedawać jak jest problemowy ? czy lubisz ludzi którzy cie w....ą?Czy chcesz się z nimi przyjaznić? Chyba Nie-- Tak potraktował ciebie sprzedawca.Zawsze jest reklamacja , telefon ,email, zwrot - coś jest złe zwracam , reklamuję i już tam nie kupuję bo jest beeee.

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#
  • Witam. Otóż mam taki problem ze sprzedającym na Allegro, który mnie zablokował tylko dlatego że chciałem dodać jeszcze jedną rzecz do listy zakupów i nie płacić drugi raz za kuriera... Zarzucił mi w odpowiedzi, że on mnie nie dał do tej czarnej listy tylko sam system Allegro... Powiedział też że ja coś kombinuje, mimo że już któryś raz u niego chciałem kupić i wcześniej żadnych problemów nie było. Też że nie wyśle więcej za pobraniem i żeby kupować od innych... 
oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Jak mam to rozumieć? 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tgeborys94 poszukać gdzie indziej 🙂  sprzedawcy decyzja nie znamy jego stanowiska, nie będziemy się wypowiadać, tak bez powodu Cię nie zablokował 😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Na normalnym allegro sprzedawca może cię wpisać na czarną listę o ile ma na to jakiś powód ,jednocześnie nie każdy sprzedawca zgadza się na wysyłki pobraniowe tylko na opłacone wcześnie na jego konto i też nie można wymagać żeby wysyłał za pobraniem jeśli nie ma takiej opcji w jego aukcjach.Jeśli allegro by ci zawiesiło konto to by cię powiadomili.

oznacz moderatorów
tgeborys94
#7 Wielbiciel#

Po prostu anulowałem to zamówienie ponieważ chciałem dodać jeszcze jedną rzecz do niej i nie płacić drugi raz za kuriera bo to bez sensu. Po czym ten Pan mnie zablokował... 

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@tgeborys94 miał prawo, poszukaj innego sprzedawcy szkoda czasu 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 A Ty sądem jesteś, że orzekasz? Miał prawo? Nie wiesz, który to paragraf?

Nieuzasadniona odmowa sprzedaży oferowanego towaru może być niezgodna z prawem (art.135. Kodeksu wykroczeń).

 
oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 przeczytaj ze zrozumieniem, miał prawo allegro na to zezwala a czy słusznie czy się pomylił to sprawa sprzedawcy, nie znamy stanowiska drugiej strony 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie. Miał możliwość. Czy miał prawo, może orzec sąd.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 prawo mu na to pozwala a allegro udostępnia narzędzia 😉

Art.  135.  KW

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Czy miał prawo wpisać, decyduje sąd. Zgodnie z przepisami, ma taką możliwość.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 jak już cytujesz to cały podaj 🙂  skąd wiesz że sprzedawca nie ma uzasadnionej przyczyny, bez stanowiska sprzedawcy wydajesz wyrok 😞

Art.  135.  KW

Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny.

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Ale ja nic nie wiem i nie orzekam, że miał prawo, albo nie miał prawa. Ty napisałeś, że miał prawo.

oznacz moderatorów
kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 z Twojego rozumowania wychodzi że sprzedawca powinien mieć wyrok sądu na odmowę, zapamiętam 🙂

Następnym razem zanim odmówię klientowi sprzedaży pierw udam się do sądu żeby mieć prawną możliwość odmówienia sprzedaży 😄

Przeanalizuj to teraz na spokojnie 😉

Jak masz uzasadnioną przyczynę możesz zgodnie z prawem odmówić sprzedaży i to prawdopodobnie zrobił sprzedawca 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie. Sprzedawca ma możliwość wpisać kupującego na czarną listę, a o tym, czy miał prawo to zrobić w danym przypadku decyduje sąd, nie Ty.

oznacz moderatorów
AdasP
#8 Zapaleniec#

Jestes ......., chyba że przytoczysz mi artykul prawa ktory ci pozwala odmówić sprzedaży. "Mam prawo" jakie to prawo? Poki co jestes za malutki by tworzyć prawo w Polsce.

Ktos sie w końcu zajmie się tym allegro ktore pozwala na łamanie prawa.

Nie może być tak, ze odmawia sie kolejnej sprzedaży tylko za to, ze ktos wystawil negatywa. Towar wystawiony na sprzedaż musi zostać sprzedany klientowi nawet jeżeli ten klient sie nam nie podoba.

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@AdasP "Musi to na Rusi, a w Polsce jak kto chce". Wyjaśnij mi jedno, bo jakoś nie rozumiem: dlaczego upierasz się nadal kupować u kogoś, komu już wystawiłeś negatywa (czyli tym samym nie byłeś zadowolony z zakupu)? Przecież ten sprzedający wręcz wyświadczył ci przysługę, wrzucając cię na CL.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów