anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający odwołał licytację w ostatniej chwili z istniejącymi ofertami kupna

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Sprzedający odwołał licytację o ostatniej chwili z istniejącymi ofertami kupna, czy to zgodne z regulaminem ? W dodatku natychmiast po zamknięciu wystawił na kup teraz za dużo wyższą kwotę ! Czy można tak pogrywać z kupującymi którzy licytowali w tej aukcji?  Nie wiem teraz czy moja oferta była najwyższa bo licytacja nie ma historii .Zrzut ekranu (214).pngZrzut ekranu (215).png @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  Proszę o pomoc .

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

W tytule i pierwszym zdaniu powinno być "w" zamiast "o" - sprostowanie literówki.

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@A1-CAT 

Teoretycznie i technicznie może, ale ta sytuacja (wg. tego co piszesz) nie wygląda na taką, że podchodzi pod możliwości odwołania. 

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Zgłosiłem to do allegro ale po długim wekendzie to pewnie trochę poczekam na jakąś odpowiedź od nich .

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Pewnie dostał ofertę na Kup Teraz

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Widocznie bardzo mu się nie podobała cena jaka przed samym finałem była w tej licytacji ,chciał uniknąć straty i anulował oferty ale regulamin mówi że anulować można tylko w szczególnych przypadkach np.kradzieży czy zniszczenia ale na to to trzeba mieć dowody a jak ktoś od razu wystawia ten samą rzecz ponownie z wyższą ceną to ewidentnie wygląda na łamanie zasad .

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@cookie000 Teoretycznie to sprzedający mógłby dosłownie każde odwołanie podpiąć pod "licytujący nie budzi zaufania", bo ten punkt jest absurdalny i nie powinien mieć miejsca (przynajmniej w takiej formie).

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@Client:94057046 

Była to opcja na usuwanie kont z listkiem, a przede wszystkim na zbyt czerwonych oferentów i bez rejestracji.

Niech mnie ktoś poprawi, ale czy sprzedający widzi jeszcze pełne nazwy konta licytującego w trakcie licytacji na allegro zwykłym ?

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Nie wiem czemu znikły dodane przez zemnie zdjęcia wrzucam jeszcze raz.Zrzut ekranu (214).pngZrzut ekranu (215).png

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@A1-CAT Zdjęcia nie są widoczne, bo zawierają dane Sprzedającego. Natomiast kwestię samego odwołania tej licytacji jeszcze wyjaśniam, dlatego poproszę Cię o ciepliwość. Wrócę tutaj z informacjami, gdy tylko otrzymam więcej szczegółów. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Rozumiem, będę czekał. Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@A1-CAT Najmocniej przepraszam, że tak długo to trwało, ale dopiero teraz dostałam odpowiedź w Twojej sprawie, więc tak jak obiecałam wracam z informacjami. Co do zasady, Sprzedający może odwołać ofertę w trwającej licytacji, tylko gdy:

-przedmiot został skradziony lub zniszczony,

-otrzymał od Kupującego taką prośbę,

-licytujący nie budzi zaufania Sprzedającego.

Jeżeli Sprzedający odwołuje licytację, bo chce wystawić produkt za wyższą cenę i odwołuje licytację, to w tym momencie wygrywa osoba, która zaproponowała największą kwotę. Odwołanie licytacji z z takiego powodu i wystawienie oferty Kup Teraz nie jest zgodne z naszym regulaminem, dlatego skontakowaliśmy się już ze Sprzedającym w tej sprawie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Ciekawe co z tego wyjdzie, serio... ciekawa jestem 🙂

Jeszcze małe ale: w regulaminie pisze że "licytujący nie budzi zaufania sprzedającego", zatem zadam pytanie: sprzedający widzi PEŁNE NICKI licytujących czy są one zawsze ZAGWIAZDKOWANE, także dla SPRZEDAJĄCEGO?

Jeśli są zagwiazdkowane i sprzedający nie widzi nicków licytujących to skąd może mieć obawy co do licytującego gdy... nie widzi z kim ma do czynienia i nie może go sprawdzić...

lub...

jeśli WIDZI pełne nazwy licytujących to ... pewnie mógł się ugadać co do wyższej ceny (na boku)...

W tym przypadku, gdyby tak było... produkt powinien zniknąć dosłownie chwilę po wystawieniu z opcją KupTeraz i powinien chwycić go NICK który brał udział w licytacji.

Jak było?

 

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Oferta trwa dalej jak by nic się nie stało , to jest jej nr.11379700046

Minęło kilka dni wiec skoro nikt na tym portalu z tym nic nie zrobił to już nie zrobi ,taki to serwis.

Jak w filmie Miś " Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi".

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Jak widać po trwającej ofercie produkt nie został skradziony ani zniszczony a licytujących było kilkunastu . Odpowiedź typu skontaktowaliśmy się już ze sprzedawcą po kilku dniach i łamaniu regulaminu przez sprzedawcę , gzie mógłby ten produkt już sprzedać kilkukrotnie świadczy o nie udolności tego serwisu i zbyt zawiłym regulaminie . Naruszenie zasad było zgłoszone natychmiast i aukcja powinna być zdjęta a następnie powinien być kontakt ze sprzedającym. 

Jak widać regulamin nie ma tu żadnego znaczenia a wszystko zależy od "widzi misie "osoby zajmującej się danym przypadkiem . 

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Gratulacje ,48 godzin od zgłoszenia i jedyne czego się dowiedziałem w tym miejscu to to że nie mogę dodawać zdjęć z loginem sprzedawcy . BRAWO WY 👍 Tak trzymać . I jeszcze ta ankieta za każdym razem . Żegnam 

oznacz moderatorów

3tel_GSM2
#9 Pomysłodawca#

zadam ci krótkie pytanie i szczerze odpowiedz na nie. 

Postaw sie w roli sprzedającego co ty byś zrobił jak byś wystawił przedmiot i cena licytacji jest zbyt niska a myślałeś że bedzie dużo wyższa oddasz za darmo produkt czy odwołasz licytujących i wystawisz z ceną jaka ci pasuje na kup teraz ??? 

 

 

oznacz moderatorów

A1-CAT
#8 Zapaleniec#

Odpowiadam Ci szczerze , Allegro to nie piaskownica w przedszkolu i jeśli wystawiasz licytację bez ceny minimalnej to wiesz co robisz i akceptujesz regulamin tego serwisu więc jeśli zostały złożone oferty kupna to jesteś zobowiązany do wydania przedmiotu za najwyższą złożoną ofertę. Jeśli tego nie zrobisz to sprawa może skończyć się w sądzie . Natomiast aukcja odbywała się na Allegro i to ten serwis w pierwszej kolejności powinien się do tego ustosunkować i dlatego zadałem te pytanie w tym miejscu . Co ja bym osobiście zrobił na miejscu sprzedającego nie ma tu żadnego znaczenia . Liczy się prawo i regulamin. I jeszcze jedna sprawa skoro sprzedawca odwołał licytację z istniejącymi ofertami i wystawił na kup teraz to wyobraź sobie , że kupujesz ten przedmiot i płacisz a sprzedawca zwraca Ci środki i wystawia go ponownie w dużo wyższej cenie . Jak byś się poczuł bo dla mnie to jest to samo . Mimo wszystko dzięki za wiadomość i za podjęcie tematu bo jak sam widzisz temat ciężki a pomocy od serwisu brak pewnie sami nie wiedzą jak to rozwiązać . Pozdrawiam

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

No i sprawa "pozamiatana"...

"licytujący nie budzi zaufania Sprzedającego" - nigdzie nie jest określony sposób zaufania. Powodem może być nawet "nick" kupującego - Allegro tego nie określa. I to może być powód.

Po prostu - nicki kupujących nie budziły zaufania sprzedającego - zgodnie z regulaminem Allegro to jest wystarczający powód. Kwestia zaufania - to oczywiście indywidualna i prywatna sprawa ....

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów