anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedający wysłał paragon zamiast faktury

HorrorPL
#7 Wielbiciel#

Czy dokonując zakupu i zaznaczając w formularzu zakupu, że chcę otrzymać fakturę na osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej (bez NIP) otrzymuję paragon, mogę żądać od sprzedawcy wystawienie faktury i przesłanie na e-maila? Czy w związku z pomyłką sprzedającego muszę odsyłać na własny koszt paragon aby otrzymać fakturę?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

kostas11
#21 Demiurg#

Błąd sprzedawcy, ale nie ma problemu z wystawieniem na osobę prywatna faktury na podstawie paragonu, dogadaj się powinien pokryć koszt odesłania paragonu 🙂

Ps. jeśli był zakup w smarcie to odeślij mu paragon zwrotem za darmo 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Możesz domagać się od sprzedawcy faktury, jeśli złożyłeś taką dyspozycję w formularzu zamówienia i ją zapisałeś (mnie raz zdarzyło się, że samo podanie danych nie przeszło). Jeśli sprzedawca by żądał od Ciebie zwrotu paragonu to na jego koszt. Ewentualnie możesz odstąpić od umowy i dokonać zwrotu, by ponownie dokonać zakupu.

oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@TATLOK  jeżeli na paragonie nie ma NIP, to sprzedawca nie wystawi do niego faktury VAT.

Endrju
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@a_brod to dotyczy tylko firm, dla osoby prywatnej może wystawić fv

________
Κώστας
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@kostas11  no ale na co sprzedającemu orginał paragonu bez NIP-u??

Endrju
oznacz moderatorów

a_brod
#12 Orędownik#

@HorrorPL Wydaje mi sie, że jeżeli na paragonie nie ma NIP, to faktury VAT do tego paragonu sprzedawca nie może wystawić, ale może wystawić inny dokumet handlowy, np. fakturę nieobrotową lub rachunek. W tym wypadku orginał paragonu nie jest mu potrzebny.

Endrju
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Nie ma już rachunków i innych - teraz wszystko nazywa się FAKTURA, a nie wiadomo, czy sprzedawca nie jest np. zwolniony z VAT-u Zgadzam się że ostatnie zmiany rodzą problemy, zwłaszcza wśród sprzedawców dotychczas wystawiających faktury na podstawie paragonu. Ba nawet okazało się że wydrukowane paragony z NIP nie mogą być podpięte pod fakturę. Cały czas coś gmerają i buble z Wiejskiej naprawiają. 

oznacz moderatorów