anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca straszy mnie pozwaniem do sądu...

MAMY ROZWIĄZANIE!
Mrock
#7 Wielbiciel#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

Zakupiłem pilot do TV nan

oznacz moderatorów
30 ODPOWIEDZI 30
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

A z jakiego powodu Ciebie straszy pozwem?

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Zakupiłem pilot do TV na aukcji jako producent widniało LG dostałem zamiennik, kupiłem też na o router tp-link z zasilaczem tylko że zasilacz jest marki kodak i jest używany. Wystawiłem negatywną ocenę bo przeczytałem w opiniach że nie ma co liczyć na zwrot kasy i odrazu 2 maile z wezwaniem do usunięcia komentarza inaczej pozew... 

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

"Witam, niniejszym mailem wzywam Pana do usunięcia szkalującej firmę opinii, informuję, że w przypadku braku podjęcia oczekiwanych działań ze strony kupującego,oraz na podstawie oceny bieżącej sytuacji nie pozostanie nam nic innego poza złożeniem wniosku o ściganie Pana sądownie z tytułu działania na szkodę firmy na podstawie art. 295kk, art. 23kc, Art. 212, art.448, Koszty zwykle oscylują ok. 2000 zł Proszę zatem o przemyślenie sprawy, czy warto ciągać się po sądach za marny komentarz w allegro?"

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Jeżeli nie obrażasz w komentarzu i piszesz prawdę to może straszyć i na tym się skończy.

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Oczywiście że nie używam słów ani zwrotów obraźliwych, mimo to zauważyłem ciekawą rzecz, mianowicie znikające negatywne oceny, myślę że za każdym razem sprzedający straszy tak osoby które wystawiają negatywy. Powinna się tym zainteresować obsługa allegro bo nie dość że sprzedający wprowadza w błąd kupującego to jeszcze unika negatywów zastraszając mailami

oznacz moderatorów
kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Skoro produkty które otrzymałeś były niezgodne z opisem i zdjęciami to nie masz się co obawiać. Opis powinien być rzeczowy i w tym przypadku powinno być podane że coś jest tylko zamiennikiem udającym oryginał lub że przedmiot był już używany .

oznacz moderatorów
the-foe
#12 Orędownik#

Cywilnie nic nie ugra, prócz konieczności opłat sądowych. Wiec na 101% tu tylko straszy. Za to przepisy KK są tu bardziej "liberalne" i każdy może tu wnieść wniosek o ściganie, dostaniesz wezwanie na komisariat - to pewne. Sprawę zaraz umorzą, ale jest to dość skuteczny straszak w takich sytuacjach i IMO Allegro powinno się tym zająć, bo naduzywanie tego środka to będzie się powiększać.

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Nie usuwaj negatywnego komentarza, oraz otwórz dyskusję i domagaj się w niej wydania rzeczy zgodnej z opisem. Dzisiaj jest niedziela więc zadzwoń do niego i domagaj się wyjaśnień, jak mu się to nie spodoba to poskarżył się Allegro, on już więcej sprzedawać tu nie będzie.

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Cały czas trwa dyskusja prowadzona przez allegro, ale mam wrażenie że nikt tego nie czyta, efekt jest taki że sprzedający za każdym razem winę zgania na kupującego, jest arogancki a następnie wysyła maila o treści:

Witam, niniejszym mailem wzywam Pana do usunięcia, skorygowania wystawionej opinii w serwisie Allegro dotyczącej zakupionych produktów. Opinia w serwisie ma zasadniczo dotyczyć sprzedawcy oraz przebiegu transakcji, nie zaś stricte produktu lub miejsca jego wykonania, co w tym przypadku jest motywem przewodnim wystawionej opinii. Zachęcam do polubownego załatwienia tej sprawy zanim trafi ona do dalszego biegu urzędowego co w efekcie spowodować może powstanie licznych kosztów zastępstwa sądowego, rekompensaty finansowej czy odszkodowania na rzecz domu dziecka w Legnicy.

Informuję, że w przypadku braku podjęcia oczekiwanych działań ze strony kupującego oraz na podstawie oceny bieżącej sytuacji nie pozostanie nam nic innego poza złożeniem wniosku o ściganie Pana sądownie z tytułu działania na szkodę firmy na podstawie art. 295kk, art. 23kc, Art. 212, art.448,

Liczę na zrozumienie sytuacji, w przypadku braku wiedzy jak należy wystąpić o usunięcie negatywnego wpisu zachęcam do kontaktu z pracownikiem allegro w linku poniżej:

https://allegro.pl/pomoc/kontakt?subjectId=0047464a-5cd3-4e23-a46d-9dccd5c32978&kategoria=51b99f53-f...

Zgłoszenie wymaga wypełnienia formularza kontaktowego, należy w nim wpisać numer aukcji oraz login sprzedającego, którego sprawa dotyczy.

"Wnoszę o anulowanie wystawionej sprzedającemu oceny."

Art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 3. W razie skazania za przestępstwo określone w § 1 lub 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.
§ 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 odbywa się z oskarżenia prywatnego.

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Mrock A po napisaniu do sprzedawcy że chcesz wymianę na oryginalny co Ci odpowiedział? Jak ustosunkował się do zarzutów o zasilacz i nieoryginalność pilota?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Po pierwsze stwierdził że oryginały są dużo droższe i zupełnie pominął fakt że wysłałem zrzut ekranu aukcji gdzie jest podany wyraźnie producent LG, co do zasilacza napisał że wysyłają taki jaki właśnie mają pod ręką i że mogę to wszystko zwrócić z tym że dwa negatywy które już zniknęły były na temat braku zwrotu pieniędzy na konto. Szczerze mówiąc to sprzedawca ma świetnie wypracowany system, sprzedaje co chce i jak chce następnie jak dostaje negatywa to straszy, myślę że 99% macha na to ręka usuwa negatyw a on ma nadal status super sprzedawcy... Przykre jest to że allegro nic z tym nie robi... 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Mrock Rozumiem że poprosiłeś po 7 dniach od rozpoczecia dyskusji pracownika Allegro? Co powiedział?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Pracownicy allegro jeszcze nie wypowiedzieli się na ten temat, myślę że we wtorek spróbuję jeszcze raz naświetlić temat allegro, przesłać te maile z groźbami i poprosić o wyjaśnienie sytuacji. Firma ma też swój sklep stacjonarny i mnóstwo niezadowolonych klientów... Moja wina jest natomiast taka że sprawdziłem tylko opinie allegro a nie te które są w necie... 

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Przeszukaj internet, watki na forum jest setki, wielu sprzedawców straszyło sądem za wystawiony komentarz i o ile pamiętaj jest tylko jeden opis wygranej przez sprzedającego, Niczego nie usuwaj i nie daj się zastraszyć, takie wpisy sprzedawców są wklejane z internetu(pozwy sądowe), nic Ci nie zrobi.Jeżeli towar był niezgodny z opisem, należy zwrócić na niezgodność z opisem czyli reklamować(rękojmia) i jak nie odda kasy skłądać wniosek do POK, nie wdawać się kłótnie ze sprzedającym.

oznacz moderatorów
KuchniaRoslinna
#2 Obserwator#

Teraz w drugą stronę. Kupujące zakupiła u mnie towar - zgodny z opisem. Natomiast wystawiła niską ocenę a jako powód podała niezgodność produktu z opisem.

Towar to Zestaw ( sic!) prezentowy przypraw do popularnych dań. Zestaw składa się z mieszanek przypraw w 5ciu tubkach. I są wyszczególnione mieszanki. Pani najwidoczniej nie doczytała albo się zupełnie pogubiła. Moje pytanie brzmi. Jak spowodować, żeby usunęła negatywny wpis, który jest niezgodny z rzeczywistością

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

@Mrock 

Oni teraz tak straszą, bo nie mogą już wystawiać kupującym negatywnych komentarzy w odwecie, a inaczej nie potrafią zadbać o jakość swojej sprzedaży. Prawdopodobnie ten sprzedawca straszy podobnie wszystkich, dlatego ma niewiele złych ocen. Często jest tak, że posługują się gotowcami ściągniętymi z netu, aby tylko zastraszyć i zmusić do usunięcia oceny. Te gotowce są czasem podpisywane przez nieistniejących prawników i wysłane z nieistniejących kancelarii. Jeżeli w komentarzu nie piszesz nieprawdy, jeżeli nie pomawiasz sprzedawcy, absolutnie nic Ci nie grozi i na straszeniu się skończy. On do żadnego sądu nie pójdzie bo wie, że poniesie tylko koszty postępowania. Im więcej podanych paragrafów, tym bardziej widać, że sprzedawca liczy na zastraszenie. Gdyby naprawdę chciał iść do sądu, wysłałby jedno wezwanie, odczekał i złożył pozew. Nie obawiaj się, nie usuwaj komentarza, od tego one są, aby ostrzegać innych przed nieuczciwymi praktykami niektórych sprzedawców. Jeżeli kupiłeś od niego podróbkę LG, tym bardziej nie masz się czego obawiać.

W komentarzu wystawionym sprzedawcy jak najbardziej masz prawo ocenić produkty przez niego oferowane, regulamin Allegro tego nie zabrania. W Dyskusji koniecznie poproś o pomoc pracownika Allegro.

oznacz moderatorów
Mrock
#7 Wielbiciel#

Sami oceńcie komentarz...

"Krótko i na temat, pilot to zamiennik a na aukcji wyraźnie widnieje jako producent LG, zasilacz od routera nie oryginalny, używany i zniszczony a przesyłka nie kompletna. Na dodatek arogancki sprzedawca który straszy sądem. Nie zwracam przedmiotów bo z komentarzy wynika że ciężko że zwrotem pieniędzy. Omijać szerokim łukiem... 

oznacz moderatorów
Halfrunt
#18 Luminarz#

Możesz dokonać zwrotu bez obaw, jeśli sprzedawca będzie ociągał się ze zwrotem środków wówczas wystąp do. Allegro o zwrot z POK (program ochrony kupujących).

Negatywnego komentarza nie usuwaj, nawet jak dostaniesz zwrot środków

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ja bym zwrócił(reklamacja) z tytułu niezgodności z opisem Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy i jeżeli nawet sprzedawca nie zwróci(a zwróci) to kasę odda Ci Allegro z POKu, poczytaj o tym: https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/program-ochrony-kupujacych/warunki-skorzystania-z-programu-o...

oznacz moderatorów