anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedawca straszy mnie sądem za negatywną ocenę

tombeg
#8 Zapaleniec#

wystawiłam następującą ocenę "Najpierw nie dostałam paragonu - oczywiście zostałam oskarżona, że to ja go zgubiłam - chociaż nie było go po prostu w paczce..moja prośba o wystawienie faktury/paragonu imiennego - ewidentnie się nie spodobała. ostatecznie dokument dostałam, ale ze złą datą. Radzę omijać tego sprzedającego szerokim łukiem. Obecnie straszy mnie sądem za wystawienie opinii. Sprawa zgłoszona do allegro i rzecznika praw konsumenta. "

Obecnie sprzedawca straszy mnie sądem jeśli do północy go nie usunę. to jego jedyna negatywna ocena więc zapewne wyleci ze Smarta oraz spadnie w pozycjonowaniu - dlatego tak się rzuca. Treści wysyłane przez niego poniżej. sprawa zgłoszona do allegro - wg nich to nie jest jeszcze nękanie. 

"Polecam obudzić się z letargu, bo mowi Pani o rzeczach o których pojęcia brak. Proszę sobie sprawę zgłaszać nawet do NASA, my wiemy co komu wysyłamy, a jak ktoś ma problem z odnalezieniem pod etykieta paragonu to nie jest masz problem... Swoje stanowisko przedstawiłem wyżej, jeżeli do końca dzisiejszego dnia będzie brak reakcji, sprawą zajmie się nasza kancelaria adwokacka, co znajdzie finał w sądzie. Proszę pamiętać, że kupujący nie są już bezkarni w świecie wirtualnych zakupów. Tak więc jesteśmy w kontakcie, a życzenia o jego braku proszę zostawić na święta dla rodziny. Pozdrawiam" 

"tak jak wspominałem w wiadomości, czekam na zmianę decyzji do godziny 23:59., w innym przypadku nie podaruję takich kłamstw i oszczerstw. Do każdego klienta podchodzimy najlepiej jak potrafimy, a Pani od samego początku poucza nas co mamy robić i traktuje jak złodziei, a na to nie pozwole. Proponuję pouczyć księgową, która chyba nie ma pojęcia co się robi z paragonami. Jeżeli ma Pani czas na rozgrywki sądowe, urzędowe i allegrowe to proszę go dużo zorganizować, przyda się. Jesteśmy w kontakcie."




oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mwmonety
#21 Demiurg#

Sprzedawca ma prawo bronić wizerunku swojej firmy a jak jest pewien że ma rację i będzie to potrafił udowodnić przed sądem to możesz ponieść konsekwencje (ale trzeba przekonać sąd) . 

oznacz moderatorów

tombeg
#8 Zapaleniec#
 

mam screen na którym napisał:

"Wybijemy nowy, ponieważ ten gdzieś się zagubił. Proszę o cierpliwość. Pozdrawiam"
także tak naprawdę się przyznał, że to oni go zgubili - więc późniejsze oskarżenie mnie o to jest totalnie bez sensu. paragon fiskalny, który wtedy przesłali ma datę z dnia wiadomości, a nie z dnia zakupu, więc śmiem twierdził, że ten paragon nie był nabity wcale. 
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie daj się zastraszyć.

oznacz moderatorów

excessively-frug
#12 Orędownik#

Gdyby wydrukował paragon, a ten by się gdzieś zawieruszył, bo może, przecież to tylko świstek papieru, mógłby wydrukować kopię z kasy fiskalnej, nie wierzę że tak ochoczo nabił drugi z kolejną daniną dla państwa. 

Nie obwiaj się, odpowiedź mu, że zgłosisz sprawę braku dokumentu fiskalnego z dnia sprzedaży do urzędu skarbowego. 

Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich.
Andrzej Sapkowski, Krew elfów
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To próba zastraszenia, jeżeli komentarz nie obraża i jest zgodny z przebiegiem transakcji to Ja bym go nie usunął a odpisał Panu że zgłoszę na Policję o nękanie. Nie rozumiem dlaczego Allegro pozwala im na wypisywanie takich rzeczy, sprzedajacy ma prawo wysłać prośbę o zmianę komentarza ale.... @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

jacek7474
#9 Pomysłodawca#

to co się wyprawia na allegro jest nie do uwierzenia. zgłoś sprawę do UOKiK, Rzecznika Praw Konsumenta 

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@tombeg A ja proponuję zgłosić do Ministerstwa Handlu + Kancelaria Prezesa Rady Ministrów + ew. Unia Europejska Nic nie rób > jeżeli Twój komentarz był zgodny z pawdą to nic Ci ni nie grozi. A straszenie adwokatami jest bardzo popularne na Allegro > w internecie są wzory pism z wezwaniem przedsądowym > takie też możesz dostać > nie mają żadnej mocy prawnej > wg. mnie to tylko "strachy na lachy"

oznacz moderatorów