anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedawca usunął konto po zakupie

damiano_dt
#8 Zapaleniec#

Hej. Zakupiłem na allegro interkomy motocyklowe. Myślę, że kupię z Chin, kolega z pracy w ten sposób kupował kamerki. Cena atrakcyjna, jedynie trzeba długo czekać (około 2 tygodnie). Opłaciłem przesyłkę przez PayU, było to wczoraj, dziś po południu zaglądam na allegro w moje zakupy, co ciekawego ma jeszcze sprzedawca w ofercie, próbuję wejść w jego oferty, a tu zonk. Konto zostało usunięte, nie ma żadnych ofert. Czy mam powody do obawy? Przyznaję się bez bicia, że skusiła mnie cena, za ten sam zestaw z polskiej dystrybucji zapłaciłbym 200 zł, a tutaj kupiłem 2 sztuki za niecałe 200 zł. Sprawdzałem inne oferty sprzedających z Chin i jest dużo kont, które są dość świeże (założone max 3 miesiące temu). Ogólnie też ww. oferta była dość popularna, bo 15 osób zakupiło ten sam produkt co ja. Pytanie do was. Czy mam grzecznie czekać i to jest po prostu normalne (choć nie wydaje mi się, że ktoś usuwa swoje konto z dnia na dzień) czy jest to po prostu proceder oszustów z Chin. Szukałem odpowiedzi w google, podobnego pytania jak moje nie znalazłem. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

az1rael
#21 Demiurg#

Jak nie przyjdzie zamowienie albo coś z nim będzie nie tak zakładasz dyskusję a po 14dniach odpali ci się możliwość zlożenia wniosku o ap

oznacz moderatorów

damiano_dt
#8 Zapaleniec#

Ok, ale chodzi mi o fakt usuwania kont, rozmawiałem z kolegą który kupował kamerki, i w jego przypadku sprzedawca nie usunął konta, choć gość od którego kupował także usunął konto parę dni po otrzymaniu przesyłki przez kumpla, a w moim przypadku na drugi dzień, nie mam także możliwość śledzenia przesyłki. Czy to jest normalne? Poczekać 2 tygodnie od dnia zakupu i jeśli nie przyjdzie to wtedy próbować otworzyć dyskusje? Czy sprzedawca może już wypłacić pieniądze które przelałem na PayU? Czy działa to na zasadzie, że dopóki ja nie otrzymam przesyłki, to on nie otrzyma kasy?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jak nie dojdzie paczka to zakładasz dyskusję pytasz kiedy ma być paczka. Sprzedawca ma 24h na odpowiedź jak jej nie będzie poproś pracownika allegro o interwencję. Jak nie będzie paczki po 14dniach uaktywni ci się możliwość zlożenia wniosku o ap potem allegro ci wypłaci kasę jeśli nie otrzymasz zakupionego towaru. Ostrzegam dyskusję można założyć 1 raz więc jak teraz założysz a paczka dojdzie to jakby kiedyś towar się zepsuł na rękojmi to nawet nie masz jak zgłosić sprzedawcy. Dyskusję można zalożyć do 180dni od zakupu więc starczy ci czasu na upewnienie się czy to nie jest badziew i będzie działał bez zarzutu

oznacz moderatorów

damiano_dt
#8 Zapaleniec#

Ok. Dziękuję za pomoc, także spokojnie mogę czekać. Ogólnie te interkomy są typowo chińskie i nie liczę na cuda na kiju, ale i tak spokojnie poczekam. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. 

oznacz moderatorów

W-A-L-D-I
#7 Wielbiciel#

i jak dotarła paczka ?

pytam bo mam identyczną sytuację

oznacz moderatorów

damiano_dt
#8 Zapaleniec#

Nie. Czekałem 4 tygodnie ponad wyznaczony termin. Jakiś tydzień temu AP zwróciło mi kasę 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Masz termin wysyłki i wiadomo że taka przesyłka idzie 1/2dni nie dojdzie otwierasz dyskusję: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

oznacz moderatorów