anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Straszenie pozwem sądowym za negatywną opinię

papus79
#7 Wielbiciel#
 
oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

anddzb
#9 Pomysłodawca#

Może jakiś przykład w jakiej sytuacji sprzedawca grozi sadem za opinię? Nie bardzo jestem w stanie wyobrazić sobie takiej sytuacji. No chyba, że to nie opinia a pisemne zniesławienie.

oznacz moderatorów

papus79
#7 Wielbiciel#

No właśnie tylko gwiazki były. Ich mała ilość konkretnie. Wcześniej z powodu nie wywiązania się w 100%z umowy, ze strony sprzedawcy poporosilam o pomoc Allegro. Poza tym z tego co zauważyłam, na jego profilu, ten sprzedawca, nie mnie pierwsza tak potraktował. 

oznacz moderatorów

anddzb
#9 Pomysłodawca#

W takim razie nie masz co się martwić. Problem jednak pozostaje. Nie spotkałem się nigdy z reakcją allegro na bezprawne postepiwania sprzedawców jeżeli nie są one bezpośrednio zwiazane z pieniędzmi. Mam wrażenie, że jeżeli w sporze nie chodzi o wartości finansowe to allegro pomija problem uważając, źe zapewnie to takie sobie bicie piany. A jak widać na załączonym przykładzie niby bzdura, a powoduje taką reakcję.

oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Masz pełne prawo do oceny całokształtu transakcji. Jak wyżej wspomniano - jeśli nie zamieściłaś komentarza, który zniesławia sprzedającego, możesz spać spokojnie. Widuję czasem sprzedawców, którzy usiłują szantażem tego typu wymusić zmianę oceny - oby jak najszybciej zabrakło ich na Allegro. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@papus79 

Odkąd zniknęła możliwość wystawienia negatywnego komentarza kupującemu w odwecie, niemal wszyscy straszą. Ważne, aby ocena negatywna była zgodna z rzeczywistym przebiegiem transakcji, wtedy nie ma się czego obawiać. Tym bardziej nie ma, gdy jest to tylko ocena gwiazdkowa.

oznacz moderatorów