anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SYSTEM ALLEGRO ŁĄCZY RAZEM 2 OSOBNE ZAMÓWIENIA U TEGO SAMEGO SPRZEDAWCY

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

 

Mój problem polega na tym że jestem zmuszana do płacenia kosztów wysyłki pomimo że mam wykupiony abonament allegro smart, lub też do rezygnacji z zakupu wylicytowanych towarów.

 

Połączyłam parę rzeczy w jedno zamówienie, które zostało scalone przez system, następnie połączyłam parę kolejnych rzeczy od tego samego sprzedawcy w drugie zamówienie. Następnie chciałam zapłacić za te dwa zamówienia. System połączył te dwa zamówienia w jedno i naliczył gigantyczne koszty wysyłki.

 

Nie da się rozdzielić rzeczy które już zostały połączone w jedno zamówienie,więc nic nie d a się zrobić poza zapłaceniem kosztów wysyłki lub odstąpieniem od umowy.

Najlepsze jest to że allegro tym sposobem samo sobie strzela w stopę, gdyż w przypadku odstąpienia od umowy traci zyski ze sprzedaży.

Oprócz tego niezrozumiała jest zachowanie allegro gdyż, zgodnie z Art. 286 KK:

"§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

Połączyłam najpierw rzeczy w 2 osobne zamówienia po to aby móc załapać się na darmową dostawę, a system uniemożliwił mi to i to nie jest moja wina.

 

oznacz moderatorów
50 ODPOWIEDZI 50

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Jesteś świadomy/świadoma tego że licytacji nie da się włożyć do koszyka?

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Napisz jak mam włożyć wylicytowane aukcje do koszyka, bo rzeczywiście nie jestem świadoma tego jak to zrobić, ale ty wiesz więc napisz.

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

PO PROSTU ZROZUM, ŻE POWINNA BYĆ NP. MOŻLIWOŚĆ NP ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAKUPU CZĘŚCI RZECZY A NIE ŻE TRZEBA REZYGNOWAĆ WBREW WŁASNEJ WOLI ZE WSZYSTKIEGO. JAK MASZ NP. 22 AUKCJI POŁĄCZONYCH W JEDNO ZAMÓWIENIE TO MASZ PRAWO ZREZYGNOWAĆ Z 2 RZECZY KTÓRE PRZESZKADZAJĄ W ZAŁAPANIU SIĘ NA DOSTAWĘ W RAMACH SMARTA. SYSTEM JEST SKONSTRUOWANY TAK ŻE MASZ REZYGNOWAĆ WBREW WŁASNEJ WOLI ZE WSZYSTKIEGO. NIE DAJE ON MOŻLIWOŚCI KOREKTY. O TO TU CHODZI.

 

KONSUMENT MA PRAWO REZYGNOWAĆ Z ZAKUPU TYCH RZECZY Z KTÓRYCH ZREZYGNOWAĆ CHCE Z WŁASNEJ NIE PRZYMUSZONEJ WOLI.

INACZEJ JEST TO DOPROWADZANIE DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM JAKIM W TYM PRZYPADKU JEST WYLICYTOWANY TOWAR.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "INACZEJ JEST TO DOPROWADZANIE DO NIEKORZYSTNEGO ROZPORZĄDZENIA MIENIEM JAKIM W TYM PRZYPADKU JEST WYLICYTOWANY TOWAR." - że niby kto niekorzystnie rozporządza mieniem sprzedawcy?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj sobie co to jest umowa sprzedaży. Kiedy wylicytujesz towar umowa jest wiążąca czyli masz prawo do tych rzeczy.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "Przeczytaj sobie co to jest umowa sprzedaży. Kiedy wylicytujesz towar umowa jest wiążąca czyli masz prawo do tych rzeczy." - tak bez zapłaty, za sam fakt wylicytowania?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#
oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Kończę już tę bezsensowną rozmowę. Sprzedawca właśnie anulował zamówienie nie proponując żadnego rozwiązania problemu z tym zamówieniem.

Tak właśnie się kończy bimbanie sobie z tego co robią sprzedawcy tj. umieszczania że wyślą ci w jednej paczce 5 rzeczy a potem okazuje się to niezgodne z cennikiem dostawcy, gdyż wysyła ich aż 20.

WSZYSCY STRACILI. JA STRACIŁAM WYLICYTOWANE RZECZY, SPRZEDAWCA STRACIŁ ZAROBEK I ALLEGRO TEŻ STRACIŁO.

BARDZO MĄDRE TO WSZYSTKO. A WYSTARCZYŁOBY WPROWADZIĆ PEWNE ROZWIĄZANIA UMOŻLIWIAJĄCE NAPRAWIENIE TAKIEJ SYTUACJI LUB ZAPOBIEŻENIE JEJ.

 

POZDRAWIAM. BEZ ODBIORU.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "BARDZO MĄDRE TO WSZYSTKO. A WYSTARCZYŁOBY WPROWADZIĆ PEWNE ROZWIĄZANIA UMOŻLIWIAJĄCE NAPRAWIENIE TAKIEJ SYTUACJI LUB ZAPOBIEŻENIE JEJ." - skoro masz jakiś pomysł, który w idealny sposób mógłby rozwiązać takie problemy, to na co jeszcze czekasz?

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Na allegro wygrana licytacja jest zawarciem umowy. Nie wiedziałeś/ nie wiedziałaś?

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna Spytam raz jeszcze: wygranie licytacji czy może dopiero opłacenie takowej?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Wygranie, tak jak tam piszą prawnicy. Wygrywając daną rzecz masz do niej prawo.

Oprócz tego tak jako ciekawostkę napiszę że konsument ma prawo odstąpić od umowy przed opłaceniem towaru i przed jego wysyłką. To nie jest tak jak to gdzieniegdzie piszą że dopiero po zapłaceniu i otrzymaniu towaru.

Na allegro jest dużo rzeczy które nie są zgodne z prawem, ale allegro nie wyraża woli naprawienia sytuacji.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "Wygranie, tak jak tam piszą prawnicy. Wygrywając daną rzecz masz do niej prawo." - a więc twierdzisz, że sprzedawca ma wydać wylicytowaną rzecz nawet wtedy, gdy za nią nie zapłacisz? Hm😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna 

Byłoby miło i fajnie jakbyś jeszcze spróbowała się nauczyć oznaczać do kogo kierujesz swoją wiadomość.  Klikasz @ i wybierasz nick. No chyba, że Gadane też chcesz jakoś zmodyfikować 😂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Mam prośbę o zgłaszanie do UOKIK zastrzeżeń dotyczących tego że sprzedawcy umożliwiają zakup zbyt małej ilości sztuk danego towaru na jedną paczkę, przez co nie da się załapać na darmową dostawę kurierską czy do paczkomatu.

 

Chodzi tu oczywiście o takie sytuacje w których ewidentnie sprzedawca podaje takie informacje niegodnie z cennikiem dostawy danego przewoźnika np. 1 butelkę płynu 5 litrowego podczas gdy jego wielkość i ciężar zezwalają na umieszczenie np. 3 czy 4 takich płynów, 1 kostkę do wc na jedną paczkę, 5 serków topionych na jedną paczkę itp.  Z mojego doświadczenia wynika że sprzedawcy ci i tak potem pakują wszystko do jednej paczki.

To dla sprzedawcy może nie problem, ale jak się jest np. niepełnosprawnym fizycznie czy też osobą starszą nieprowadzącą samochodu, to chciałoby się otrzymać towar na adres zamieszkania a nie do paczkomatu.

Skoro ktoś taki ma zapłacony abonament allegro smart to nikt nie ma prawa wyłudzać od niego jeszcze pieniędzy na zapłatę za dostawę do domu, a tak robi wielu sprzedawców, którzy chcą żeby klienci płacili za dostawę do domu i to duże kwoty,  a nie otrzymywali ją bezpłatnie do domu w ramach allegro smart.

Nadmienię że jest coś takiego jak niekorzystne rozporządzenie mieniem, poprzez wprowadzenie kogoś w błąd czy też wyzyskanie błędu i za to można mieć sprawę karną.

Ja zgłaszałam taki problem do UOKIK z ilością sztuk na jedną paczkę, i odpisano mi że nikt poza mną nie pisał nigdy skargi do UOKIK w tej sprawie, wobec czego można w tej sytuacji mówić że to tylko moje prawa zostały naruszone, nie innych użytkowników a wobec tego UOKIK nie będzie nic z tym robić. Zasugerowano mi oczywiście że jest to moja prywatna, indywidualna sprawa, a nie problem ogółu klientów Allegro. Dobre.

Piszcie więc proszę do UOKIK, bo inaczej nic się nie zmieni.

Ja np. mam dość chodzenia do paczkomatu na nogach i gimnastykowania się żeby wyjąć paczkę z najwyższej skrytki paczkomatu, a następnie wożenia paczek na wózku dla starszych Pań. Niestety mam problem z kręgosłupem, oraz inne problemy ze zdrowiem i inaczej nie dam rady tego załatwić. Nie stać mnie przy tym też na zamawianie kuriera za 40-50 zł od paczki, tak jak żądają opisywani przeze mnie sprzedawcy.

Jak widać problem jest, choć wszyscy udają że go nie ma. Oczywiście wiem że są towary, które muszą być wysyłane tak a nie inaczej, ale bez przesady. Są takie towary, gdzie i tak sprzedawcy ładują wszystko do jednej paczki a naliczają np. 4 opłaty do paczkomatu w ramach allegro smart, że rzekomo tyle paczek być musi.

 

Pozdrawiam.

 

 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna "gimnastykowania się żeby wyjąć paczkę z najwyższej skrytki paczkomatu" - najwyższa skrytka paczkomatu to gabaryt C, czyli największa możliwa przesyłka. W jaką inną skrytkę chciałabyś taką przesyłkę upchnąć?

"Nie stać mnie przy tym też na zamawianie kuriera za 40-50 zł od paczki, tak jak żądają opisywani przeze mnie sprzedawcy." - od kiedy to kurier tyle kosztuje? Jakiś konkretny przykład?
Poza tym kurier w smarcie obowiązuje obecnie dla zamówień od bodaj 80 zł wzwyż (więc się nie dziw, że nie masz darmowego kuriera jeśli składasz zamówienie poniżej tej kwoty).

PS Ciekawostka: wiesz że słowo "problem" padło w Twoim poście aż 6 razy?😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

Przeczytaj jeszcze raz, inaczej robisz z siebie **piiip**ę.

Tutaj właśnie chodzi o to że jak chcesz zamówić towar za te co najmniej 80 zł, to nie możesz się załapać na darmowego kuriera, ponieważ sprzedawca to zablokował tę możliwość poprzez ograniczenie ilości sztuk na jedną paczkę. Jeśli przekroczysz ilość sztuk wskazaną przez sprzedawcę, nawet jeśli chcesz zamówić za kwotę powyżej 80-ciu złotych system nalicza opłatę, gdyż identyfikuje tę sytuację jako przekroczenie kosztów wysyłki w ramach smarta.

Najpierw zaznajom się z regulaminem dostaw w ramach smarta, a dopiero później krytykuj złośliwy człowieku.

Jak ci się nie podoba to nie pisz tutaj.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@BaronRogacizna Jak na osobę, która nie ma sił i podobno jest schorowana, jesteś wyjątkowo agresywna i opryskliwa😏
Obawiam się, że regulaminy znam i technikalia związane z działaniem allegro znam lepiej od ciebie, więc najpierw radziłbym zapoznać się z tematem cenników dostaw i spróbować ustawić go tak (przy setkach czy tysiącach ofert) żeby wszyscy malkontenci byli zadowoleni. Widać że kompletnie nie znasz allegro od strony panelu sprzedawcy i problemów z prawidłowym skonfigurowaniem cenników przy wielu ofertach.
Jak ci się nie podoba cennik sprzedającego, to kupuj u kogoś innego albo napisz do sprzedającego - tylko nie w takim tonie jak wyżej, bo jest spora szansa, że się nie dogadacie😁

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

BaronRogacizna
#9 Pomysłodawca#

dużo mówi się o prawach sprzedawcy, żeby on nic nie stracił, ale kiedy sprzedawca oszukuje to nikt nie chce się tym zająć. niech odda za 3 wysyłki albo jak już pobrał to niech użyje tych środków do wysyłki. zamówiłam już u niego liczne paczki więc już pobrał kilkaset złotych kosztów a zapłacił 1/4 z nich na pokrycie kosztów wysyłek.

oznacz moderatorów