anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

System ocen produktów nie ma sensu!

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Nie wiem czy ktoś z obsługi portalu tu zagląda, ale mam pewną uwagę co do oceny produktów. Otóż chciałem dzisiaj kupić transmiter bluetooth do komputera. Znalazłem odpowiednią ofertę, ale w ocenach produktu znanej mi marki najnowsza opinia odnośnie tego przedmiotu jest niepochlebna i dodatkowo widnieje informacja, jakoby to był podrobiony przedmiot. I tutaj pojawia się problem, bo taka opinia wyświetla się u wszystkich sprzedawców oferujących ten sam przedmiot, więc pytanie - skąd mam teraz wiedzieć, który sprzedawca oferuje oryginalny towar, a który sprzedaje podróbki? Moim programistycznym zdaniem przypisywanie opinii globalnie do produktu jest czystą głupotą! Opinia o produkcie powinna dotyczyć produktu sprzedawanego przez danego sprzedawcę, wtedy kupujący wiedziałby, czy sprzedawca oferuje wartościowy przedmiot, czy jego tanią podróbkę albo jakąś wybrakowaną wersję. Zmieńcie to, bo to jakaś programistyczno-logiczna porażka.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

@lukasjed Bo jak wystawisz ocenę na produkt u jednego sprzedawcy, widnieje u wszystkich. Takie są tu zasady.😁 Zgłoś jako swoj pomysł.

oznacz moderatorów

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Wiem o tym i to zupełnie nie ma sensu.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Nie czytaj tych ocen produktów, sprawdzaj komentarze sprzedawcy, który oferuje dany produkt i szukaj negatywów. To czasochłonne, ale znacznie bardziej wiarygodne.

oznacz moderatorów

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Tak, tylko mnie bardziej interesuje teraz do jakiej oferty jest ta opinia, że to podróbka - to jest opinia produktu, a nie zakupu, więc nawet nie ma jak tego znaleźć i powiązać z aukcją. Dodatkowo same komentarze u sprzedawcy też są porażką - żadnego filtrowania, więc żeby się dowiedzieć coś o danym produkcie to trzeba przeklikać kilka stron komentarzy i szukać czy jakiś tytuł oferty jest podobny, a jak ktoś sprzedaje masę jakiejś drobnicy to znalezienie wartościowego komentarza graniczy z cudem.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lukasjed Wklej linka opinii to obczaimy 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@lukasjed Lepiej poszukać poza Allegro opinii. Powiązanie produktów, komentarzy, przyniosło więcej złego niż dobrego.

oznacz moderatorów

lukasjed
#9 Pomysłodawca#

Gdyby projektował to ktoś, kto chociaż trochę ma pojęcie o logice, to by to działało i było użyteczne, bo teraz to jest zupełnie bez sensu. Chcę kupić przedmiot na allegro, ale część sprzedawców sprzedaje podróbkę - dzięki ocenom produktu niepowiązanym z ofertą nie wiem kto handluje oryginałami, a kto podróbkami. Np. tutaj: https://allegro.pl/oferta/baseus-mini-adapter-odbiornik-usb-bluetooth-4-0-9884695696#productReviews - powiedz mi od kogo kupił ten adapter autor najbardziej pomocnej opinii? Prosty link do oferty przy ocenie produkty i już wiedziałbym od kogo nie kupować. Chociaż w sumie też by nie pomógł, bo teraz ofertę można po prostu usunąć i założyć nową, nawet w archiwum nie zostaje ślad i jedyne co pozostaje to tytuł oferty przy komentarzach na koncie sprzedawcy - lipa po całości.

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

Od samego początku wiedziałem, że z produktyzacją będą tylko same problemy. Te najlżejsze już zostały wyeliminowane. Będzie jeszcze większy bajzel, bo nagradzają wyróżnieniami sprzedających, którzy dodają produkty do bazy i wymagają coraz większego odsetka ofert połączonych z produktem, przez co tworzone są one na szybkiego, z masą błędnych danych i duplikatów. Przykładowo samo to, że tworzone produkty przechowują autorskie zdjęcia możliwe do wykorzystania przez innych ZA DARMO przez upload CSV to jest pikuś.

Najgorsze będzie dopiero przed nami, kiedy w 100% będzie wymagane połączenie z produktem we wszystkich kategoriach. Ja już doskonale wiem, że będzie jeden wielki chaos. Nie ma dnia, żebym nie musiał marnować czasu na poprawianie po kimś błędów w parametrach i kategoriach, bo ktoś w co trzecim produkcie wrzucił sobie kategorię "Pozostałe", bo po prostu nie chciało mu się szukać albo nie miał kompletnie żadnej wiedzy na temat produktu. Cóż, teraz będziemy sprzedawać po "A"mazońskich 15% prowizji - ale to już tak z innej beczki.

O tyle dobrze, że zespół zaopatrzył nas w RESTa, dzięki któremu mogę mieć własną bazę prawidłowych produktów i połączeń, czy kopii ofert. Jak na tak ogromny serwis... wcale się nie spodziewałem, że będę musiał sam tworzyć menedżer sprzedaży. Komfort pracy jest coraz mniejszy na Allegro, ale już niedługo. Teraz tylko zostaje nam walczyć z nieprawidłowo podpiętymi opiniami podróbek do oryginałów i bezpośrednimi linkami do konkurencji, która może z cenami robić co chce.

Jednym z większych błędów, jakie Allegro popełniło jest brak powiązania wystawionej produktowi oceny ze sprzedającym i brak możliwości przeglądania wszystkich ocen... jakoś w innych serwisach mogę je przeglądać. Gdyby chociaż wystawiona ocena nawiązała do sprzedającego, u którym doszło do zakupu, to przynajmniej w pewnym stopniu można by było uchronić się przed zakupem podróbki. Innym wybrykiem jest możliwość wystawienia opinii do produktu, który nie istnieje 🙂 tak, opinię można wystawić do oferty, która nie posiada połączenia z produktem.

W sumie, to i tak Allegro zalewane już jest podróbkami z Ali. Wszystko przez nagradzanie wyróżnieniami tych, którzy zwiększą ilość ofert, dodadzą produkty do bazy, czy wykupią dla Allegro EANy. Dropshipping Chiński wkroczył pełną parą, na Allegro pojawia się ok. 180tys. nowych ofert na godzinę. 

Ja tam po pięciu latach przerabiania zmian, dostosowywania aplikacji i walki z błędami mam dosyć. Teraz, to już produktyzacją dowalili do pieca. Powodzenia dla tych, co wytrwają jeszcze parę miesięcy 🙂

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@lukasjed Masz racje, skierowałbym pytanie i prosił o wyjaśnienia allegro. Bo chcąc kupić nie ma się w tym wypadku żadnego rozeznania a to ewidentna wina systemu allegro i powinno za to allegro odpowiadać. Musisz ryzykować zakup. Może ktoś kiedyś zrobi z tym porządek, ale musi wydać tyle i się przejechać aby można było zgłosić przestępstwo, w tym wypadku allegro mogłoby zostać pociągnięte za współudział 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

@lukasjed - zgadza się i masz rację.

Jest coś takiego jak "produktyzacja" na Allegro. Czyli ja wystawiając ofertę nie jestem w 100% pewien, do jakiego przedmiotu z bazy danych tworzonej przez serwis Allegro zostanie on automatycznie przyporządkowany.

Kilka godzin dziś spędziłem na edycji swoich aukcji i przeglądaniu innych. To jest po prostu obłęd z tym co robi Allegro. Wystawione są aukcje z przedmiotem "xxx" , a są podłączone do przedmiotu "yyy" z bazy danych Allegro. Czyli widoczne oceny wystawiane za przedmiot xxx będą dotyczyć przedmiotu yyy. Wątpię, żeby jakiś sprzedający świadomie powiązał sprzedawany przedmiot z innym produktem z bazy Allegro. To efekt automatycznego powiązania przez Allegro oferty z produktem z bazy danych. A to dotyczy później i ocen produktu. Efekt tego jest wręcz mizerny i wprowadzający wszystkich w błąd.

@DarkStoorM - w 100% masz rację. Dzisiejsze popołudnie chciałem spędzić na poprawianiu aukcji. Uwierz mi - w 5 godzin tylko kilkanaście "zrobiłem"(sprawdzanie cen, kategorii, prowizji, zarobku - zresztą, sam wiesz o co chodzi). I to nie do końca. W części nie udało mi się powiązać oferty z produktem. Na dodatek, przy tych kilkunastu aukcjach znalazłem 10 ofert 3-ech innych sprzedających (nowicjuszy), którzy "pożyczyli" sobie moje opisy i zdjęcia. Żenujące co najmniej, ale ciśnienie mi skoczyło. Nie wiem co będzie dalej...

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów