anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Towar ze zwrotu sprzedawany jako nowy a gwarancja

Sliver2
#7 Wielbiciel#

Witam!
Ostatnimi czasy kupuję dużo więcej przedmiotów na Allegro (zbliżający się okres prezentowy) i zauważyłem ogromny wzrost ilości towaru oznaczonego na aukcjach jako nowy ale w praktyce będącego towarem po zwrocie.

Zdaję sobie sprawę, że w myśl prawa towar ze zwrotu traktowany jest jako nowy ale chyba większość z Was zgodzi się ze mną, że kupując prezent również opakowanie się liczy a zaklejone taśmą miejsce po oryginalnej plombie nie jest szczytem marzeń estetów. 😉

I o ile w przypadku niektórych towarów (głównie dekoracje czy sprzęt do domu jak dywany) ciężko mówić o ukrytych wadach - wszystkie zostaną zauważone od razu - tak w przypadku elektroniki może być już nieco gorzej.

I tu powstaje pytanie - towar po zwrocie traktowany jest jako nowy ale skąd możemy mieć pewność, że osoba, która przedtem go u siebie miała nie doprowadziła do uszkodzenia, które wyjdzie na jaw dopiero po dłuższym użytkowaniu a przy próbie reklamacji na gwarancji zostanie potraktowane jako spowodowane przez użytkownika podczas korzystania z zakupionego towaru?

Chętnie dowiedziałbym się jak powinno wyglądać prawidłowe rozwiązanie i podejście do tematu bo przyznam, że już jestem trochę znużony dokonywaniem zwrotów towaru wystawionego jako fabrycznie nowy a będącego niedbale zapakowanym zwrotem.

Pozdrawiam,

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

kostas11
#21 Demiurg#

@Sliver2 a skąd pewność że to zwrot a nie sprawdzany przez sprzedawcę przed wysyłką ? zawsze możesz reklamować u sprzedawcy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Sliver2
#7 Wielbiciel#

@kostas11czyli idąc dalej tym tropem rozwiązaniem takich problemów powinno być dopisywanie w uwagach do każdego zamówienia, że nie życzę sobie sprawdzania towaru poprzez otwieranie oryginalnego opakowania?

I oczywiście, że mogę reklamować u sprzedawcy, ciekawi mnie tylko jak miałaby wyglądać sprawa wykazania, że jakaś wada nie została spowodowana przeze mnie a mogła być przez osobę, która wcześniej dokonała zwrotu. 😉

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Towar wystawiony jako nowy powinien być nowy, fabrycznie i schludnie zapakowany, bez śladów używania. Po to na Allegro został wprowadzony parametr "po zwrocie", aby tam wystawiać towary po zwrocie, czyli rozpakowane, w uszkodzonym opakowani, ze śladami użytkowania. Takie towary zazwyczaj są tańsze, ponieważ niektórzy sprzedawcy po odstąpieniu od umowy nie oddają kupującym 100% ceny właśnie ze względu na ślady użytkowania.

oznacz moderatorów