anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Udogodnienia od nowego roku - zobacz jakie zmiany wprowadzimy 4 stycznia

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

W nowy rok wkroczymy z nową energią i już 4 stycznia wprowadzimy do regulaminu zapisy, które sprawią, że korzystanie z Allegro stanie się dla Was jeszcze przyjemniejsze. Sprawdźcie sami!

Będziecie mogli się logować do konta Allegro numerem telefonu

W pierwszej połowie 2021 roku do swojego konta Allegro zalogujecie się nie tylko przy pomocy loginu czy adresu e-mail, ale także numeru telefonu. Sprawdźcie czy numer, który wpisaliście w Dane konta jest poprawny i aktualny. 

Dodamy też do regulaminu zapis o tym, że zamiast hasła możecie podać jednorazowy kod SMS. To funkcja, z której możecie korzystać już teraz.

W ramach Programu Ochrony Kupujących otrzymacie także zwrot kosztów odesłania przedmiotu oraz pełen koszt przesyłki

Jeśli otrzymacie towar niezgodny z opisem, w ramach Programu Ochrony Kupujących, zwrócimy Wam pełen koszt przesyłki, łącznie z kwotą odesłania go do sprzedającego. 

Ale to nie wszystko - usuniemy z regulaminu zapis, że kwota rekompensaty kosztu przesyłki może wynieść maksymalnie 100 zł. Oznacza to, że  – w przypadku przesyłki przedmiotu wielkogabarytowego – zwrócimy jej pełny koszt.

Będziemy premiować fachowców monetami w nowych kategoriach 

Strefę Fachowca przygotowaliśmy specjalnie z myślą o pasjonatach majsterkowania oraz profesjonalistach z branży budowlano-instalacyjnej. Otrzymujecie w niej monety za zakupy oraz zyskacie inne korzyści. Do listy kategorii, w których zakupy premiujemy monetami, dodamy kolejne:

Chcesz dołączyć do Strefy Fachowca? Zrobisz to tutaj.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ale to przecież nie jest pełny program zmian.

Proszę o przedstawienie całej skali zmian - kolejnych wzrostów prowizji dla sprzedających, przerzucaniu kosztów programu SMART na sprzedawców i związanych z tym sporych podwyżkach dla kupujących. Jakoś o tym nie ma żadnej informacji. W kategoriach "pozostałe" prowizja ma wynosić nawet 15%, bez promowania. Takich informacji o podwyżkach kupujący oczywiście nie otrzymują. Jak to ma się z wymaganą przez Allegro wobec sprzedawców uczciwością, przejrzystością i jasnymi zasadami handlu? Piszecie jedynie o "plusach" wprowadzanych zmian, lecz ze związanych z tym wzrostach cen dla kupujących - już ani słowa. Gdzie tu jakaś uczciwość w powiadamianiu kupujących? Blokujecie konta sprzedawcom za "nie dbanie o wizerunek Allegro", a tutaj przedstawiacie jedynie "połowę" prawdy.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@maxr01 to jest w zakładce dla kupujących a ich nie interesują podwyżki, my mieliśmy info wcześniej 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

"to jest w zakładce dla kupujących a ich nie interesują podwyżki" - noo.... chyba jednak kupujących powinny zainteresować podwyżki.  Nawiązując do "dobrych zasad handlu" , co Allegro niejednokrotnie podkreśla w stosunku do sprzedających, nigdy nie otrzymałem informacji od Allegro (jako kupujący) - że w związku z wprowadzanymi zmianami i podwyżkami na Allegro ceny towarów ulegną wzrostowi.

Jako kupujący - czuję się oszukany przez serwis Allegro - widzę tylko reklamy w TV, obniżenie abonamentu SMART, nie widzę natomiast żadnej informacji, że nastąpi wzrost cen produktów w związku ze wzrostem kosztów dla sprzedawców. Chyba to jednak nie ma nic wspólnego z tak propagowaną przez Allegro uczciwością i jasnością zasad handlu.

Jak kupującego nie może interesować podwyżka? Przedmiot, który sprzedawałem za 1,35 zł (najtańszy) dźwignę teraz na 2,90 zł. I tak jak ktoś kupi tylko 1 szt., to będę na tym "w plecy". Zarobi na tym tylko Allegro.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Udogodnienia jak to nazywacie są zwykle dostosowane do pewnej grupy i mogą pomóc w minimalny sposób jednak utrudnienia i dodatkowe koszty uderzają we wszystkich nie wyłączając samego allegro które z czasem samo się przekona że takie podejście do sprzedawców jest błędne i przynosi więcej strat niż pożytku.

oznacz moderatorów

ludowinki
#8 Zapaleniec#

W tym roku porównywałem wszystkie ceny prezentów, które kupowałem. Allegro vs. sklepy internetowe vs. markety. Po raz pierwszy nic nie kupiłem w Allegro. Każda oferta okazała się droższa. Wiem, że to nie pazerność sprzedających a zaporowe prowizje Allegro, które ich zmuszają do podnoszenia cen. Tani model Allegro i super okazji już dawno się skończył...

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Coraz więcej osób to zauważa ,kiedyś allegro było dobrą alternatywą do robienia zakupów teraz pozostaje koniecznością dla tych którym nie chce się wyjść do sklepu ale kto bogatemu zabroni kupi drożej dostarczą do domu i się cieszy .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ludowinki ależ to normalne, zliczając wszystko co sprzedawcy tu opłacają to prowizja sięga 20 %  mając marżę na towarze 15 - 30 %  to ciężko sprzedawać tu w cenie jaką ma się w sklepie internetowym 😞  

Dla porównania płacąc prowizję rocznie do allegro 15 000 zł za sklep płacę 1700 zł więc ktoś musi pokryć te różnicę 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Wreszcie w sklepie internetowym będę miał korzystniejsze ceny niż na All, a i nawet nad darmowymi wysyłkami się zastanawiam. Czas w końcu w to zainwestować.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Client:97619437
#2 Obserwator#

Przeczytaj sobie wątek

"Chcę odebrać przedmiot w sklepie sprzedawcy. Jak mam go znaleźć na mapie z tysiącami paczkomatów???"

Tam jest opisane jedno z waszych wprowadzonych UDOGODNIEŃ...

oznacz moderatorów