anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Upadek godności sprzedawców

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jakiś czas temu kupiłem od 1 sprzedawcy 2 przedmioty. Jestem z nich zadowolony (ze sprzedawcy również), ale nie miałem czasu wystawić komenta bo ostatnio nikomu nie wystawiam będąc kupującym.

Przed chwilą dostałem takiego maila:

"Mamy nadzieję, że zakup w naszym sklepie w pełni Cię usatysfakcjonował. Prosimy o ocenę przebiegu transakcji i dokonanego zakupu oraz wystawienie stosownego komentarza. Jeśli jesteś zadowolony z naszej oferty będziemy wdzięczni za ocenę 5 :). Dla tak zadowolonych Klientów, w przypadku kolejnego zakupu gwarantujemy mały upominek gratis, wystarczy w notatkach do zamówienia wpisać informację: GRATIS ZA 5.

JEŚLI JUŻ WYSTAWIŁEŚ NAM KOMENTARZ, PROSZĘ ZIGNORUJ TEN MAIL."

 

Jak dla mnie to już patologiczny zanik godności. Po co to wszystko? W imię statystyk, które jak widać na przykładzie tego sprzedawcy, nawet nie u wszystkich są wiarygodne? Bo przecież łasy na gratisy klient od razu wystawi takiego pozytywa na 5*. Bez sensu jak dla mnie.

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Vryko
#18 Luminarz#

Nie miej pretensji do sprzedawców, a do tych, którzy wprowadzili ten chory system współzawodnictwa, oraz wymagają spełniania  popierniczonych warunków, jak tzw. jakość sprzedaży". Do tych, którzy nie wierząc chyba, że sprzedawcę najlepiej weryfikuje rynek, zmuszają sprzedawców do wyzbywania się godności w zamian za statusy SS itp p.i.e.rdoły. To oni, nie sprzedawcy popierają takie sytuacje. I to oni są za to odpowiedzialni. A sprzedawca, który boi się, że All może odciąć  go od jedynego źródła  zarobkowania, zrobi wszystko. To nie brak godności, a zmuszanie do wyboru pomiędzy nią a kasą.  

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  Nie dziw się ludziom. Dla wielu sprzedaż tutaj, to być albo nie być. Sytuacja by się poprawiła, gdyby kupujący też otrzymywali komentarze i wzorki przy nicku. Dodatkowo, przy przejściu na kolejny poziom, jakiś bonus od Allegro 🙂 Wtedy kupowaliby wyłącznie na Allegro i zbierali słoneczka 🙂 Sprzedawcy dostawaliby oceny i wszystko by samo śmigało, aż miło.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte  Dają upominek przy następnych zakupach. Warunek wystawienie pozytywa. A Ty byś dawał coś stałym klientom gdyby Cię obrzucali goownem czy kwiatami?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Nie, ja się nie bawię w gratisy bo nie mam na to czasu, a już nie jednego negatywa widziałem u różnych firm za to, że klient nie dostał obiecanego gratisa.

U mnie jest krótka piłka. Jest przedmiot, jest cena. Komuś pasuje to kupuje, nie pasuje to idzie i szuka gdzie taniej, albo dostanie coś w gratisie. Nie mam czasu na takie **piiip**oły. Choć zdarzają się "asy", którzy zrobią zakupy np. na raptem 30zł a jeszcze w uwagach piszą, że proszą o jakiś gratis. Wtedy nie wiem czy się śmiać z tego czy co.

Mi stali klienci nie zachodzą za skórę 🙂 Mam wielu od prawie początku działalności.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte  "zrobią zakupy np. na raptem 30zł a jeszcze w uwagach piszą, że proszą o jakiś gratis."

A  chomiczka  mu w klateczce zaproponuj,  może otrzeźwieje😂

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@konto zamknięte   No nie,  jesteś następnym który  wrzuca  wszystkich do jednego worka 😐

Ja akurat jestem  w większości  kupującym  i wcale nie liczę  na jakieś  gratisy,  które  zresztą  najczęściej  prędzej czy później do  śmietnika idą.  A  ponadto owe gratisy jeszcze kłopot mogą przynieść,  bo było już gdzieś  opisane  że  w razie  wymiany  czy reklamacji  gratis jest ważniejszy niż zakupiony przedmiot.

Ale  takie  maile  albo  notatki  podczas zakupu  od  sprzedawców dostaję,  i wcale się nie dziwię  takiemu obyczajowi, wiadomo  do  czego  prowadzą  nadmierne restrykcje.

Kiedyś  broniłem systemu ocen,  dawno temu  był to system chory,  teraz  przeciągnięto  strunę  zupełnie w drugą stronę, system jest  znowu  chory, tym razem  z krzywdą dla sprzedających.

W zakładce  "Zgłoś  swój pomysł"  jest  propozycja  aby  Allegro  uznawało  niewystawione  oceny  jako pozytywne 3x5.  Jest  to jakiś pomysł  dla  złagodzenia  systemu, namawiam więc  czytających  do poparcia  tego wniosku  poprzez  kliknięcie  łapkę  w  górę.

Może  to coś pomoże?

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie mam nic przeciwko gratisom ale tylko wtedy gdy sam decyduję komu dorzucić jakiś upominek i bez jakichkolwiek dopisków co bym za to oczekiwał ,najczęściej to klienci sami upominają się że mile widziany gratis dla starego klienta .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

No tak, ja też czasami stałym klientom coś dorzucę. Tak od siebie. Natomiast jak widzę w uwagach tego typu teksty to niestety, ale działa to na mnie jak płachta na byka.

Poza tym, tak naprawdę takie "wymuszanie" 5* za gratis to też łamanie 11.5 i 11.6 regulaminu 😉 Bo to też czasami nie do końca zgodne z przebiegiem transakcji.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

Ale coś jest na rzeczy. To jakiś durny mechanizm uaktywniający żebraninę. Za chwilę na forach będą drwić że na Allegro jak kupisz spinacz to będą Cię namawiać na rumuńskiego fiata. Panda, Pan da, Pan daaaa......

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

Poza tym jak nie ewoluowanie postawy agresywnej : "Jak nie wycofasz chamie negatywa to ja Cię łachu do sądu do jakiegoś sklamrzenia przymówek i innych takich (tu facet ma rację) poniżających godność zachowań.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959  No tak "dla kupujących" a wypowiadają się sami sprzedawcy. Oczywiście ze to chory system i nie ma nic wspólnego z uczciwością, Większość tych tzw najbardziej uczciwych sprzedawców nawet tu nie przyznaje się,a nawet ukrywa pod zmienionymi kontami, piszą że ktoś ma ileś kont a sami się ukrywają.

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  Jestem świadom (już 🤣) ale to dobrze że tutaj to wpadło. Jakiś kupujący może przeczytać i coś go najdzie, jakaś myśl, świadek Jehowy?. I innym lepszym okiem spojrzy na drugą stronę baryka...... sorry lady.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Awo7959 No jakby jeden się nawrócił to już sukces.😁

oznacz moderatorów

Awo7959
#12 Orędownik#

@LEW433  To sukces już masz. pzdr"neofita"

oznacz moderatorów

Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

WITAM,ZEBY STRACIC SMARTA WYSTARCZY SPASC PONIZEJ 98%,CO SIE DZIWIC ,ZE LUDZIE JAKOS SOBIE RADZA W TYM CHORYM SYSTEMIE OCEN.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Firma_Karwil No tu pisał @Awo7959 o wyścigu szczurów i coś w tym jest.

oznacz moderatorów

Firma_Karwil
#10 Popularyzator#

PRAWDZIWA KORPORACYJNA ROBOTA.MAMY ZGLASZAC SWOJE POMYSLY,TO ZGLASZAM-ZEBY WYSTAWIC NEGATYWA NAJPIERW TRZEBA OTWORZYC DYSKUSJE .MYSLE ZE 99%PROBLEMOW BY TO ROZWIAZALO.OFICJALNY SKLEP ALLEGRO Z OCENAMI STOI DOSC SLABO,SPORO TYCH NEGATYWOW,JAK NA WZOR DO NASLADOWANIA.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Firma_Karwil Tam u góry jest zakładka "zgłoś swój pomysł'. Życzę powodzenia.

oznacz moderatorów