anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usunięcie telefonu sprzedawcy z zakładki o sprzedającym

mexanoutlet
#9 Pomysłodawca#

Usunięcie numeru telefonu z zakładki o sprzedającym bardzo utrudni kontakt z klientem. Brawo za pomysł. 

oznacz moderatorów
51 ODPOWIEDZI 51

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@msniezek Niby tak, ale wciąż uważam, że ukrycie telefonu sprzedającego nie jest rozwiązaniem. Wiem, że "zakupy przez telefon" nie gwarantują bezpieczeństwa zakupów, ale trzeba mieć na uwadze głównie to, że kupujący nie dzwonią do sprzedających po to, żeby kupić poza Allegro. Będąc z Tobą w 100% szczery, przez 5 lat nie otrzymałem telefonicznie ani jednego zapytania na temat zakupu poza serwisem (z możliwością rabatu). Pytanie o rabat otrzymałem tylko mailowo i to z kilka razy, nawet tych wiadomości już nie mogę znaleźć.

Ja naprawdę wolę, żeby kupujący dzwonili do mnie przed zakupem, dzięki temu wszyscy oszczędzimy czas na niepotrzebne zwroty.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@DarkStoorM im nie tylko o prowizję chodzi, ale też chcą aby opisy były na tyle dokładne i jasne, żeby klient się nie wahał i nie musiał czegoś wyjaśniać, tylko od razu klikał w kup teraz.

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

Myślę, że i po zakupie telefon nie powinien być widoczny, w końcu ktoś może chcieć coś dokupić poza allegro!

😉

 

oznacz moderatorów

gierland
#12 Orędownik#

Sprawa jest oczywista, niezależnie od tego w jakie słowa zostanie to ubrane, chodzi o wyeliminowanie kupowania/sprzedaży poza Allegro. Przed dokonaniem zakupu numer telefonu ma być niewidoczny a po dokonaniu zakupu kupujący wraz z innymi danymi już go dostaje...

oznacz moderatorów

mexanoutlet
#9 Pomysłodawca#

I wtedy może dokonać zakupu poza Allegro :))))

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Każdy sklep któremu zależy na kliencie dokłada do wysyłki wizytówkę lub ulotkę ze swoimi danymi w tym numerem telefonu ,jak klient jest zadowolony z towaru i obsługi wróci i zamówi poza allegro bo tak ma pewne że kupi taniej choćby o koszt prowizji którą sprzedawca musi doliczyć do ceny ,poza tym ma też dane sprzedawcy po zakupie .

oznacz moderatorów

wiciu27
#7 Wielbiciel#

Szanowni Państwo,

Dziś podczas kontaktu z konsultantem Allegro dowiedziałem się, że allegro usunęło możliwość wyświetlania nr telefonu do sprzedającego z sekcji poniżej oferty konkretnie "O sprzedającym" pomimo poprawnego uzupełnienia tych danych w ustawieniach sprzedaży.  Uważam to za sprawę skandaliczną, konsultant motywował to jednym z argumentów typu "aby nie dochodziło do nadużyć i sprzedawca nie umówił się na transakcje z potencjalnym klientem poza allegro" ale za to jak kupi no to oczywiście otrzyma nr tel (WTF?). No cóż może Allegro powinno podnieść prowizję jeszcze bardziej wówczas na pewno nie będzie dochodzić do nadużyć, ponieważ będą handlować tylko korpo a już teraz małe firmy otrzymują mniejszą marżę na swoich produktach niż allegro prowizję. Czy to sprzyja uczciwej konkurencji i dobru chociażby konsumentów którymi wszyscy jesteśmy? Klient, który zainteresowany jest moim produktem nie może na szybko do mnie zadzwonić i zapytać mnie o konkretne dla niego szczegóły, bo musi usiąść przed klawiaturą i to napisać i poczekać aż ja w gąszczu maili od razu mu odpowiem, nie mogę wejść w dialog z potencjalnym klientem i wyjaśnić mu szczegółów, na których mu zależy. Uważam, że jest to celowe działanie na szkodę zarówna sprzedających jak i kupujący. Allegro z góry zakłada, że sprzedający jest oszustem. I tu pytanie do Szanownych reprezentantów Allegro, czy hipotetycznie zakładając, że sprzedający i kupujący umówią się na sprzedaż poza allegro w korespondencji przez Allegro to Wy będziecie o tym wiedzieć? Czy korespondencja Sprzedającego i Kupującego jest weryfikowana przez allegro? Czy allegro czyta korespondencję użytkowników? Co w tym przypadku z zawartymi w korespondencji danymi osobowymi? Może allegro kupi od sprzedających towar w hurcie i samo zacznie sprzedawać, jeżeli osoba zainteresowana moją ofertą nie może nawet do mnie zadzwonić. Kiedy allegro posunie się do anonimizacji nazwy i danych firmy??

Pozdrawiam wszystkich 

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

następna kpina, zawsze dzwonię do sprzedawcy aby dopytać o produkt, czekanie na odpowiedź to totalna porażka jak się chce coś szybko kupić bo np. zależy mi na czasie, a jak zapytam sprzedawcę o numer telefonu to też nie będzie mógł podać? Czyli wychodzi na to że powinnam coś kupić, nie płacić dostanę nr tel i wtedy dopiero zadzwonić, a jak mi nie przypasuje to niech się bawi w anulowanie.

Zmiana dotyczy numeru telefonu i adresu mejlowego, które podajesz w zakładce O sprzedającym. Wprowadziliśmy ją w ofertach w większości kategorii – z wyłączeniem ofert o charakterze ogłoszeniowym. W nich dane kontaktowe nadal będziemy wyświetlać na stronie oferty.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Zgodnie z ustawą sprzedający ma obowiązek podawać dane kontaktowe do siebie przed zakupem. Kontakt jedynie przez "Pytanie do sprzedającego" moim zdaniem nie spełnia tego wymogu, ponieważ przesyłane wiadomości są filtrowane i mogą być blokowane przez Allegro.

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

no ale allegro będzie to blokować, dla mnie to już szczyt głupoty.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@orbitkownia_pl Allegro zapewne niechcącego usunęło te dane😁, a tak na seria zrobione jest to po żeby nie kupować poza ALL.

oznacz moderatorów

orbitkownia_pl
#11 Animator#

Czyli lepiej szukać e sklepu, zadzwonić dowiedzieć się o produkt niż męczyć się z pytaniami przez formularz. Będzie jeszcze więcej zwrotów niż do tej pory

oznacz moderatorów