anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Usuwanie wiadomości z "centrum wiadomości"

MrProfeska
#8 Zapaleniec#

Cześć,

czy można w jakiś sposób usunąć wiadomości z "centrum wiadomości"? Jeżeli nie, to czy taka funkcjonalność jest kiedyś planowana?

oznacz moderatorów
114 ODPOWIEDZI 114

konto zamknięte
Nie dotyczy

też się nad tym zastanawiałem, tak samo jak o usuwaniu wiadomości z AL 🙂

oznacz moderatorów

MrProfeska
#8 Zapaleniec#

No i jeszcze przydałoby się usuwanie z powiadomień... bo co mi z tego, że mogę sobie z listy kupionych usunąć co kupiłem jak nie chcę żeby ktoś widział, jak nie da się usunąć tego z automatycznie przychodzących wiadomości w centrum wiadomości i powiadomień... Czy ktoś z ekipy allegro może się wypowiedzieć na ten temat?

Skoro można, to pozwolę sobie zawołać: @msniezek 

 

edit:

widzę, że nie tylko ja mam do tego zastrzeżenia:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/dyskusje-kupuj%C4%85cych/jak-usun%C4%85%C4%87-elementy-z-listy-pow...

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@MrProfeska Kto miałby to zobaczyć? Pozwalasz innym używać swojego konta allegro?🤔

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrProfeska W tej chwili nie ma takiej możliwości, ale planujemy dodać taką funkcję w przyszłości. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Witam,

Kiedy dokładniej wprowadzicie możliwość pełnego zarządzania wiadomościami znajdującymi się w panelu "Wiadomości" w Allegro Lokalnie / Allegro ?

Zgłosiłem do Państwa prośbę o wprowadzenie takiej funkcjonalności 31 Styczniu 2020 roku (zgłoszenie # "08176373" [ ref:_00D24aE05._5001o4JQRhJ:ref ] ) jednak do tej pory dostaje cały czas informację, że "... planujecie Państwo to zrobić" - to jest na to jakaś road-mapa, czy nie ? ... Jak na razie przez pół roku nic się w tej kwestii nie zadziało 😉

Szczerze mówiąc trochę dziwi mnie "prze-sztywnienie" funkcjonalności Państwa rozwiązania, które niestety nie spełnia podstawowych funkcji, jakie są dostępne w prostych czatach tego typu - np. RocketChat (opcja usunięcie całego wątku, lub wybranej wiadomości). Czasami w prowadzonej korespondencji znajdują się dane, które niekoniecznie powinny być przechowywane w nieskończoność, np. dane osobowe - numery telefonu, adresy osób kupujących przedmioty, itp. RODO jednoznacznie określa, że każdy powinien mieć możliwość usuwania takich informacji zaraz po ich przetworzenia i funkcja usunięcia wątku/wiadomości powinna być Wam jak najbardziej na rękę ... a mam wrażenie, że Wam na tym nie zależy 😉

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkun Twoje zgłoszenie ze stycznia dotyczyło kwestii usuwania wiadomości z czatów na Allegro Lokalnie, a nie usuwania konwersacji ze sprzedającym w Centrum Wiadomości. Samo Centrum wystartowało 17 marca, więc aby Twoje zgłoszenie go dotyczyło, musiałbyś mieć dar przewidywania przyszłości. W tej chwili nie mogę jeszcze podać konkretnej daty wprowadzenia możliwości usuwania wiadomości, ale konsultowałam sprawę z naszym ekspertem Sebastianem (mogliście go poznać w tym wątku), który potwierdził, że dane nie są "przechowywane w nieskończoność", tylko usuwane po 6 miesiącach. 

@Knowhere Stety, niestety muszę podziękować i odmówić, bo to byłaby łapówka 😉  

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

Dziękuje bardzo - faktycznie, chociaż mechanizm jest bardzo podobny (przynajmniej na pierwszy rzut oka). Czy ten okres dotyczy również czatu na Allegro Lokalnie ? Jeżeli tak, to niebawem sprawdzę, czy wiadomości po 6 miesiącach faktycznie znikną 😉 ... z mojej perspektywy jest to wystarczające rozwiązanie.

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkun Nie, dotyczy to wyłącznie Centrum Wiadomości, a nie korespondencji w ramach czatu na Allegro Lokalnie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

To gdzie można się z tym zwrócić, aby dotyczyło to również chatu na Allegro Lokalnie ? Nie ukrywam, że ostatecznie taka opcja jest alternatywnym rozwiązaniem mojego zgłoszenia 😉

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Tharkun Przekazałam Twoją sugestię i zgłoszenie do właściwego zespołu, ale na ten moment wprowadzenie takiego rozwiązania nie jest planowane. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

@

oznacz moderatorów

MrProfeska
#8 Zapaleniec#

@_HolaOla_  Powiem tak... skoro jest możliwość usuwania z listy kupionych rzeczy, to nie dawanie użytkownikowi możliwości usuwania powiadomień tak na prawdę robi pierwszą funkcjonalność bezużyteczną, nawet pomijając fakt czy ktoś usuwa zakup żeby zachować porządek czy też po to żeby ktoś nie widział co kupił.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@MrProfeska W tym wątku dyskutujemy o wiadomościach i konwersacjach ze sprzedającym w Centrum Wiadomości, a nie o powiadomieniach. Jeśli chcesz zrezygnować z powiadomienień od Allegro, wystarczy, że odznaczysz odpowiednie zgody na liście w tej zakładce

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

toona2
#2 Obserwator#

Minęło już 2 lata i nadal nie można usunąć konwersacji z AL 🤦‍:płeć_żeńska: też mnie to denerwuje.

oznacz moderatorów

QYP
#8 Zapaleniec#

Ja mam wiadomości na Al. lokalne które "wiszą"  już tam od wieków i też chciałbym się tego pozbyć. Najstarsza jest z lutego 2020,czyli od samego początku kiedy pierwszy raz coś tam napisałem.To jest conajmniej dziwne że nikogo z decydentów Allegro to nie obchodzi,bo przecież gro ludzi unika tej formy kontaktu właśnie dlatego że to potem zostaje,a przecież właśnie po to jest ten czat żeby ludzie z niego mogli korzystać.Niby dostęp do konta mam tylko ja,ale sam w domu nie mieszkam i nie bardzo mi się podoba że ktoś z domowników mógłby coś tam wypatrzeć choćby przez przypadek.Chcąc komuś zrobić prezent-niespodziankę ,muszę za każdym razem uważać żeby nie zostawić tego na widoku,nie mówiąc już o zakupach którymi niekoniecznie chcę się pochwalić .Ja osobiście (i pewnie nie tylko ja) mam ograniczoną funkcjonalność jeśli chodzi o korzystanie z portalu ,bo o ile używanie telefonu do zakupów nie jest kłopotliwe to używanie normalnego monitora czy wręcz telewizora już tak,bo każdy w domu może zobaczyć co kupowałeś.Trzeba się z tym chyba pogodzić że portal stworzony jest do zbijania kasy a nie dla nas i skoro dalej jest z tym tak jak jest to pewnie ma to jakieś finansowe uzasadnienie i pośrednio podnosi zysk.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@QYP rozumiem to, a Wasze uwagi przekazujemy na bieżąco do osób, które zajmują się rozwojem Allegro Lokalnie. Na razie możliwość usuwania wiadomości jest dostępna w Centrum Wiadomości Allegro, mam nadzieję, że wkrótce będzie to też możliwe na Allegro Lokalnie. 
Gdy tylko otrzymamy informacje na ten temat, na pewno damy znać w tym wątku. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

QYP
#8 Zapaleniec#


@la_nika  napisał(a):

 Wasze uwagi przekazujemy na bieżąco do osób, które zajmują się rozwojem Allegro Lokalnie.

 

Więc albo przekaz kuleje,albo nikogo to nie obchodzi,albo tak jak napisałem wcześniej ma to podłoże finansowe.Pożyjemy ,zobaczymy,bo jak na razie jest "grochem o ścianę".

oznacz moderatorów

Tharkun
#9 Pomysłodawca#

la_inka: "... rozumiem to, a Wasze uwagi przekazujemy na bieżąco do osób, które zajmują się rozwojem Allegro Lokalnie ..." Kupa śmiechu - jakbym słyszał Premiera :0 ... O ile pamiętam pierwszą wiadomość o problemach z usuwaniem wiadomości na AL napisałem 23-06-2020. Czyli biorąc pod uwagę to co napisałaś, ponad 2 lata zgłaszane przez nas uwagi są przekazywane na bieżąco i osoba decyzyjna w tym zakresie ma te informacje w poważaniu (delikatnie mówiąc). Może czas na radykalne zmiany nie tylko w zakresie funkcjonalnym portalu, ale i w składzie osobowym. Prawda jest taka, że portal AL się nie rozwija od dłuższego, odcina tylko kupony, a konkurencja depcze po piętach 😉

oznacz moderatorów

QYP
#8 Zapaleniec#

Coś się ruszy w temacie? 

oznacz moderatorów