anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uszkodzony towar, sprzedający nie chce uznać reklamacji

rybkadominika
#1 Nowicjusz#

Witam, 

Zakupiłam towar, który po rozpakowaniu okazał się uszkodzony w dwóch miejscach. Wymiana korespondencji ze sprzedającym nie przyniosła żadnego rezultatu, gdyż twierdził, że uszkodzenie nastąpiło w trakcie rozpakowywania towaru, co nie było prawdą. Stwierdzili ponadto, iż nieuznają reklamacji. Sprawę zgłosiłam do POK, otrzymałam wiadomość, iż allegro uznało moje roszczenie oraz że pieniądze zostaną zwrócone. Co mam teraz zrobić z otrzymaną przesyłka? Z góry dziękuję za odpowiedź 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

xyz96
#21 Demiurg#

@rybkadominika Bardzo dobrze, że Allegro przyznało Ci rekompensatę. Jeżeli sprzedawca będzie musiał zwrócić Allegro wypłaconą Tobie kwotę z POK, być może upomni się u Ciebie o zwrot towaru. W takiej sytuacji, gdy już otrzymasz pieniądze z POK, udostępnij mu towar do odbioru jego własnym transportem lub niech Ci prześle pieniądze na jego odesłanie. Wadliwy towar odsyła się na koszt sprzedawcy. Być może Allegro nie będzie żądało od sprzedawcy zwrotu kosztów wypłaconej Ci rekompensaty, wtedy towar możesz pozostawić sobie. Allegro nie jest zainteresowane towarami, za które wypłaca rekompensaty. W mailu od Allegro w sprawie POK powinnaś mieć informację, czy wypłata pieniędzy z POK wiąże się z konsekwencjami dla sprzedawcy, czy nie. Te ewentualne konsekwencje to konieczność zwrotu środków.

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@xyz96 Odpukać, nic podobnego mi się nie przytrafiło, ale dobrze wiedzieć, co i jak. Dziękuję skarbnico wiedzy za Twoje cenne rady ☺️

Wiola
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Wioletta2701  🙂

oznacz moderatorów