anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

UWAGA na fałszywe SMS-y! [phishing]

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

Dostaliśmy informację o trwającym ataku, który ma na celu wyłudzenie Waszych danych. Nie dajcie się oszukać!

Jeśli otrzymaliście sms z linkiem do strony przypominającej Allegro Lokalnie, nie podawajcie na niej swoich danych.

Jak działają oszuści
Otrzymaliśmy zgłoszenia, że w przypadku kupujących chodzi o wyłudzenie płatności. Fałszywa strona żąda danych karty płatniczej. Natomiast sprzedający otrzymują wiadomość dotyczącą faktycznie wystawionej oferty, która wyglądać może tak:
 

phi2.jpg

 "Klient N688345 kupił towar przez Allegro. Zapraszamy do odebrania kwoty: g0o.cc/gKSv. Uwaga. Nie podawaj linku obcym".
 
Po linku traficie na stronę "swojej" oferty, gdzie zamiast przycisku KUP TERAZ zobaczycie ZDOBĄDŹ FUNDUSZE
 
Uwaga!
  • Po kliknięciu link logowania/odebrania pieniędzy - sugerujemy zmianę hasła Allegro oraz przeskanowanie urządzenia przy użyciu programu antywirusowego.
  • Jeśli podaliście dane karty czy logowania do banku, ale nie zatwierdziliście płatności, zastrzeżcie kartę, zmieńcie pin. Możecie również skontaktować się z bankiem w celu wprowadzenia dodatkowych zabezpieczeń.
  • Jeżeli wykonaliście wpłatę, koniecznie skontaktujcie się ze swoim bankiem i zgłoście sprawę na policję.
 
   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

cleoratmed
#1 Nowicjusz#

albo sms o treści "TWOJA PACZKA ZOSTAŁA WSTRZYMANA Z TYTULU NIEDOPLATY 0,50PLN. Przepraszamy za utrudnienia. Prosimy uregulować należność :  https://cennik-paczki.fun?poczta/503948098/687374

a paczka już w paczkowamcie haha 

i to już któryś raz jak tylko robię zakupy w allegro..nie zależnie od rodzaju dostawy.

 

Jestem ciekawa jakim cudem ktoś wie, ze są robione zakupy....wyciek danych ??

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@cleoratmed To o czym piszesz, to akurat inna kampania scamowa (nie ta, o której tu mowa).
W tym wątku https://spolecznosc.allegro.pl/t5/blog/uwaga-kolejna-fala-phishingu/ba-p/43941 zamieściłem sporo linków do artykułów nt. takich i podobnych prób wyłudzeń.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

piimaa
#13 Ambasador#

Jeśli ktoś nie prowadzi firmy, nie handluje, ma telefon prywatny to jest na to wszystko sposób. Wystarczy uruchomić blokadę połączeń TYLKO Z KSIĄŻKI TELEFONICZNEJ oraz załączyć u operatora BLOKADĘ POŁĄCZEŃ PRZYCHODZĄCYCH Z NUMERÓW ZASTRZEŻONYCH.

Ja już 6 lat działam w takim trybie, znaczy się NIE MA TWOJEGO NUMERU w mojej książce to nawet nie dowiem się że DZWONIŁEŚ, dosłownie kompletna cisza (iPhone 5s). Doskonały sposób na święty spokój a gdy coś kupuję np. na Allegro to w kontaktach mailowych zawsze jest dopisek w stopce:  Nie dodzwonisz się pod mój numer jeśli Twój numer nie znajduje się na mojej liście (bloada) / preferuję kontakt mailowy.

I po ptakach...

Święty spokój z teleankieterami, obcymi, nieznanymi, wydzwanianiem po nocach i tak dalej. Ustawiam telefon na rózne profile, one startują automatycznie o określonej godzinie (np. DOM, PRACA, ZNAJOMI, DALSI ZNAJOMI, INNE) i niech świat sobie DRYNDA ile WLEZIE...

Ważną rzeczą w dzisiejszych czasach (chodzi o bezpieczeństwo) jest posiadanie kilku kart SIM, niestety. Polecam ten trik wszystkim tym, którzy ogłaszają się w słynnych portalach ogłoszeniowych, tam wystarczy zapodać numer raz i zaczyna się LAWINA, moim zdaniem nie wolno dzisiaj czegoś takiego robić że... na jednym numerze mamy dom, pracę, dzieci, rodzinę, firmę, handel i inne, o nie, nie... to nie czasy ERY TAK-TAK z 1998 roku gdzie minutka kosztowała 3,16zł brutto i przez cały miesiąc nikt nie dzwonił :))))

a w przypadku posiadania firmy i braku możliwości wykorzystania powyższych ... warto od czasu do czasu zatrzymać się na chwile w takich serwisach jak np.:

https://infonumer.pl/

i kilku innych (tych największych).

Warto posiedzieć chwilkę (dzionek...) i spisać np. do Excela wszystkei NAJCZĘŚCIEJ wyszukiwane, będzie tego sporo ale... po wygenerowaniu pliku VC z kontaktami można zaimportować telefonem i od razu wrzucić na listę BLOKOWANE.

Od czasu do czasu podglądam te BLOKOWANE u siebie i powiem szczerze że minimum 2,3 razy w miesiącu trafi się jakiś numer z listy...

 

 

 

oznacz moderatorów