anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Uwaga oszuści

rafal2014
#7 Wielbiciel#

Uwaga na mail alleqro@gtafastmoney.pl  podszywa się pod allegro i pod pozorem zaległych opłat próbuje wyłudzić przelew. U mnie była to kwota zaległości w mailu 2,54 zł a rzeczywisty przelew 300 zł.

oznacz moderatorów
86 ODPOWIEDZI 86

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@mlynos1  Już wszyscy o tym wiedzą 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@WREDZIA-W1  No co Ty pierwszy post dzis 😄 powinni to jakoś podwiesić czy baner jak zakłada sie nowy temat na forum 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Bo to spam jest sporo wątków na forum, maile biorą z list mailingowych i wysyłają jak leci a nóż ktoś sprzeda dane do konta bankowego 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Marcin-20
#1 Nowicjusz#

Dostałem to samo, to podpucha... wystarczy spojrzeć na maila z jakiego zostało to wysłane. Prawidłowy byłby costam@allegro.pl a nie, jak w moim przypadku  Bez tytuł.png

oznacz moderatorów

aga_zeb
#7 Wielbiciel#

przyszedł mi taki mail 

Prosimy o natychmiastowe uregulowanie zobowiązania!
24 mar 2020 17:46 (5 minut temu)
Allegro Sp. z o. o. 
do
Odpowiedz
 
 
 
 
 
 

 

Szanowny Pani/Panie,

Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji.

 

 

Prosimy o wpłatę 2.32.

ZAPŁAĆ

Potwierdzenie rejestracji oznacza akceptację Regulaminu Allegro.
 
 
 
Masz pytania? Skorzystaj z Centrum Pomocy 
 

Pobierz aplikację Allegro, kupuj gdziekolwiek jesteś

 

Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 34 000 000 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@aga_zeb Nastepujące kroki :

1. Przeczytaj posty o pishingu na tym forum

2. To nie jest email z adresu Allegro

3. Ni klikaj na nic, zignoruj

4. Napisz do allegro ( zgłoś)

Próba wyłudzenia hasła/pieniędzy

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

aga_zeb
#7 Wielbiciel#

tak  mi się wydawało dziękuję

oznacz moderatorów

agus8009
#1 Nowicjusz#

Dostałam identycznego emaila.

 

oznacz moderatorów

Alina_1960
#8 Zapaleniec#

to są fałszywe maile, chodzi o dostep do waszego konta bankowego,nie płaćcie!!!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

następny mail przyjdzie od:

do
Odpowiedz
 
😂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Czy to jakaś mania jest, że każdy z osobna musi napisać o tym post?

oznacz moderatorów

Alina_1960
#8 Zapaleniec#

Dziś otrzymałam wiadomość na maila ,że mam nie załacony rachunek w kwocie 2,32 zł z grożbą zamknięcia konta i podania do windykacji, widać od razu ,że to chodzi o wyłudzenie dostępu do konta bankowego,uwa żajcie, Allegro powinno wysłać odpowiednie ostrzeżenia dla allegrowiczów.

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Tak tak wszyscy wiemy o tym jest kilka wątków na ten temat, nie klikać, kasować 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

buj siem! kosmici to wysłali! jusz niedógo pszylecom po ciebje!

oznacz moderatorów

filipjurek1985
#7 Wielbiciel#

czesc ja dzis wlasnie dostalem taki meil przed chwila z adresy payoner@payoner.pl Allegro Sp. z o. o. ze nie odnotowali wplaty do dnia dzisiejszego zobowiazania wynosi 3.32 wiec to oszusci wchodzilem na konto allegro i nic nie pisza ze zzalegam z czyms dziwne bo nie sprzedaje nic tylko kupuje wiec nie musze nic placic probowalem zaplacic logujac sie na strone banku nie chce mi przejsc dalej na szczescie a raz kazalo podac mi kod sms ktory nawet nie przyszedl smsem nic nie przyszlo wiec chyba mam zabezpieczenie w banku by nie robic przelewu i teraz czytam ze inni tez dostaliz  innego adresu taka sama tresc wiec to oszusci sa?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@filipjurek1985, to wszystko oszusty, ale ogarnięci odbiorcy maili od razu je kasują 🙂

oznacz moderatorów

lukasznowak
#7 Wielbiciel#

@filipjurek1985 jeżeli logowałeś się gdziekolwiek (do banku, na allegro) z linka w otrzymanym mailu, to proponuję od razu pozmieniać hasła i sprawdzić ustawienia bezpieczeństwa. Przy okazji sprawdziłbym historię transakcji na koncie.. 

oznacz moderatorów

depeche-d1
#7 Wielbiciel#

Cześć. Ja też przed momentem dostałem e-maila o takiej treści: 

Szanowny Pani/Panie,

"Do dnia dzisiejszego nie odnotowaliśmy wpłaty Twojego zobowiązania. Zobowiązanie na dzień dzisiejszy wynosi 2.32, aby zapobiec blokadzie konta prosimy o natychmiastową wpłatę. Brak wpłaty równoznaczny jest z rozwiązaniem umowy, blokadą konta i przekazaniem długu do windykacji"


Strona graficznie wygląda na oryginalną ale po pierwsze wiadomość przyszła na e-maila mojej żony, która nie ma konta na Allegro, po drugie jest napisana w tonie prawie rozkazującym. To wzbudziło moje podejrzenia. Ponadto antywirus zablokował możliwość otwarcia zakładki ZAPŁAĆ.

E-mail przyszedł z adresu: payoner@payoner.pl

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

usuń, to nie allegro przecież 🙂

oznacz moderatorów

marike2
#7 Wielbiciel#

Witam dziś otrzymałem wezwanie o przelanie 2.32PLN żebym korzystał dalej z konta mam przelać w innym przypadku bede mial zablokowane konto

oznacz moderatorów