anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Włamanie na moje konto zakup za 12999zł

Client:91053763
#7 Wielbiciel#

Witam

W dniu dzisiejszym ktoś włamał się na moje konto allegro. Dokonał zakupu Apple iPhone 14 Pro Max 1TB Deep Purple 2022 za 12 999zł o godzinie 18:51. w momencie "wybudzenia" telefonu  wyskoczyła mi strona do logowania banku aby dokonać zapłaty za zakup. Nacisnęłam przycisk wstecz na telefonie, po czym wyskoczył komunikat czy anulować płatność. Zorientowałam się że coś jest nie tak. anulowałam. nastąpił powrót do allegro. natychmiast anulowałam zakup. na adres mailowy przyszła mi wiadomość że dokonałam zakupu towaru. dodam też że w momencie dokonywania zakupu nie miałam telefonu w ręce. co mam teraz zrobić? zgłosić to na policje? proszę o pomoc moderatorów allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

az1rael
#21 Demiurg#

Tak na policje plus notatka z czynnosci sluzbowych z policji ze przyjeli zawiadomienie @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Oraz zmienić hasła.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:91053763  dobrze, że zachowałaś czujność i nie potwierdziłaś zakupu, płatność jest już anulowana, zgłosiłam tę sprawę do Działu bezpieczeństwa z prośbą o zabezpieczenie Twojego konta, natomiast otrzymałam odpowiedź, że nie doszło do włamania na Twoim koncie. 
Wygląda to bardziej na przypadkowy zakup, być może kto ma dostęp do Twojego urządzenia próbował dokonać tego zakupu. 
W takiej sytuacji nie musisz iść na policję, ale dla bezpieczeństwa warto, abyś zmieniła hasło. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

Client:91053763
#7 Wielbiciel#

Witam. Dziękuję za odzew. Byłam już w dniu dzisiejszym na policji ale nie przyjęli zgłoszenia ponieważ nie "straciłam" pieniędzy. Mój przypadek wygląda na taki, jak by ktoś przejął mój telefon zdalnie. Nie wiem czy to był wirus czy bot, czy jeszcze jakoś inaczej. Fartem że wzięłam tele w ręce dosłownie 4 min po dokonaniu zakupu. Anulowalam płatność i anulowalam zakup. Mogłam sterować telefonem normalnie. Zmienilam hasła i przywrocilam ustawienia fabryczne telefonu. To bardzo dziwne było. Nie wiem jak mam teraz zabezpieczyć telefon żeby to się nie powtórzyło. Dziwne też było to że adres dostawy był taki jak zwykle wybieram, paczkomat w  miejscowości obok. 

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

Kiedyś był tu wątek z opisem, że telefon sam robił zakupy po włożeniu go do kieszeni 😀

oznacz moderatorów