anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

W jaki sposób zgłosić sklep który sprzedaje produkty podrobione?

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Znalazłem na allegro sklep który sprzedaje produkty podrobione. Sklep posiada tylko kilka negatywów, większość ocen jest pozytywna. Większośc osób kupujących nie zdaje sobie sprawy z tego że sprzedawca sprzedał im podróbę produktu ponieważ podróby są bardzo przekonujące. Moim zdaniem allegro powinno skontaktować się ze wszystkimi osobami które zakupiły produkty u tego sprzedawcy (są to setki osób) żeby dokonały samodzielnie weryfikacji produktów które kupiły. Jeśli chodzi o mój zakup, sprzedawca zwrócił pieniądze, jednak są setki klientów które dostały produkt gorszej jakości i nie są tego świadome. Pytanie do allegro co mogą zrobić w takiej sytuacji?

oznacz moderatorów
58 ODPOWIEDZI 58

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Inne aukcje tego pana:

Dysk SSD 16 TB za 400 zł - myślisz że możemy zaufać sprzedawcy że to był prawdziwy dysk? Przecież nie ma dowodów że to był fejk. A ja tu snuję jakieś domysły. Kupujący byli zadowoleni a ja nie jestem ekspertem więc się nie znam.

Karta SD 1 TB za 90 zł. Kupujący byli zachwyceni, same pozytywy. Wszyscy kupjący są eskpertami (oprócz mnie, ja jestem Januszem co szuka sensacji i teorii spiskowych i nie znam się na niczym) i byli zadowoleni więc to pewnie najlepszy sprzedawca na rynku skoro oferuje takie oferty.

Allegro, oczekuję waszej natychmiastowej reakcji. Ten pan dalej działa i dalej sprzedaje ludziom podróby produktów. Do tej pory nie zrobiliście nic w tym temacie. Zmieńcie też regulamin i zabrońcie sprzedającym oferowanie łapówek w zamian za zmianę oceny.

https://allegro.pl/oferta/karta-pamieci-microsd-1tb-profesjonalna-adapter-11945812771?snapshot=MjAyM...

https://allegro.pl/oferta/szybki-dysk-twardy-zwenetrzny-16tb-ssd-gratis-11985634797?snapshot=MjAyMi0...

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Villqq Czytam wpisy w tym temacie i jestem strasznie ciekawy dlaczego tak się uwziąłes na tego gościa ? Co on ci zrobił ? Przejechał psa, kota ? Poderwał dziewczynę ? Rzucasz oskarżemniami bez żadnych dowodów, tylko wg własnego widzimisie, bo za tanio ? Jakoś inni klienci są zadowoleni. Jeżeli przedmiot spełnia oczekiwania to wszystko jest ok. Sądząc po twoich wpisach to ty się kreujesz na experta od podróbek. A co do cenn, to ja też kiedyś kupiłem 5 kart 128 GB po śmiesznej cenie 12zł / szt. To było dwa lata temu, do tej pory działają bez problemów. Może to podróbka, a może nie, ważne że są ok.

@Villqq @Agent051 Darujcie sobie takie pisanie jak do @Ziolko39 , bo nie jestem żadnym znajomym ani rodziną atakowanego. Wydaje mi się, że macie jakiś problem, bo strasznie jedziecie na sprzedającego. I do do tego bez dowodów. Nawet w sądzie obowiązuje tzw. domniemanie niewinności. A wy już wydaliście wyrok - WINNY.

Jeżeli chcecie odpisać to merytoryczne, nie na zasadzie wymyślania moich win. A jeżeli nie to szkoda waszego pisania. Po prostu oleję to ciepłem .....

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Znalazłem kolejnego, też handlujesz podróbami na allegro czy jesteś znajomym kolegi o którym wspomniałem? Coraz was więcej 🙂 Obrońca handlarzy fałszywkami. Allegro oczywiście nic nie robi bo zgarnęło prowizje. A może jesteś pracownikiem allegro i siejesz zamęt na forum specjalnie bo jest to w interesie Allegro? Szukam kolejnych obrońców handlarzy fałszywkami. Wszyscy proszeni są o zgłoszenie do tego wątku.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Villqq GŁUPICH NIE SIEJĄ, SAMI SIĘ RODZĄ !

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Czyli trafiłem w punkt 🙂

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Villqq I to jest własnie metoda ćwierć inteligencji. Jak brakuje argumentów to walnę z piąchy. Poza tym to przydało by się nauczyć czytać ze zrozumieniem. Napisałem "nie jestem żadnym znajomym ani rodziną atakowanego ' Dostałem odpowiedź "czy jesteś znajomym kolegi o którym wspomniałem?" No poziom IQ wprost poraża.

Kiedyś przeczytałem u @Ziolko39 taki fajny wpis. Skorzystam teraz z niego : Gdy życie ci zbrzydnie, a świat stanie się piekłem, wskocz głową do kibla i nakryj się deklem.

Życzę szczęścia w dalszych poszukiwaniach Eldorado podróbkowiczów.

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Każdy może przeczytać wątek panie obrońco i wyciągnąć własne wnioski. Powodzenia w handlowaniu fałszywkami.

oznacz moderatorów

smerfujemy
#10 Popularyzator#

@Villqq Owszem może. I dlatego 99,9 % forumowiczów nie popiera twojego wpisu (nawet na niego nie raguje). Kończę tą dyskusję, bo nie chce mi się zjeżdżac ciągle do piwnicy, żeby się dostosować do twojego poziomu. 

Teraz każdemu kto napisze coś nie po twojej myśli będziesz zarzucał handel podróbkami ?

A tak przy okazji jakby ci się chciało zajrzeć w jedno miejsce, to byś wiedział, że niczego nie sprzedaję.I uprzedzam twoją złotą myśl - z innego konta też nie. Przeczytaj 2-3 razy to może dotrze.

oznacz moderatorów

Client:94057046
#14 Krzewiciel#

@smerfujemy Ostracyzm, mówi ci coś takie słowo? Nie ma problemu, kiedy ktoś sprzedaje produkt marki CINCIANCIAO za małą kwotę. Problem jest, gdy ktoś przykleja mu logo jabłuszka czy innej znanej marki, żeby zarobić. To jest oszustwo, drogi panie. Oszustwo należy tępić. Szczerze nie obchodzi mnie, czy zakupiony produkt działa czy też nie. Chcę produkt taki a taki, a nie coś podobnego. Gdybym chciał coś podobnego, to szukałbym coś podobnego.

Może to dla ciebie jest niezrozumiałe, ale żyjemy w społeczeństwie i niektórzy chcą, aby oszustw było mniej, a oszuści poszli do normalnej pracy zamiast robić ludzi w bambuko. I błagam, nie zasłaniaj się "merytoryką", bo ty żadnych argumentów merytorycznych nie przedstawiasz. "U mnie działa" to spychologia i ignorowanie problemu. "Ale ty napisałeś x" to jest odwracanie kota ogonem. Rozmowa jest o potencjalnym oszuście, jednak to ty zaczynasz komentarz od sugerowania, że trzeba mieć personalny powód do ścigania ich i w sumie to nikomu tacy nie przeszkadzają, dopóki sprzęt działa. Nie widzisz tutaj tak jakby ogromnej ilości hipokryzji? 

Ustalmy sobie jedno - oszustwo jest złe. Sprzedawanie podróbek jako oryginałów jest złe. Nieważne, jaki fikołek teraz popełnisz - stwierdzenia powyżej nie obalisz.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Villqq Jeśli uważasz, że to oferty łamią nasz regulamin możesz je przesłać do weryfikacji przez opcję "zgłoś naruszenie zasad", o czym pisała Ola. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Tak jak już pisałem, to nie jest rozwiązanie, ponieważ żaden człowiek na to nie spojrzy dopuki wystarczająco dużo osób nie zrobi zgłoszenia. Poza tym allegro nie jest zainteresowane usuwaniem takich sprzedawców, ponieważ nie jest to w interesie Allegro. Allegro zgarnęło prowizje, kupujący nie zorientowali się że zostali oszukani więc problem jest zamiatany pod dywan.

oznacz moderatorów

domoweinspiracje
#9 Pomysłodawca#

@Villqqsam Pan niestety nic nie wskóra, jeżeli klienci tego sprzedawcy sami nie zaczną zgłaszać problemu i nie potwierdzą tezy. Są małe szanse, aby tu na ,,gadane'' chociaż część klientów tego sklepu odnalazła wątek i sama zweryfikowała, czy zakupiony towar jest oryginalny czy nie.

Natomiast użytkownicy forum, którzy udzielili się w temacie, mogą się tylko podzielić swoimi przemyśleniami. Realnej pomocy od nich Pan nie otrzyma i od allegro też póki co nie.

Jeżeli chodzi o mnie to nie popieram takich rozwiązań. Uważam, że obecnie bardzo łatwo natknąć się na oszustów, ponieważ pod ofertami są opinie produktów od innych sprzedawców w wyniku połączenia z katalogiem. Widać, że dana oferta jest połączona z ponad 100 ofertami, w których przypuszczalnie mogą być zarówno oryginały jak i podróby. Uważam, że dlatego może być rozbieżność w opiniach, ale nie wykluczone, że ktoś po prostu dostał wadliwy egzemplarz.

Jeżeli zarzuty względem sprzedawcy są słuszne, to jego proceder rozwiąże się po jakimś czasie sam. Jeżeli tamten sprzedawca oszukuje klientów w opisach swoich ofert to sam robi sobie szkodę.

Sprzedawca, który handluje podróbkami słuchawek w gorszej jakości wykonania to prędzej czy później zostanie zasypany zgłoszeniami, bo taki sprzęt nie podziała za długo. Ten sprzedawca ma konto na allegro od 5 miesięcy, więc można uznać, że sytuacja jest dopiero rozwojowa, a ewentualne wyzwania i konsekwencje (dyskusje, POK, fala negatywów) są dopiero przed nim. Jeżeli rzeczywiście rozwiązuje do tej pory sprawy łapówkami, to po jakimś czasie skończą mu się fanty, i nie będzie w stanie ,,uciszyć'' klientów, nawet rabatami, ponieważ zacznie wychodzić na minus.

Oliwa sprawiedliwa, zawsze na wierzch wypływa. To tylko kwestia czasu.
Takich procederów nie da się zakończyć od ręki w pojedynkę.


oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Nie wydaje mi się że problem rozwiąże się sam. Jak widać oszust sprzedawca działa już pół roku i przez dawanie łapówek osobom które odkryły że zostały poszkodowane, udało mu się zachować wysoki procent pozytywnych ocen. Wygląda na to że oszust może prowadzić swoją działalność w nieskończoność przy obecnym stanie rzeczy ponieważ Allegro jest kompletnie niezainteresowane rozwiązaniem tego problemu, jest wręcz przeciwnie, Allegro jest zainteresowane dalszym wspieraniem oszusta ponieważ przynosi im korzyści majątkowe.

Drugi problem polega na tym że z pracownikami Allegro nie da się skontaktować, nie ma takiej możliwości.

Takich procederów nie da się zakończyć w pojedynkę i nie zostaną zakończone ponieważ Allegro nie jest zainteresowane zakończeniem takich procederów

oznacz moderatorów

_Likos_
#20 Guru#

@Villqq  tak naprawde ani allegro jako serwis ani wielu z kupujących nie jest w stanie zweryfikowac podróbek. Taką weryfikacje może przeprowadzić jedynie własciciel danej marki . Duże firmy czesto korzystaja z usług odpowiednich kancelarii które sie w ich imieniu tym zajmują.

Nawet Urząd Celny kiedy podejrzewa podróbki to je rekwiruje oraz kontaktuje sie z przedstawicielem danej marki aby ta potwierdziła że sa to podróbki i ze naruszone zostały prawa własności.

Tak że praktycznie jedynym wyjsciem byłoby poinformowanie o sytuacji własciciela marki. W zasadzie to własciciel powinien byc najbardziej zainteresowny aby podróbki nie byly wprowadzane  na rynek. Myśle także że jeżeli są to podróbki to własciciel marki odpowiednim pismem i krokami prawnymi może spowodować że dana firma/osoba nie wprowadzałby takich produktów nie tylko na allegro ale także na innych portalach.

Moim zdaniem to jedyne rozwiązanie.

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Przy niektórych produktach weryfikacja oryginalności jest bardzo łatwa - produkt zawiera kod który można zweryfikować na stronie producenta. Każdy kod jest unikalny dla danej sztuki produktu, jeśli kod był sprawdzany więcej niż raz(taką informację podaje producent), oznacza to że produkt kod został wielokrotnie użyty dla różnych sztuk towaru - towar jest podróbą.

Wystarczyłoby poinformować kupujących którzy kupili towar u tego sprzedawcy żeby sprawdzili oryginalność produktów bo jest podejrzenie że sprzedawca sprzedaje fałszywki.

Allegro tego nie zrobi ponieważ to nie daje im żadnych korzyści, jest wręcz przeciwnie.

oznacz moderatorów

greg2k6
#2 Obserwator#

Nic nie zrobią, bo prowizję wzięli od sprzedaży, reszta ich nie obchodzi. Handel kontami na Steam czy Epic, Ubu też, niby, jest zabroniony, a zgadnij czy są dostępne.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Zakup bezprzewodowych słuchawek na Allegro to jedynie z oficjalnych sklepów dużych Marek lub dużych elektromarketów.  Jest takie zatrzęsienie podróbek, że to jest wręcz dramat. 

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Mineło trochę czasu a sprzedawca oszust jak działał poprzednio, tak działa dalej. Doszedł kolejny negatyw, oczywiście od kupującego który zorientował się że dostał podróbę. Doszła kolejna usunięta ocena.

Allegro nie zrobiło zupełnic nic, tak tylko przypominam że dla allegro liczy się tylko i wyłączenie prowizja, po otrzymaniu prowizji nie są niczym zainteresowani.

oznacz moderatorów

Villqq
#9 Pomysłodawca#

Tak tylko przypominam że allegro dalej promuje i zachęca do sprzedazy podróbek i dalej nic nie zrobiło z tym sprzedawcą bo jest to w ich interesie. Sprzedawca ma już 7 negatywów i 19 usuniętych ocen od ludzi których sprzedawca przekupił i zaproponował prezent w zamian za usunięcie komentarza i siedzenie cicho. Nowe negatywy dotyczą oczywiście podrób które sprzedaje sprzedawca i są od ludzi którzy zorientowali się że zostali oszukani.

oznacz moderatorów