anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie nowej opcji zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
baxter224
#9 Pomysłodawca#

witam wszystkich zrzeszonych...zaczne od tego,ze dla mnie ALLEGRO to najfajniejsze miejsce dla sprzedajacych i kupujacych...a to dlatego,ze mam jako kupujacy,pewnosc,ze moje zakupy sa po prostu pewne..i pisze to z przekonaniem,jako nie raz tutaj kupujacy..gratuluje tworca i tym,ktorzy nadal rozwijaja ten portal..ale do rzeczy..mam taki pomysl na opcje,ktora wydaje sie sensowna,a ktorej tu nie ma..mysle o ZAPROPONUJ CENE sprzedajacemu...w kazdej sprzedazy,a nie tylko w licytacji..tzn.nie czekam na obnizenie ceny,lecz proponuje wlasna,a sprzedawca akceptuje moja propozycje,lub nie..pozdrawiam..

oznacz moderatorów
144 ODPOWIEDZI 144
kytorr
#13 Ambasador#

reklama konkurencji? ebaj? XD

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@kytorr Tak już jest na innym portalu kolekcjonerskim gdzie mam też swój sklep i szczerze powiem że jest to fajna sprawa i klienci chętnie się targują i tu też tak by mogło być .warto rozważyć,ale mimo takich pochwał jakich tutaj rzadko padają pod adresem tego portalu nie wiem czy allegro się tym zainteresuje

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

pod warunkiem, że nikt nie spamuje oferta np 1 zł gdy towar np kosztuje 100zł. Żeby to miało sens musiałby być mechanizm antyspamowy blokujący "januszów"

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@kytorrTo dziła tak przynajmniej tam gdzie mam swoje pozycje że np. mam coś wystawione za 100 zł ktoś składa propozycję np.80 zł ,ja mam czas 3 dni na to czy ją przyjmę czy nie lub mogę dać kontrofertę np.90 zł i to klient wtedy ma czas na przemyślenie lub może odrzucić od razu .w tym czasie kiedy jedna osoba złożyła propozycję mogą pojawić się inne dlatego jest czas aby można wybrać lepszą dla siebie,jeśli ktoś będzie spamował wpisują np.propozycja 1 zł bo są i tacy to najlepiej nie reagować.jest to fajna forma 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety, chyba nie w każdej kategorii ma to sens, szczególnie na Allegro😁

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Może w każdej nie ale co stoi na przeszkodzie ,jest wielu sprzedawców którzy mają ten sam towar tylko ten co chce szybko dużo zarobić by miał gorszą sprzedaż .targowanie się jest w handlu bardzo istotne i będąc elastycznym klient ma lepiej a sprytny sprzedawca sprzeda więcej przedmiotów po niższych cenach i wymienia na nowy towar. targowanie to gra i przynosi zyski tylko trzeba się do tego przyłożyć.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224,🤔 czyli zasadniczo, z której strony by nie spojrzeć to oczekujesz obniżenia ceny, bo nie sądzę, że będziesz się upierał przy podniesieniu ceny🙂

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

sens powstania takich portali to glownie dobra cena i duzy wybor w jednym miejscu...ta propozycja ceny za ktora chce kupic,a kazdy chce kupic taniej,a nie drozej to oczywiste jak sadze dla wszystkich,ale..moze decyzja o zakupie zapadnie szybciej,jesli cos utargujesz z tej ceny..jest frajda jest zabawa..

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224, dla ciebie frajda i zabawa, a nam Allegro dowaliłoby pewnie kolejne szykany w jakosci sprzedaży, nie wspominając o prowizjach od kwot utargowanych przez kupujących.😄

 

 

 

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

czym handlujesz..?

oznacz moderatorów
JakubAnderwald
#8 Zapaleniec#

Oj nie, zaraz będzie jak na OLX. Wystawiam coś za 50 zł i dostaję zalew wiadomości "panie dam 20 zł i dzisiaj wieczorem jestem!!" 🙂

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

ja to sobie mysle,ze na smieszne propozycje sprzedajacy nie ma obowiazku odpowiadac i...tyle..

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224, no to sobie pofantazjowałeś. 😁 Nie odpowiedzieć kupującemu, na Allegro😂 Dobre. 

oznacz moderatorów
kytorr
#13 Ambasador#

właśnie w tym problem, że jest obowiązek odpowiedzi.. inaczej lecą punkty.. pomysł może wart uwagi, ale gdybyś popatrzył na niego z drugiej strony (sprzedawcy) to już nie jest tak kolorowo 🙂

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@baxter224 "witam wszystkich zrzeszonych" - a niezrzeszonych?🤔

Przecież zawsze można skorzystać z "pytania do sprzedającego".
Takie targowanie jakoś kojarzy mi się z "może po znajomości coś taniej?", na co z reguły odpowiadam "a może, jako że po znajomości, to coś drożej?"😏

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, a dla zrzeszonych to nawet z pod lady😁

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

Witam i dzis cool...dobrze,ze dyskutujemy,bo to oznacza ze temat nie jest beznadziejny..przyznaje ze znam Allegro tylko z pozycji KUPUJACEGO..ale przeciez zasady tworza ludzie..w opcji..KUP TERAZ..moze sam sprzedajacy wprowadzic zasade niejawna dla kupujacego polegajaca np na tym ze propozycje klientow w tej opcji odbiegajaca od ceny wystawionej wiecej niz 20 %..nie bedzie brana pod uwage..oraz na takie propozycje nie ma obowiazku odpowiadac..z tym ze kupujacy musi te zasady akceptowac,proponujac cene...tongue-out

oznacz moderatorów
dawal50
#14 Krzewiciel#

@baxter224 nie dość że płacimy prowizję od sprzedaży, prowizję od wysyłki, wyróżnienia, prowizję od wyróżnionych to jeszcze mamy obniżać ceny?

To by miało sens tylko w przypadku gdyby prowizje dla allegro były obniżane o kwotę różnicy utargowanej ceny. Straty sprzedawców z utargowania niższej ceny niech ponosi allegro, bo to allegro zarabia na naszej pracy. Znając życie to by i tak sobie to jakoś na sprzedawcach odbili, więc jestem zdecydowanie przeciwny jakimkolwiek nowościom.

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

...no tak...placisz haracz,a jednak sprzedajesz,jestes tutaj..???..wracajac do tematu..to nie ma byc opcja dla wszystkich...TY SPRZEDAJACY..chcesz lub nie..Twoj wybor bez konsekwencji..

oznacz moderatorów