anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wprowadzenie nowej opcji zakupu

MAMY ROZWIĄZANIE!
baxter224
#9 Pomysłodawca#

witam wszystkich zrzeszonych...zaczne od tego,ze dla mnie ALLEGRO to najfajniejsze miejsce dla sprzedajacych i kupujacych...a to dlatego,ze mam jako kupujacy,pewnosc,ze moje zakupy sa po prostu pewne..i pisze to z przekonaniem,jako nie raz tutaj kupujacy..gratuluje tworca i tym,ktorzy nadal rozwijaja ten portal..ale do rzeczy..mam taki pomysl na opcje,ktora wydaje sie sensowna,a ktorej tu nie ma..mysle o ZAPROPONUJ CENE sprzedajacemu...w kazdej sprzedazy,a nie tylko w licytacji..tzn.nie czekam na obnizenie ceny,lecz proponuje wlasna,a sprzedawca akceptuje moja propozycje,lub nie..pozdrawiam..

oznacz moderatorów
144 ODPOWIEDZI 144
baxter224
#9 Pomysłodawca#

tyle ze nie wiem co to ..Bold..

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@baxter224 Prawie każdego posta piszesz używając bolda i nie wiesz co to jest? Hm, gugiel wie - sprawdź, nie pożałujesz.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

...a ja myslalem ze jestem BOLD...znaczytsia ..odwazny..cool..ale skoro nie wolno..

oznacz moderatorów
Knowhere
#21 Demiurg#

@baxter224 Nie no, wolno. Tylko czy aby na pewno trzeba utrudniać czytanie innym, używając bolda albo italica w całej treści posta.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

Mi się ten pomysł akurat podoba. Można by powiązać z nim fajne funkcje, ale przede wszystkim [to jest bold] musiałby ten przycisk [zaproponuj cenę] być nieobowiązkowy a dobrowolny.

Myślę, że pomógłby on sprzedawcom rzeczy pojedynczych czy kolekcjonerskich a także używanych - tam gdzie są pojedyncze wystawione przedmioty, np: stare pocztówki, książki, antyki, unikalne czy kolekcjonerskie przedmioty...

Dla hurtowych sprzedawców gdzie na aukcji jest kilkaset czy kilka tysięcy sztuk jednego przedmiotu to bez większego znaczenia i sensu [raczej, ale czy na pewno?]; jednak jak ktoś ma dla przykładu wystawionych ręcznie kilkaset przedmiotów czy nawet kilka tysięcy od powiedzmy 100 do 10 000 zł to może to być pomocne - jest przedmiot za 500 zł: kupujący proponuje 450 zł bo to dla niego i tak maks, więc sprzedawca się zgadza bo ostatecznie dla niego to i tak dobra cena jak za dany przedmiot.

Sytuacje takie można mnożyć... ale ogólnie fajna ta opcja dla aukcji gdzie są wystawione przedmioty pojedynczo.

Jak by to miało działać? Przede wszystkim sprzedawca decyduje przy swoich aukcjach czy chce włączyć tą funkcję czy nie. Jeśli nie, to wiadomo: nie trzeba. Jeśli tak, to na aukcji pod ceną jest okienko gdzie można wpisać własną cenę i kliknąć: "wyślij propozycję". Jeśli sprzedawca się zgodzi, dla danego kupującego pokazywana jest nowa cena kup teraz a reszta widzi aukcję w ten sam sposób jak wcześniej.

Konkurencyjność wzrasta, tam gdzie jest potrzebna. Jestem za. Ale pytanie: na czym dzięki temu miałoby zarobić allegro więcej kasy.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@miliarderzy, i tu się zgodzę i nawet nie będę uszczypliwa. Jest tylko jedno "ale" - to jest Allegro, jeśli coś ma przynieść zysk Allegro, to nie będzie to dobrowolne i nawet przy chińskich skarpetach za 2 złote, trzeba będzie negocjować cenę i zapłacić dodatkową prowizję od upustu 😁 

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

dowiedzialem sie ze utrudniam czytanie powiem CI Knowhere...rewelacja..jakby Cie slonce oslepilo...coz musze z tym zyc....Miliarderzy,ciesze sie ze podzielasz moje zdanie...choc troszke skaplikowales,ale jestes na plus i to doceniam..tej co uEdka nie rozumiem...powiedz mi kochanie embarassed,czy Allegro pobiera prowizje od kwoty sprzedazy czy jak im sie podoba?..bo idac moim tokiem myslenia to jesli sprzedam nie za 50 a za 40 to zaplace mniej..moze slowko o tym napisz...bo jestem bliski omdleniatongue-out

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224, słońce ty moje, życie mi zatruwasz, namęczyłeś się tym pisaniem, a twoi rozmówcy mogą tego nie przeczytać. Pomogę ci, to się robi tak: @miliarderzy, @Knowhere 🙂

Na Allegro panie Baxter nie ma tak, żeby zapłacić mniej, jak jest mniej, to się płaci prowizję od prowizji. Rachunek musi się zgadzać. 😁 

oznacz moderatorów
pulkownik66
#19 Nestor#

@konto zamknięte To może ja wytłumaczę i zastartuję na dożywocie? Albo może nie, obiecałem sobie że się poprawię/ ciut /. Zrób u mnie zakupy i ci się humor poprawi.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@pulkownik66, u mnie nawet twoja trawa by uschła 😂 @baxter224 jest zabawny, nawet go lubię, udaje głupka i dobrze się tym bawi 😁 A z dożywociem daj sobie spokój, widziałeś co się działo po jednej dobie. 🙃

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

no moge pewnie...aktualnie szukam radyjda do kuchni z DAB+

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224, u @pulkownik66, to raczej trawa, jasna, ciemna, średnia, a z radyjkami to u niego krucho. 🙂

oznacz moderatorów
miliarderzy
#12 Orędownik#

@konto zamknięte  zastanawiam się czy finansowo Allegro by na tym zyskało czy straciło

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@miliarderzy, Allegro nigdy nie traci, więc nawet nie dopuszczaj do siebie takiej myśli, że byłoby to korzystne dla ciebie 😁 Jak coś przynosi straty, jak np. smart, to dopłacają sprzedający. 😁

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

Panie...z malej litery...no wiesz....Z LEWEJ SIE WCISKA...tylko zeby nie bylo ze krzeczeyell

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

to zie nazywa...smierc naturalna...cool

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224, śmierć? A już miałam nadzieję, że masz jakiś fajny, nowatorski pomysł i wprowadzisz tu trochę....życia 😁

oznacz moderatorów
baxter224
#9 Pomysłodawca#

pomyslow,moze i mi nie brakuje,ale po co...chyba tylko zeby pogadac,bo sensu nie widze...kiedys to byl czat,a teraz to inny portal..eh..

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

@baxter224 Był,ale "niektórych" przekupili, podwinęli ogon jak "kundle"iuciekli.

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@baxter224 "mam taki pomysl na opcje,ktora wydaje sie sensowna,a ktorej tu nie ma..mysle o ZAPROPONUJ CENE sprzedajacemu...w kazdej sprzedazy,a nie tylko w licytacji..tzn.nie czekam na obnizenie ceny,lecz proponuje wlasna,a sprzedawca akceptuje moja propozycje,lub nie.."

 Wybacz, ale to jakieś nieporozumienie 🙂 Z 2 powodów.

Po pierwsze, nawet teraz możesz napisać do każdego sprzedawcy, zadając pytanie poprzez formularz Allegro. Jak sprzedawca się zgodzi, może nawet wystawić na szybko aukcję z tym przedmiotem po Twojej cenie (tylko musiał byś być przy kompie, żeby ktoś inny nie kupił 😉 kiedyś, daaaawno temu była fajna opcja prywatnej aukcji gdzie wpisywało się login kupującego i tylko on mógł zakupić dany przedmiot).

Po drugie wybacz, ale to jest niepoważne przy ofertach firm, zwłaszcza opcji kup teraz. Na ogół i tak są tak niskie marże, że nie ma już z czego schodzić. Na mnie takie propozycje działają jak płachta na byka. Jakieś 2 miesiące temu dostałem nawet podobną propozycję na przedmiot który kosztuje prawie 400zł. Potencjalna klientka napisała, że proponuje za to...100zł 😄 Za tyle nawet używki nie kupi.

Co jakiś czas generalnie mam podobne zapytania. Moja odpowiedź w zasadzie od pewnego czasu jest w zasadzie taka sama. W związku z tym, że są to zawsze oferty poniżej moich cen zakupowych to odpisuję, że "za takie pieniądze to ja bardzo chętnie kupię od Pan(i) cały kontener tego przedmiotu". Wówczas mam już spokój z takim klientem i jego propozycjami 🙂

oznacz moderatorów