anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

wycofanie oferty po zakupie

arek121281
#7 Wielbiciel#

Witam, dokonałem zakupu przy użyciu opcji "Kup teraz". Cena była atrakcyjna więc kupiłem większą kilka sztuk produktu. Parę godzin po zakupie Sprzedający wysyła do mnie infroamcję: 

"Niestety musimy dokonać zwrotu oraz usuwamy aukcję z tym przedmiotem z tego względu, że program monitorujący zwariował i źle wylicza cenę za towar."

Cży może Sprzedający wycofać się z takiej aukcji. Zaangażowałem jakiś swój czas na znalezienie produktu w atrakcyjnej cenie. Zaznaczę ze cena za która kupiłem towar to nie 10 % wartości rynkowej produktu. Cena była niższa o około 20 -30 % od kolejnej najtańszej oferty. 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@arek121281 Nie zmusisz sprzedawcy do sprzedaży, ale możesz i powinieneś wystawić mu siarczystegio negatywa. Za ten program, co mu źle liczy 🙂 Niech se zainstaluje nowy.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@arek121281 Możesz domagać się wysyłki, zawarłeś umowę, a sprzedający nie ma możliwości w tej sytuacji od umowy odstąpić. Możesz poprosić o pomoc Allegro lub nawet domagać się wydania rzeczy sądownie. Wcześniej powinieneś zapłacić.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Art. 84. Błąd jako wada


Dz.U.2019.0.1145 t.j. - Ustawa z dnia 23 kwietnia 1964 r. - Kodeks cywilny
§ 1. W razie błędu co do treści czynności prawnej można uchylić się od skutków prawnych swego oświadczenia woli. Jeżeli jednak oświadczenie woli było złożone innej osobie, uchylenie się od jego skutków prawnych dopuszczalne jest tylko wtedy, gdy błąd został wywołany przez tę osobę, chociażby bez jej winy, albo gdy wiedziała ona o błędzie lub mogła z łatwością błąd zauważyć; ograniczenie to nie dotyczy czynności prawnej nieodpłatnej.
§ 2. Można powoływać się tylko na błąd uzasadniający przypuszczenie, że gdyby składający oświadczenie woli nie działał pod wpływem błędu i oceniał sprawę rozsądnie, nie złożyłby oświadczenia tej treści (błąd istotny).
oznacz moderatorów

arek121281
#7 Wielbiciel#

Mam świadomość takiego pojęcia jakim jest 'błąd' w kodeksie cywilnym. Miałem sytuację gdy kupiłem od pani produkt za 2 zł warty 80 zł. Wtedy Pani zadzwoniła powidziała, że się pomyliła i nawet z nia nie dyskutowałem. Tutaj sytucja jest inna. zapłaciłem za produkt 99 zł gdzie kolejna cena była 125 zł. w tym przypadku nie domyśliłem, sie że jest to błąd. Nie wiem czy Allegro nie zmieniło trochę polityki. Kiedyś kupienie oznaczało od razu zawarcie umowy. Teraz widzę że za kazdym razem sprzedawcy potwiedzaja zakup. Nie wiem czy teraz to nie jewt tzw zaproszenie do złożenia oferty. Druga jest to, że człowiek sprzedaje z Anglii czy jego obowiazuje polskie prawo kodeksu cywilnego?

oznacz moderatorów