anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wycofanie oferty

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:42837082
#2 Obserwator#

Witam, 

proszę Was o pomoc, gdyż dokonałem zakup i od  razu po zakupie anulowałem ofertę, zapłaciłem pewną kwotę i napisałem do sprzedawcy i on mi napisał, że w sprawie zwrotu mam się kontaktować do allegro i pytanie mam bo płaciłem blikiem to sądzę, że nie mają danych, żeby mi odesłać te pieniądze i gdzie mogę się z nimi skontaktować w takim wypadku. Proszę o pomoc 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
xyz96
#21 Demiurg#

@Client:42837082 Po anulowaniu sprzedawca musi Ci oddać pieniądze w ciągu 2 dni, a potem Allegro przekaże ci je w ciągu kolejnych 3 dni. Wpłata wróci tam, skąd wyszła, na to samo konto. Z nikim nie musisz się kontaktować, oprócz sprzedawcy, który powinien zwrócić pieniądze. Gdy zwróci otrzymasz maila od Allegro. Gdyby maila nie było, otwórz spór; https://allegro.pl/dyskusje/nowa To przyspieszy zwrot środków. 

oznacz moderatorów
Client:42837082
#2 Obserwator#

Czyli płacąc blikiem ktoś może normalnie mi z powrotem przesłać pieniądze ?

Od sprzedającego dostałem takie wiadomości

"zamówienie zostało anulowane."

"zwrot wpłaty zostanie zlecony poprzez allegro"

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tak, może.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:42837082 BLIK jest przypisany do konta bankowego, dlatego wiadomo gdzie zwrócić środki. Gdy anulujesz zakup, który został już opłacony, sprzedający w ciągu 14 dni kalendarzowych zwróci Ci koszt zamówienia na konto, z którego zapłacono za zakup. Sprawdziłam i sprzedający nie ma ustawionego automatycznego zwrotu wpłaty w przypadku anulowania zamówienia, na taki zwrot ma 14 dni i zwróci Ci go pewnie przez Allegro Finanse, dlatego napisał "zwrot wpłaty zostanie zlecony poprzez allegro" 🙂
Wszystko powinno być oki, a w razie problemów, napisz tu proszę ponownie, chętnie pomogę! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów