anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Wyslany towar mimo anulowania zakupu

Ramona8989
#7 Wielbiciel#

Witam! 20 pazdziernika zakupilam fotel do biurka dla dziecka, po godzinie anulowalam zakup ze wzgledu na negatywne komentarze ktorych wczesniej nie zauwazylam I fatalne wykonanie, mimo anulowania zakupu na drugi dzien otrzymalam wiadomosc ze przedmiot zostal wyslany czy moge w tej sytuacji nie odbierac fotela Aby wrocil do sprzedajacego? Czy ktos wie jak sie zachowac w tej sytuacji? Dziekuje I pozdrawiam 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

kino51
#8 Zapaleniec#

Witam.

W/g mnie to jest proste. Zakup anulowany, czyli nie miał miejsca. jeżeli ktos wysyła towar NIEOPŁACONY, to robi na własna odpowiedzialność. Pan po anulowaniu zakupu jakby go nie zamawiał, czyli towar NIECHCIANY. Reasumując - NIEODBIERAMY i JUŻ

Pozdrawiam

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kino51: Dzięki Bogu! Już myśłałem, że napiszesz, że gość może odebrać fotel i go sobie zostawić traktując jako prezent/darowiznę 😉

oznacz moderatorów

kino51
#8 Zapaleniec#

A na to nie wpadłem

oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@kino51: Tego typu akcje na pewnym forum prawnym są na porządku dziennym!
Sporo zapytań w stylu: "czy jesli zamawialem 1 szt towaru a sprzedawca przyslal trzy to czy mogę sobie zostawić dwie sztuki traktując jako prezent/darowiznę czy tez musze zwrocic?".

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli został anulowany do chwili zmiany statusu zakupu, nie odbieraj przesyłki. problem ma sprzedajacy bo nie powinien wysyłać, powinien zwrócić środki i to niezwłocznie, radze wyjaśnić sprawę w dyskusji: https://allegro.pl/moje-allegro/zakupy/dyskusje/nowa

a jak nie da się otworzyć dyskusji a nie masz zwrotu środków to napisz tu: https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=65a29468-5e40-4672-a8d6-e0a1f77e6d3a&subjectId=5d429015-5...

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Znów piszesz bzdury. W świetle prawa nie ma czegoś takiego jak "anulowanie zakupu" a nieodebranie przesyłki daje sprzedającemu prawo do obciążenia kupującego kosztem pakowania i wysyłki w obie strony (do kupującego i od kupującego).

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

DLACZEGO ANULOWAŁAŚ ZAKUP

ZAMIAST ODSTĄPIĆ OD UMOWY?

oznacz moderatorów

Ramona8989
#7 Wielbiciel#

Hmmm nawet nie wiedzialam ze tak mozna, ale dziekuje za sugestie nastepnym razem bede wiedziala Co zrobic! 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Ramona8989 Wg regulaminu i zasad Allegro można anulować płatność zakup i masz zwrot< nie zawsze musisz odbierać odsyłać, wszystko zależy na jakim etapie jest zamówiony towar. Odpowiadają CI sprzedajacy i oni podchodzą inaczej do tego.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Regulamin Allegro na szczęście nie jest ponad prawem tylko odwrotnie.

oznacz moderatorów

Client:96810784
#13 Ambasador#

Sprzedaż na allegro to nie jest jakaś osobna forma prawna, inna od sprzedaży gdziekolwiek. Kupujący ma te same prawa ale i obowiązki które wykazuje polskie prawo. Jeśli regulamin Allegro jest z tym prawem niezgodne to już problem portalu, nie użytkowników.

 

Kupujący zawsze może pozwać sprzedającego i powołać się.. no właśnie, na co?

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@LEW433 Nie czepiaj się handlu "pod chmurką" bo tam wcale nie jest jak piszesz i wielu tam bardziej uczciwie sprzedaje niż na portalu a każdy towar można dokładnie obejrzeć a nie później się pienić że coś nie pasuje . Na bazarkach dobrzy sprzedawcy też mają kasy i wystawiają faktury a cenę można negocjować. Porównywanie takiego handlu do jakiegoś organu władzy jest zwykłą głupotą.

oznacz moderatorów