anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

z chin do polski z ceną X3

tymek_50000
#1 Nowicjusz#

witam

Przeglądając aukcje zazwyczaj nie interesują mnie ceny, ale nie tym razem. trafiłem na takie super okularki https://allegro.pl/oferta/okulary-przeciwsloneczne-aviator-pilotki-uv400-box-9091541586?msgtoken=048...

marka mi znana ze strony ali . I wiedziałem, że cena jest o wiele za duża, więc sprawdziłem https://pl.**piiip**s.com/item/32854172478.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.72cb10b191jnjJ&algo_pvid=8...  te same okulary ta sama marka za 52 zł .

 

rozumiem każdy chce zarobić i nie ma w tym nic dziwnego, ale taka przebitka to **piiip**ysyństwo, ale to tylko moje zdanie 

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

kytorr
#13 Ambasador#

Bardziej bolą zdjęcia lekko przerobione (mimo że mają na ALi opis, że są rights reserved), ogólnie sprzedający kupuje towar i mrozi kasę stąd pewnie też taka przebitka..

oznacz moderatorów

lysy198012
#8 Zapaleniec#

Facet ma firmę więc jeśli ściąga je legalnie to musi je oclić, zapłacić VAT i odprawić (zapłacić agencji celnej) to raz. Potem je sprzedać i jeśli jest "na Vacie" musi zapłacić ten VAT, podatek, prowizję da Allegro, opłacić koszta stałe, typu ZUS, abonamenty chociażby za net, telefon itd. Przecież jak komuś nie odpowiada, może kupić na Ali. Jak nie chce czekać i mieć możliwość zwrotu, jakaś rękojmie itd kupi w Polsce.

Widzę że klienci-marudy widzą tyko że na Ali taniej - kupować i nie płakać jak trzeba czekać 30-60 dni na przsyłkę, nie biadolić jak poczta wyrywkowo zatrzyma paczkę i wyjdzie że trzeba zapłacić za odprawę poczcie i zapłacić VAT.

To nie jest skórw...stwo. Tak wygląda legalny handel, a widać że okulary mu schodzą.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@lysy198012 Otóż to 🙂

No, ale może to się skończy gdy indywidualny Janusz, też zapłaci cło od każdego produktu sprowadzanego z Chin. Bo teraz 99,9%, którzy tam zamawiają liczy na to, że akurat jego nie prześwietlą i nie będą kazali zapłacić.

Żeby nie było, ja nie sprowadzam niczego z Chin. Jednak jako sprzedawca doskonale znam realia kosztów prowadzenia biznesu.

Zresztą, daleko szukać. Nie raz i nie dwa przecież dostajemy zaniżone noty za koszt wysyłki, prawda? Nawet gdy jest to 8,99 za paczkomat.

oznacz moderatorów

ELMIX-SHOP
#12 Orędownik#

I bardzo dobrze, że to tylko Twoje zdanie.

Po prostu kliknij sobie na stronie Ali i kup, jeśli uważasz to za przekręt.

Kup na Ali i popatrz ile zaoszczędzisz - toż to sam zysk.

Albo kupić u nas w Polsce legalnie - dochodzi cło, podatek, Vat, reklamacje i zwroty.

Sprawa jest bardzo prosta - masz wybór. ..

I nie będziesz musiał narzekać na pazerność polskich sprzedawców.

W czym więc problem?

Nie rozumiem całkowicie założenia tego tematu - masz na Ali taniej - więc kupuj.

Chcesz w Polsce kupić legalnie -

 

 

oznacz moderatorów